reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

reinstalace xp

Rek61 (6)|16.3.2010 20:48
Zdravím.
Při pokusu o reinstal xp na mě vyskočí hláška "nelze nalézt soubor aj6za1hs.sys." a instalace dále nepokračuje.
Co se s tím dá dělat? Předem dík za radu.
DrZelenka (2491)|16.3.2010 21:30
[quote=Rek61;359631]Zdravím.
Při pokusu o reinstal xp na mě vyskočí hláška "nelze nalézt soubor aj6za1hs.sys." a instalace dále nepokračuje.
Co se s tím dá dělat? Předem dík za radu.[/quote]

Skrably CD, spatne stazeny, ...
Weeman (90)|17.3.2010 15:04
zkus znovu vypalit a pokud ani to nepujde muzes jeste zkusit jinou verzi .. bude to skutecne chybka primo techto konkretnich windows, nikoliv HW
kloboukB52 (24)|18.3.2010 11:32
[quote=;][/quote]
Jak říká DrZelenka, nejspíš chyba CD. Nechtěl bys upgradovat? Přece jen, XP už jsou mírně obstarožní.
DrZelenka (2491)|18.3.2010 17:15
[quote=kloboukB52;360107]Jak říká DrZelenka, nejspíš chyba CD. Nechtěl bys upgradovat? Přece jen, XP už jsou mírně obstarožní.[/quote]

Tak zalezi na sestave. Na nejakyho celerona s 512MB RAM opravdu nema smysl cpat W7 (nedejboze visty).
Rek61 (6)|18.3.2010 17:26
[quote=DrZelenka;360242]Tak zalezi na sestave. Na nejakyho celerona s 512MB RAM opravdu nema smysl cpat W7 (nedejboze visty).[/quote]

Na 7 je ještě čas aspoň si to myslím (možná špatně), jinak dík za radu, vyzkouším jiné wind.
Weeman (90)|19.3.2010 13:33
prosim vas, neinstalujte si ty kramy jmenem win7. kdo se pohybuje v IT (nemyslim doma hrani her a nastavovani routeru a jeho wifi - to umi kazdy), tak vi, ze je to uplne k nicemu. porad si to stahuje nejake kraviny, vydavaji na to zaplaty a podobne. sou s tim akorat problemy. zustan u XP (nikomu nenutim linux, taky ho doma nepouzivam). Dvakrat a mozna radeji trikrat si rozmysli win7 ... Ve firmach se to nepouziva ... asi nemusim dodavat proc ...
thomas_a_anderson (18)|19.3.2010 15:33
[quote=Weeman;360448]prosim vas, neinstalujte si ty kramy jmenem win7. kdo se pohybuje v IT (nemyslim doma hrani her a nastavovani routeru a jeho wifi - to umi kazdy), tak vi, ze je to uplne k nicemu. porad si to stahuje nejake kraviny, vydavaji na to zaplaty a podobne. sou s tim akorat problemy. zustan u XP (nikomu nenutim linux, taky ho doma nepouzivam). Dvakrat a mozna radeji trikrat si rozmysli win7 ... Ve firmach se to nepouziva ... asi nemusim dodavat proc ...[/quote]

No... tak dovolil bych si malinko nesouhlasit. V IT se pohybuju už pár (asi tak 11) let a opravdu ne doma na hraní her a nastavování routeru a jeho wifi.
Že by si W7 stahovaly pořád nějaký kraviny jsem si nevšim (možná je to tím, že je mám všude pořádně nastavený - což ten, kdo se pohybuje v IT umí) a že na to vydávají záplaty? Ehm, na XP snad nikdy žádná záplata nevyšla?
Netvrdím, že W7 jsou dokonalý systém, to určitě ne, nicméně hodně bych si rozmyslel někomu říkat, že jsou s tím akorát problémy.
A nějak nemůžu ani souhlasit s tím, že se ve firmách W7 nepoužívají. Pokud bych to srovnal s tím, za jakou dobu od svého vydání se ve firmách začaly používat XP namísto 2000, W7 nastoupily do firemních prostředí sakra rychle. A to i přes "ekonomickou krizi", která v dobách XP neřádila a na SW se tolik nešetřilo...
Je to můj subjektivní názor, pokud k němu má někdo výhrady, rád je proberu přes PM (nebo SZ, jak kdo chce), ať tu zbytečně neplníme thread nerelevantními odpověďmi.
Weeman (90)|19.3.2010 16:21
[quote=thomas_a_anderson;360512]No... tak dovolil bych si malinko nesouhlasit. V IT se pohybuju už pár (asi tak 11) let a opravdu ne doma na hraní her a nastavování routeru a jeho wifi.
Že by si W7 stahovaly pořád nějaký kraviny jsem si nevšim (možná je to tím, že je mám všude pořádně nastavený - což ten, kdo se pohybuje v IT umí) a že na to vydávají záplaty? Ehm, na XP snad nikdy žádná záplata nevyšla?
Netvrdím, že W7 jsou dokonalý systém, to určitě ne, nicméně hodně bych si rozmyslel někomu říkat, že jsou s tím akorát problémy.
A nějak nemůžu ani souhlasit s tím, že se ve firmách W7 nepoužívají. Pokud bych to srovnal s tím, za jakou dobu od svého vydání se ve firmách začaly používat XP namísto 2000, W7 nastoupily do firemních prostředí sakra rychle. A to i přes "ekonomickou krizi", která v dobách XP neřádila a na SW se tolik nešetřilo...
Je to můj subjektivní názor, pokud k němu má někdo výhrady, rád je proberu přes PM (nebo SZ, jak kdo chce), ať tu zbytečně neplníme thread nerelevantními odpověďmi.[/quote]

velice subjektivni nazor, ale win7 spatne pracuji s aplikacemi v jave atp. zkusenosti a "rumors" od programatrou atd. ja netvrdim, ze on to bude potrebovat, ale jen tvrdim, ze win7 proste jesou nejsou pripravene, respektive svet neni pripraveny na ne ... zalezi na tom co vyuzivate, alezi na tom co ptorebujete, zalezi na tom co potrebuji ostatni, ale cca 2000 lidi ve firme vyuziva XP a nebyl nikdy problem ... prisel smudla s win7 a bylo zle ... tod muj potreh, nazor ... nikomu nic nevnucuji a naopak ;)

dodatek: pokud tomu nekdo rozumi atd. tak v nich ustreli co jde atd., ale jinak se to porad pta, porad to pyskuje ... moc me to nechytlo :(

--
Weeman
kukmaster (35)|19.3.2010 23:40
Kdyz to nebude cedem tak zkus format disku (nevím jestli si delal), mel jsem pripad ze to neslo na disk a pritom to vyhazovalo hlasku ze nejde nacist soubor a po formatu (uplnym) to zacalo chodit, popripade vadna ksanda a nebo mechanika, proste problem na ceste...