reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Video nelze přehrát v televizi a na PC ano.

JaroslavHraba (14)|18.3.2010 03:15
Dobrý den. Z kamery jsem si nahrál na DVD video. Toto nahrané DVD v PC nejde, proto jsem jej převedl přes DVDx do Windows Media Video File, které se například v PC otevře v programu WinDVD nebo i ve Windows Media Player. A měl bych dotaz, zda mohu nějakým způsobem změnit opět soubor videa Windows Media Video File tak, aby se opět přehrálo na televizi - po vložení do DVD rekordéru? Používám DVD+RW. Připadá mi zbytečné mít dvě DVD z kamery - jedno na přehrávání filmu v počítači a druhé DVD ( původní bez změn ) na přehrávání filmu - videa - na televizi. Přitom, když si nahraji pořad na DVD přímo televizní program, tak jej mohu přehrávat bez úprav i na počítači, což se mi líbí.Děkuji za případné nápady, jak to udělat také tak i z kamery, prostě mít jen jedno DVD pro PC i televizi.
Richmond (8084)|18.3.2010 07:57
Velmi doporucuji otevrit manual od dvd-rekorderu a seznamit se s podporovanymi formaty, ktere dovede prehrat. Video na pc muze byt klidne v HD, coz vetsina dvd rekorderu prehrat proste neumi...
Dojigiri (1629)|18.3.2010 12:26
Případně naopak zjistit, jakej kodek používá ta kamera, tj. jakej kodek má to DVD, který jde přehrát na TV, a na PC ho doinstalovat, aby to šlo přehrát i v PC. (anebo zkusit např. MPC-HC, ten to možná přehraje i bez dalších kodeků).
Pitomec (251)|18.3.2010 13:08
[quote=JaroslavHraba;360038]Dobrý den. Z kamery jsem si nahrál na DVD video. Toto nahrané DVD v PC nejde, proto jsem jej převedl přes DVDx do Windows Media Video File, které se například v PC otevře v programu WinDVD nebo i ve Windows Media Player. A měl bych dotaz, zda mohu nějakým způsobem změnit opět soubor videa Windows Media Video File tak, aby se opět přehrálo na televizi - po vložení do DVD rekordéru? Používám DVD+RW. Připadá mi zbytečné mít dvě DVD z kamery - jedno na přehrávání filmu v počítači a druhé DVD ( původní bez změn ) na přehrávání filmu - videa - na televizi. Přitom, když si nahraji pořad na DVD přímo televizní program, tak jej mohu přehrávat bez úprav i na počítači, což se mi líbí.Děkuji za případné nápady, jak to udělat také tak i z kamery, prostě mít jen jedno DVD pro PC i televizi.[/quote]
WMV stolní DVD přehrávač vezme jenom stěží a převod do něčeho jiného je jistě možný (např. Canopus ProCoder 3), ovšem kvalita půjde dolů a je otázkou, jestli není lepší to z kamery udělat znovu a rovnou do formátu DVD-Video...
Richmond (8084)|18.3.2010 13:13
Me ho rekorder vezme (v8 i v9), ale jen do rozliseni dvd a ne hd ;)
Pitomec (251)|18.3.2010 13:38
Co to je za rekordér?
Richmond (8084)|18.3.2010 14:04
Panasonic ale typ ti z hlavy teda nereknu :)
Pitomec (251)|18.3.2010 15:06
Kdyby sis pak vzpomněl... Já mám Panasonicy 2 a nepřehraje to ani jeden z nich, ale jsou to už dost obstarožní kousky.
JaroslavHraba (14)|18.3.2010 20:31
[quote=Dojigiri;360130]Případně naopak zjistit, jakej kodek používá ta kamera, tj. jakej kodek má to DVD, který jde přehrát na TV, a na PC ho doinstalovat, aby to šlo přehrát i v PC. (anebo zkusit např. MPC-HC, ten to možná přehraje i bez dalších kodeků).[/quote]


Jenomže video z televize má soubory typu : Video _TS, BUP,, Video _TS.IFO ........VOB, Video_RM
speedsnail (4876)|18.3.2010 20:54
Zkus soubory z videokamery přehrát např. pomocí VLC. Možná je chyba jen v soft přehrávači který na PC používáš.
Dojigiri (1629)|18.3.2010 21:07
[quote=JaroslavHraba;360309]Jenomže video z televize má soubory typu : Video _TS, BUP,, Video _TS.IFO ........VOB, Video_RM[/quote]

