reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X58 či P55? Jaká nejlepší deska?

Ecthelion (29)|16.3.2010 21:55
Zdravím zde ctěné fórum a jdu rovnu k tématu (mé první zde na fóru).
Věc se má takto. Mám v plánu teď přejít z AMD na Intel, konkrétně na Core i7, ale zastavil jsem se hned nad výběrem patice. Chvílema jsem pro X58 a pak zase pro P55. Pc užívám zejména na hry a multimédia a teď se chystám i na nějakou tu úpravu videa (proto upgrade). Ve zkratce moji kandidáti: pro X58 je to především MSI Eclipse SLI nebo Foxconn Bloodrage a pro P55 je to hlavně MSI BB Trinergy. Šetřit nutně nechci, ale utrácet taky ne. Budu vděčen za jakékoliv náměty a připomínky.
Pitomec (251)|16.3.2010 22:05
Co tě vede k záměru kupovat desku MSI?
Madmax.CZ™ (3)|17.3.2010 02:55
koukni na toto shrnuti mozna ti to pomuze

http://www.brighthub.com/computing/hardware/articles/51781.aspx

ja osobne si myslim , ze bohate staci p55, pomer cena / vykon je tam vyrazne zajimavejsi
Ecthelion (29)|17.3.2010 09:50
Rozhodně souhlasim s tim poměrem výkon/cena. Na X58 mě mimojiné taky štve, že poměrně dost topí a celá ta platforma má výrazně větší spotřebu. Vlastně jediná věc, která se mi líbí k X58 je tripple channel a asi lepší upgradovatelnost v budoucnu. Jinak díky za ten článek, utvrdil mě v tom, že tripple channel za to nějak zvlášť nestojí a že P55 neni jako platforma nijak slabší (s cpu core i7). K té desce. No tu MSI jsem vybral hlavně proto, že mi přijde jako nejlepší deska teď na trhu pro P55. V hledáčku jsem měl ještě Foxconn, Evga a DFi (ovšem výbět DFI pro LGA1156 je dost mizernej - chybí UT verze).
Richmond (8084)|17.3.2010 10:17
Tripple channel je k nicemu, naopak u i7 mas vetsi sanci do budoucna. MSI Eclipse (ta prvni verze) topila fakt fest - pripekl se mi na ni zespoda ten igelit :D a mela dost nesikovne umisteny cudliky na desce. Vzhledem k nedavnym problemum desek/vga od EVGA bych spise volil Asus Rampage Extreme nebo P6T Revo ;) Foxconu (ty "herni" jsou na urovni GB ale drazsi), Zaotacu (ManLi) bych se vyhnul...
Ecthelion (29)|17.3.2010 13:15
No jestli sem to správně pochopil tak zastáváte platformu X58. No pokud je tripple channel přecejenom víceméně k ničemu, proč potom X58. Tam už je jediná výhoda snad jen v upgradovatelnosti na šestijádro, ale pochybuju že jeho cena klesne pod 10k tzn. pro mě zbytečně drahá záležitost.