reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor nereaguje na zapnutí počítače - Problém HW

sl1m888 (13)|16.3.2010 13:54
Dobrý den, mám problém s druhým počítačem který leží právě vedlě mě. Problém spočívá v tom že při zapínání počítače nenaběhne monitor. Zkoušel jsem jinou grafiku a jiný zdroj a bez úspěchu.

Konfigurace -
nVidia FX5700 256MB

2x 256MB RAM
1x 512MB RAM

Eurocase 350W

Intel Pentium 4 3.00GHz ( sc. 478 ]

asus p4s8x-x

V počítači došlo jen k jedné změně, a to procesoru ( Intel Celeron 2.4GHz ).
Dříve to problémy nedělalo a již jsem zkoušel všechny komponenty vyndat a zandat.
Na základní desce nemam speaker, protože mi stejně nefungoval reproduktor.
Na Základní desce mám led baterii, která svítí. 4pin kabel je do základní desky zasunutý.

CMOS jsem zkoušel resetovat pomocí vyndání baterie a stlačení jumperu.

Děkuju za pomoc a doufám že tam nic spáleného nebude, protože sám jsem měl tyto problémy i na mém počítači a stačilo pouze trochu zamáčknotu ramky a grafiku.

* Jako u všech těchto případů - Větráky se točí, ledka na ZKD svítí, a myslím že i HDD pracuje (vibrace, když ho mám v ruce)
NHKG (1136)|16.3.2010 14:02
Monitor v jiném PC funguje? A vyzkoušej PC s jiným monitorem. No a pokud jsi měnil procesor, zkus PC s původním procesorem, pokud ho ještě máš. Škoda že nemáš speaker, pípání při bootu často prozradí, kde je chyba.
sl1m888 (13)|16.3.2010 14:04
[quote=NHKG;359466]Monitor v jiném PC funguje? A vyzkoušej PC s jiným monitorem. No a pokud jsi měnil procesor, zkus PC s původním procesorem, pokud ho ještě máš. Škoda že nemáš speaker, pípání při bootu často prozradí, kde je chyba.[/quote]

To jsem již zkoušel, jak výměnu CPU za starý tak jiný monitor. Bez úspěchu
Richmond (8084)|16.3.2010 14:08
Co je zac ten druhy zdroj?
sl1m888 (13)|16.3.2010 14:11
[quote=Richmond;359471]Co je zac ten druhy zdroj?[/quote]

Obojí Eurocase :-/ 350W. Chtěl bych podotknout že tato sestava již nějaký rok běží. :)
Richmond (8084)|16.3.2010 14:19
Jasne, ale uvedom si, ze to P4 muze byt treba nenasytnej Presscot, kterej se neda s Celeronem vubec srovnat. Co si budem povidat, za EC nikdy nemuzes dat ruku do ohne takze bych se na nej rozhodne nespolehal...
sl1m888 (13)|16.3.2010 14:23
[quote=Richmond;359473]Jasne, ale uvedom si, ze to P4 muze byt treba nenasytnej Presscot, kterej se neda s Celeronem vubec srovnat. Co si budem povidat, za EC nikdy nemuzes dat ruku do ohne takze bych se na nej rozhodne nespolehal...[/quote]

Ano, to je pravda. Ale že by oba dva zdroje nešli je divné.
speedsnail (4876)|16.3.2010 16:17
Tipuju že deska CPU vůbec nepodporuje a ty cpeš prescott/800fsb CPU do desky která končí na northwoodech a 533fsb.
Frekvence 3Ghz, která se na 533fsb nedělala by tomu odpovídala.

Řešení - vrátit tam celeron, nebo sehnat northwooda.
sl1m888 (13)|16.3.2010 16:28
[quote=speedsnail;359507]Tipuju že deska CPU vůbec nepodporuje a ty cpeš prescott/800fsb CPU do desky která končí na northwoodech a 533fsb.
Frekvence 3Ghz, která se na 533fsb nedělala by tomu odpovídala.

Řešení - vrátit tam celeron, nebo sehnat northwooda.[/quote]

No vrácení nepomohlo, čili asi problém bude jinde.
speedsnail (4876)|16.3.2010 16:46
Pokud je má doměnka správná a cpeš 800fsb prescott do 533Mhz desky, která toto jádro vůbec nepodporuje.. (prosím o potvrzení), tak příčina být jinde nemůže. Tahle kombinace prostě fungovat nebude.

Před vrácením celeronu bude samozřejmě potřeba resetovat bios (clear cmos).
sl1m888 (13)|16.3.2010 16:50
[quote=speedsnail;359527]Pokud je má doměnka správná a cpeš 800fsb prescott do 533Mhz desky, která toto jádro vůbec nepodporuje.. (prosím o potvrzení), tak příčina být jinde nemůže. Tahle kombinace prostě fungovat nebude.