No tak to vypadá jako klasická struktura DVD ne? Tak by to mělo jít přehrát nějakým přehrávačem DVD, např. ten WinDVD to nepřehraje? WMplayeru možná chybí kodeky (byly by potřeba nejspíš MPEG-2 DVD kodeky, např. v K-Lite codec packu myslím jsou) ... nebo třeba ty přehrávače jako mnou zmíněnej MPC-HC anebo VLC by to myslím taky měly přehrát.
Pitomec (251)|18.3.2010 21:09
[quote=JaroslavHraba;360309]Jenomže video z televize má soubory typu : Video _TS, BUP,, Video _TS.IFO ........VOB, Video_RM[/quote]
To ti přehraje první SW DVD player (PowerDVD apod.).
JaroslavHraba (14)|22.3.2010 12:20
Každý zde v odpovědích mluví o něčem jiném. Měl jsem na mysli toto: v PC mám filmy ve tvaru.AVI, .WMV a tyto mi jdou přehrát v počítači bez problémů, ale když některý tento film nahraji na DVD, tak je prostě DVD rekordér nevezme - píše to neznámý formát a znovu se tedy ptám : jak tyto filmy upravit, aby, když si je nahraji na DVD a toto DVD vložím do DVD rekordéru, aby mi ten film šel přes televizi pustit. Děkuji. Snad jsem to nyní vysvětlil dost podrobně.
michal.kolesa (357)|22.3.2010 12:25
Filmy musíte převést na DVD-Video

např. programem Video DVD Maker FREE
JaroslavHraba (14)|22.3.2010 12:37
[quote=Pitomec;360169]WMV stolní DVD přehrávač vezme jenom stěží a převod do něčeho jiného je jistě možný (např. Canopus ProCoder 3), ovšem kvalita půjde dolů a je otázkou, jestli není lepší to z kamery udělat znovu a rovnou do formátu DVD-Video...[/quote]

To je sice asi pravda, ale když z kamery nahraji nějaký film na DVD na DVD rekordéru , tak toto DVD
musím upravit v DVDx a právě na .AVI - jiná vhodná možnost tam není, pak toto opravené DVD mi hraje na PC, ale zpět vložené do DVD rekordéru mi nehraje, protože bylo upravené v DVDx.

Každý zde v odpovědích mluví o něčem jiném. Měl jsem na mysli toto: v PC mám filmy ve tvaru.AVI, .WMV a tyto mi jdou přehrát v počítači bez problémů, ale když některý tento film nahraji na DVD, tak je prostě DVD rekordér nevezme - píše to neznámý formát a znovu se tedy ptám : jak tyto filmy upravit, aby, když si je nahraji na DVD a toto DVD vložím do DVD rekordéru, aby mi ten film šel přes televizi pustit. Děkuji. Snad jsem to nyní vysvětlil dost podrobně.
JaroslavHraba (14)|22.3.2010 12:38
[quote=speedsnail;360320]Zkus soubory z videokamery přehrát např. pomocí VLC. Možná je chyba jen v soft přehrávači který na PC používáš.[/quote]

Každý zde v odpovědích mluví o něčem jiném. Měl jsem na mysli toto: v PC mám filmy ve tvaru.AVI, .WMV a tyto mi jdou přehrát v počítači bez problémů, ale když některý tento film nahraji na DVD, tak je prostě DVD rekordér nevezme - píše to neznámý formát a znovu se tedy ptám : jak tyto filmy upravit, aby, když si je nahraji na DVD a toto DVD vložím do DVD rekordéru, aby mi ten film šel přes televizi pustit. Děkuji. Snad jsem to nyní vysvětlil dost podrobně.
JaroslavHraba (14)|22.3.2010 12:41
[quote=michal.kolesa;361281]Filmy musíte převést na DVD-Video

např. programem Video DVD Maker FREE[/quote]

Moc a moc děkuji za jasnou radu !!!!!!!!! To byly tak složité odpovědi před Vámi, že jsem z toho tedy nebyl vůbec moudrý. Vůbec tomu moc nerozumím a ta Vaše odpověď je jasná. Jdu na to. Hezký den !
Pitomec (251)|22.3.2010 15:42
Radši ten Canopus ProCoder 3, ten přece jenom podá lepší výsledek.
Pitomec (251)|22.3.2010 15:48
[quote=JaroslavHraba;361283]To je sice asi pravda, ale když z kamery nahraji nějaký film na DVD na DVD rekordéru , tak toto DVD
musím upravit v DVDx a právě na .AVI - jiná vhodná možnost tam není, pak toto opravené DVD mi hraje na PC, ale zpět vložené do DVD rekordéru mi nehraje, protože bylo upravené v DVDx.[/quote]
Tak tomu vůbec nerozumím?! Když něco nahraješ na DVD rekordéru (a je jedno jestli z kamery nebo z TV vysílání), tak dostaneš normální DVD-Video (příp. formát DVD-VR, je-li to nahrané na DVD-RAM nebo DVD-RW při takové volbě) a to přece vůbec nemusíš upravovat na AVI, protože v PC to přehraješ prvním SW DVD playerem (jak jsem už psal) a ten DVD rekordér to samozřejmě přehraje taky.
speedsnail (4876)|22.3.2010 15:52
Souhlas s pitomcem. Ty DVD z DVD rekordéru vůbec do AVI nepřevádějte, potom vám půjdou na počítači i v DVD.. (ale kdyby jste pozorně četl, již to tu bylo řečeno)