reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi- AP + klient ? je to možné?

Hyblos (17)|15.3.2010 23:43
Dobrý den,

chci se připojit na stávající AP poskytovatele internetu prostřednictvím Wifi-routeru.Doteď jsem používal počítač s wifi kartou s pevně přidělenou IP adresou. Zajímá mě, zda je možné použít 1 WiFi router tak, aby se připojil do této sítě a zároveň sloužil jako WiFi AP s mým vlastním SSID, kde bych měl nastavenou svoji vlastní konfiguraci: DHCP server pro 3 počítače.

Pokud to je možné, jaký mód musí WiFi router podporovat? Na internetu jsem viděl tyto zařízení se 2-ma anténami, jsou tedy dvou tunerové a můj problém vyřeší ??

Děkuji za odpověď
mstejska (2912)|16.3.2010 09:08
Možné to je. U DLinku se ta funkce jmenuje WISP
Není potřeba ani zařízení se dvema anténami.
Používá se jedna anténa, která slouží jak k "příjmu" internetu z venku, tak i k poskytování internetu doma. Daní za to je nižší výkon.
Hyblos (17)|16.3.2010 09:56
Nižší výkon v šíření signálu nebo v rychlosti toku dat ? Pokud použiji Vámi zmiňovanou funkci WISP, děje se příjem klienta a vysílání mého AP na stejném, nebo jiném kanále ? (z důvodu rušení).
mstejska (2912)|16.3.2010 09:59
[quote=Hyblos;359423]Nižší výkon v šíření signálu nebo v rychlosti toku dat ? Pokud použiji Vámi zmiňovanou funkci WISP, děje se příjem klienta a vysílání mého AP na stejném, nebo jiném ? (z důvodu rušení).[/quote]

Myslím že se zhorší obojí. A jestli se používají jiné kanály? Asi ne. Musel bych se doma podívat.
Jinak
http://wiki.airdump.cz/WISP_Mode
Hyblos (17)|16.3.2010 16:43
Díky za informace. Pokud by ses ještě podíval na tu možnost vysílání na jiném kanálu než příjem, budu vděčný.
mstejska (2912)|16.3.2010 23:00
Co jsem se díval, tak kanál pro vnitřní síť nenastavuješ, čili je stejný jako pro venkovní. Nastavit můžeš SSID vnitřní sítě.
Hyblos (17)|17.3.2010 10:59
Díky za odpověď. Koupil jsem dnes Well WRC3500_V2, tak jsem zvědav.
Tosuja (107)|19.3.2010 12:46
Hm, mel jsem zato, ze WISP (coz je jen jiny vyraz pro zname WDS) vyzaduje, aby tento rezim mely nastavene vsechny zucastnene AP a to jeste skoro nutne jednoho vyrobce, protoze WDS je natolik nestandardni, ze ho ruzni vyrobci implementuji ruzne.

2 kanaly pro komunikaci muzou pouzivat jenom AP trosku jinych cenovych kategorii a urceni, opravdu to neni bezne.
mstejska (2912)|19.3.2010 13:03
[quote=Tosuja;360429]Hm, mel jsem zato, ze WISP (coz je jen jiny vyraz pro zname WDS) vyzaduje, aby tento rezim mely nastavene vsechny zucastnene AP a to jeste skoro nutne jednoho vyrobce, protoze WDS je natolik nestandardni, ze ho ruzni vyrobci implementuji ruzne.

2 kanaly pro komunikaci muzou pouzivat jenom AP trosku jinych cenovych kategorii a urceni, opravdu to neni bezne.[/quote]

Asi mluvíš o něčem jiném než já. :notsure
WISP je na mém APčku, to se připojuje k poskytovateli jako klient a pro domácí síť právě slouží jako AP.
A k tomu se pak připojují domácí počítače.
Hyblos (17)|20.3.2010 14:38
Je to tak. Včera se mi to podařilo rozjet s tím routerem Well. Zapl jsem mod klient, co se připojuje na AP a posléze povolit repeater, a nyní se s jedním wifi routerem připojuji na AP a současně s ním zdílím připojení (v jiné SSID síti) pro moje počítače (na stejném kanále), 1 wifi routerem, 1nou anténou, bez kabelů.
pinc (85)|29.3.2010 20:49
[quote=Hyblos;360782]Je to tak. Včera se mi to podařilo rozjet s tím routerem Well. Zapl jsem mod klient, co se připojuje na AP a posléze povolit repeater, a nyní se s jedním wifi routerem připojuji na AP a současně s ním zdílím připojení (v jiné SSID síti) pro moje počítače (na stejném kanále), 1 wifi routerem, 1nou anténou, bez kabelů.[/quote]

Jedna anténa ? Jak vypadá zapojení?
Anténu pro příjem od ISP máš v místnosti ?
mstejska (2912)|29.3.2010 20:55
Musíš mít jednu nesměrovou anténu. Jinak samozřejmě nechytneš v baráku signál. Čili hodí se to jen když máš providera tak blízko, že ho na tu tyčkovou anténu chytneš.
klarinet335 (81)|5.4.2010 15:55
Strucny, ale celkem vystizny popis toho, co je to WISP u D-Linku, jsem nasel napriklad tady:

http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=94246

V zalozce podrobnosti o produktu.
Hyblos (17)|2.6.2010 12:28
[quote=pinc;363574]Jedna anténa ? Jak vypadá zapojení?
Anténu pro příjem od ISP máš v místnosti ?[/quote]

Zapojení v podstatě žádný není. jen router je v elektrice. Anténu jsem měl v místnosti, ale dělalo to problémy. Původně jsem si myslel že se signál odráží průchodem oknem a sám sebe zahltí. Připojení přes repeater fungovalo zhruba 5-10s, pak se router odpojil a už se nebyl schopen do sítě znovu přihlásit - jedině po restartu. A to se opakovalo. Dal jsem to tedy pryč. Zhruba po 2 měsících jsem zjistil, že na ISP měnili anténu - byla v ní voda a měla hodně malej signál. Takže problémy byli asi způsobené tím. Možná se k tomu provozu znovu vrátím, nebo koupím Wifi router s dvěma tunerama.