Před vrácením celeronu bude samozřejmě potřeba resetovat bios (clear cmos).[/quote]

To ti můžu potvrdit, ale celeron je již v počítači a bios jsem resetoval.
speedsnail (4876)|16.3.2010 17:00
Oukej, takže teď se snažíme rozchodit původní kombinaci, která prokazatelně fungovala.. Reset biosu nepomohl, vše je zapojeno jako dřív? Co ty zdroje, můžeš vyzkoušet oba?
sl1m888 (13)|16.3.2010 17:10
[quote=speedsnail;359539]Oukej, takže teď se snažíme rozchodit původní kombinaci, která prokazatelně fungovala.. Reset biosu nepomohl, vše je zapojeno jako dřív? Co ty zdroje, můžeš vyzkoušet oba?[/quote]

Vše zapojeno jako dřív, zdroje již vyzkoušet nemůžu.
sl1m888 (13)|17.3.2010 10:05
[quote=sl1m888;359543]Vše zapojeno jako dřív, zdroje již vyzkoušet nemůžu.[/quote]

Takže za chvíli by mi měla příjít do alzy nová baterka 3V, zkusim to s ní. Jelikož se zdá že je vybitá. Při zapínání PC to nereaguje, jen se hnou větráky ( ihned se zastaví ) a nic se neděje.
johny__g (6387)|17.3.2010 10:58
[quote=sl1m888;359712]Takže za chvíli by mi měla příjít do alzy nová baterka 3V, zkusim to s ní. Jelikož se zdá že je vybitá. Při zapínání PC to nereaguje, jen se hnou větráky ( ihned se zastaví ) a nic se neděje.[/quote]

Tak baterku jsi nemusel objednávat v Alze, ale proč ne. Když ti nevadí že je několikanásobně předražená než jinde ...

Ale baterií to nebude na 100 %. PC klidně může jet i bez ní, ničemu to nevadí. Pouze se při odpojení od sítě resetují nastavení BIOSu.
sl1m888 (13)|17.3.2010 11:28
[quote=johny__g;359726]Tak baterku jsi nemusel objednávat v Alze, ale proč ne. Když ti nevadí že je několikanásobně předražená než jinde ...

Ale baterií to nebude na 100 %. PC klidně může jet i bez ní, ničemu to nevadí. Pouze se při odpojení od sítě resetují nastavení BIOSu.[/quote]

Jenže je divný, že když tam zapojim jinou baterii ( třeba kterou jsem používal na starém PC ) tak se větráky ani nehnou, neškubnou. S touhle alespoň ano.

Tak jsem zamontoval spaker z mého funkčního PC, vše vyndal a pípá. Po zandání ramek pípne jednou dlouze a 3x krátce, tak zkusim zandat pomalu vše a uvidim :)
johny__g (6387)|17.3.2010 11:57
Můj tip je mrtvá deska.
sl1m888 (13)|17.3.2010 12:24
[quote=johny__g;359744]Můj tip je mrtvá deska.[/quote]

Po zapojení grafické karty zpět počítač úspěšně nastartoval. Nevím čim to bylo, ale zdá se že asi kontakt grafické karty se základní deskou :) Děkuju všem kteří se snažili pomoci

EDIT - Sice to musim zapínat tak že asi 10x musim rychle zmáčknout power tlačítko, ale nevadí :D
johny__g (6387)|17.3.2010 12:32
A není v háji jen to tlačítko? Zkus prohodit reset a power switch, jestli teda reset na case máš a zapínat PC reset tlačítkem.
sl1m888 (13)|17.3.2010 12:34
[quote=johny__g;359757]A není v háji jen to tlačítko? Zkus prohodit reset a power switch, jestli teda reset na case máš a zapínat PC reset tlačítkem.[/quote]

To jsem zkoušel, ale výsledek stejný.

Přesně tohle mi dělalo když jsem prohodil jumper z pozice 1-2 na 2-3 ( Clear CMOS ). No jenže teď je to na 1-2 a problém by to dělat nemělo

EDIT - Jen abych dodal, zdroj jsem zkoušel i ten druhý, již ho mám opět k dispozici a nepomohlo též.
EDIT - Všiml jsem si, že jakmile prohrazuju baterie ( růžně dlouho mi sloužili ) tak se to zapíná lépe/hůře. Tak jsem asi udělal dobře že jsem si objednal novou :D Každopádně, toto nebude dělat problém vyřešit. A znova chci všem poděkovat za pomoc :)
Hyblos (17)|18.3.2010 15:48
V čem byl tedy problém - špatná baterie, nebo nějaký špatný kontakt. mám stejný problém s deskou Asus. Rozjel jsem diskuzi, ale bojím se nejhoršího. Mě zčernal monitor natvrdo při provozu - PC jelo dál. Teď když chci zapnout, monitor ani ťuk, HDD svítí ale nic nepípá. Zdroj jsem měřil :-(
sl1m888 (13)|18.3.2010 19:51
[quote=Hyblos;360222]V čem byl tedy problém - špatná baterie, nebo nějaký špatný kontakt. mám stejný problém s deskou Asus. Rozjel jsem diskuzi, ale bojím se nejhoršího. Mě zčernal monitor natvrdo při provozu - PC jelo dál. Teď když chci zapnout, monitor ani ťuk, HDD svítí ale nic nepípá. Zdroj jsem měřil :-([/quote]

U mě to byl kontakt. Baterii jsem potřeboval kvůli tomu že mi nereagoval pc na Power.

Jak tu bylo nahoře napsáno, odpoj vše zbytečné ( Jen aby zůstala základní deska a procesor ) a pokuď tam máš speaker tak by PC měl pípat ( jestli bude pípat tak pomalu začni dávat zpět komponenty, po každém komponentu zkus znova pc zapnout zda-li pípá ). Jestli tam máš speaker a při zapínání nepípá ( samozřejmě po tom co vyndáš všechny ty přebytečné komponenty ) tak je na vině nespíše základní deska, samozřejmě že může i zdroj. ( V tomto případě by bylo good testnout jinej zdroj zda-li to pak půjde ).

EDIT - http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm tady něco k tomu pípání, máš tam popis co znamená jakékoliv pípnutí ( Většinou že nemáš zapojenou grafickou kartu, RAMKY,.. )

E2 - Taky zkontroluj ten kontakt, jaku kabelu tak v krabici, třeba je jen grafika povysunutá )