reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC vubec nenabootuje

mildante (183)|16.3.2010 13:15
Dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli by prosim nekdo neporadil s lokalizaci problemu? PC vcera jelo ok a dnes nenabootuje. Monitor hlasi zadny signal z graficke karty, disky a DVD mechanika trochu zaseveli a to je vse. Ani zadne pipani speakeru nic. Zkousel jsem dat grafiku do jineho slotu a nic. Zkousel jsem menit napajeci kabel ke grafice a nepomohlo. Zkousel jsem resetovat bios a nic. Je tedy mozne ze odesla bud grafika nebo procesor? Napajeni na desce sviti, po zapnuti se PC jakoby rozjede (zdroj jede, vetraky se roztoci), ale tim to hasne. Nefunguje take hard reset (nic se nestane). PC jde vypnout podrzenim power spinacem.

Jde mi hlavne o to, jestli se da nejak poznat, zda je spatna graficka karta, nebo naopak procesor? Nemam bohuzel ted moznost zkusit grafiku v jinem PC. Nebo by to mohla byt i deska?
Richmond (8084)|16.3.2010 13:56
Napis co je v pc za komponenty (MB, CPU, VGA, zdroj apod.), pricin muze byt hned nekolik...
Kazdopadne by pomohlo zkusit gk bud v jinem pc nebo naopak pujcit si 100% funkcni gk a zkusit ji ve tvem pc.
mildante (183)|16.3.2010 14:28
Diky, problem je, ze tu grafiku momentalne zkusit nikde jinde nemuzu. Snad o vikendu. Kdyby se dalo s jistotou rict, ze odesel treba procesor, tak koupim novej. Pokud by odesel CPU a grafika byla dobra, tak by se monitor zapnul a hlasil nejaky error?

Jinak system je Win XP Professional SP3, C2D E6750 @ 2.66GHz, Asus P5N32-E, zdroj Thermaltake Toughpower 700W, grafika Asus GeForce 7900GT.
Pitomec (251)|16.3.2010 15:00
[quote=mildante;359454]Dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli by prosim nekdo neporadil s lokalizaci problemu? PC vcera jelo ok a dnes nenabootuje. Monitor hlasi zadny signal z graficke karty, disky a DVD mechanika trochu zaseveli a to je vse. Ani zadne pipani speakeru nic. Zkousel jsem dat grafiku do jineho slotu a nic. Zkousel jsem menit napajeci kabel ke grafice a nepomohlo. Zkousel jsem resetovat bios a nic. Je tedy mozne ze odesla bud grafika nebo procesor? Napajeni na desce sviti, po zapnuti se PC jakoby rozjede (zdroj jede, vetraky se roztoci), ale tim to hasne. Nefunguje take hard reset (nic se nestane). PC jde vypnout podrzenim power spinacem.

Jde mi hlavne o to, jestli se da nejak poznat, zda je spatna graficka karta, nebo naopak procesor? Nemam bohuzel ted moznost zkusit grafiku v jinem PC. Nebo by to mohla byt i deska?[/quote]
Totéž mně jednou udělal zdroj Fortron, takže u tebe to nemusí být nutně jenom grafika nebo CPU (pokud třeba netaktovals...).
mildante (183)|16.3.2010 15:05
Hm, zdroj se mi nezda pravdepodobny - disky, DVD mechanika i vetraky stavu maji a toci se, indikace napajeni na desce sviti. Ale tak co ja vim. Jinak jsem nic netaktoval, vubec nic jsem nemenil, netunil. V noci jsem PC standartne vypnul a rano uz nenajelo.

Nevi prosim nekdo, co udela PC, kdyz odejde CPU? Najede na boot obrazovku a nahlasi nejaky errror?
Pitomec (251)|16.3.2010 15:07
[quote=mildante;359481]Hm, zdroj se mi nezda pravdepodobny - disky, DVD mechanika i vetraky stavu maji a toci se, indikace napajeni na desce sviti. Ale tak co ja vim. Jinak jsem nic netaktoval, vubec nic jsem nemenil, netunil. V noci jsem PC standartne vypnul a rano uz nenajelo.[/quote]
Jo - přesně toto mě taky tehdy zmátlo (dokonce ten PC občas naskočil), ale bylo to opravdu zdrojem (čímž netvrdím, že to musí být i u tebe, ale ber to jako jednu z možných variant).
mildante (183)|16.3.2010 15:20
Pitomec: Diky moc, budu to brat v potaz. Ono by to mohlo byt asi treba i ramkou. Trochu hledam na netu a muze to byt spoustou veci. Coz me teda nepotesilo :(
johny__g (6387)|16.3.2010 16:13
[quote=mildante;359481]Nevi prosim nekdo, co udela PC, kdyz odejde CPU? Najede na boot obrazovku a nahlasi nejaky errror?[/quote]

V případě že odejde CPU PC vůbec nejde - chová se jak popisuješ. Roztočí se větráky, chroustne disk a to je vše. Ale pravděpodobnost že odejde CPU je menší, než že odejde základní deska a v tom případě jsou příznaky identické. Stejně se může chovat i ten zdroj. Jinými slovy - jediná možnost je zkoušet komponenty jinde a hledat metodou pokus - omyl. Jen ten stávající zdroj bych zatím jinde nezkoušel, pro jistotu.
mildante (183)|16.3.2010 16:23
johny g: Diky a v pripade, ze by vse bylo ok a odesla grafika, tak by to pipalo?
DrZelenka (2491)|16.3.2010 16:51
[quote=mildante;359511]johny g: Diky a v pripade, ze by vse bylo ok a odesla grafika, tak by to pipalo?[/quote]

V pripade, ze v PC neni zapojena GK (nebo nefunguje) a je zapojeny speaker, tak se ozve specificky ton (kombinace kratkych a dlouhych pipnuti) ,ktery znaci problem s GK (seznam co ktera kombinace tonu znamena je v manualu k desce).
mildante (183)|16.3.2010 16:57
DrZelenka: Aha, diky, no tak jelikoz to vubec nepipa ani kdyz grafiku vytahnu, tak to asi vypada, ze odeslo neco jineho, asi ta deska nebo CPU. Coz mi moc radost nedela. Grafiku jsem uz menit chtel. Takhle abych ale menil celej system ;(