reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD SATA v BIOSu jako Slave

fišta (4)|16.3.2010 13:05
Zdravím, mám dotaz ohledně detekce HDD v Biosu.
Mám celkem 3 hdd. Nejstarší Seagate-sata1 (hry-1 oddíl) se detekuje jako sata-master. Novější Western-sata2 (kde mám systém + dva oddíly) se detekuje jako sata-slave. Nejnovější Samsung-sata2 (zatím prázdný, naformátovaný) se detekuje také jako sata-slave. Na oba sata2 mám datový L-kabel sata, který má jasně dané konce (sata-hdd). Zkoušel jsem je vyměnit za ploché kabely sata, ale oba disky jsou stále jako Slave. Také jsem zapojil jen jeden a opět Slave. Oba nové hdd nemají žádný jumper, ani nebyl přiložen. DVD-mechanika je na starším Pata kabelu a je Master (tam je jumper).
Deska je Gigabyte X-38 DS5 s posledním Biosem od Avardu verze F7E.
Asi je to dost kostrbatě popsané, takže případně doplním.
Děkuji za radu
Richmond (8084)|16.3.2010 13:45
U SATA disku je jedno jestli je master nebo slave, pozadovane poradi si nastavis v biosu. Master/Slave zalezi u tve desky na konektoru, v kterem je disk zapojen.

Zlute konektory (ICHR)
SATAII0 = Master
SATAII1 = Slave

Oranzove konektory (ICHR)
SATAII2 = Master
SATAII3 = Slave
SATAII4 = Master
SATAII5 = Slave
fišta (4)|16.3.2010 19:22
Samozřejmě že různé kanály jsem zkoušel a všude je to Slave. V biosu je Chanel 0 Master a chanel 0 Slave, to samé pro všechny kanály sata 0-5. Každý je rozdělen na Master a slave. jak můžu uložit obrazovku v Biosu?
Díky
Alf (305)|16.3.2010 19:44
No a v čem je problém? Ty si myslíš, že když bude HDD jako master, že bude rychlejší než jako slave? Nebo je nějaký jiný důvod, proč to řešíš?
fišta (4)|16.3.2010 19:54
No myslel jsem si to