reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD 24" - Samsung SyncMaster 2433LW

C4MARO (2)|19.3.2010 00:19
Zdravím chystám se kupit 24" LCD monitor. Do oka mi padl tento Samsung :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68297

Vím, že více chválený je P2450H, ale chci se zeptat jestli to je opravdu takový rozdíl. Víc se mi líbí ten první, ale jestli je na tom P2450 opravdu o hodně lépe tak půjdu asi do něj. Jinak je škoda, že nejde naklánět po horizontální ose směrem dolů. Často se koukám na filmy z postele a ta je semozřejmě níž než stůl. Co si o tom myslíte, bude se na to dát koukat pod mírným úhlem i když je to TN? Fakt nechápu proč se dá monitor naklánět směrem nahoru a dolů ne. Kdo se přece kouká na monitor zezhora ? Dneska mají nedomýšliví designéři asi větší slovo než myslící konstruktér.
xmarek (1676)|19.3.2010 06:29
Zrovna podobnou modelovou řadu jsme kupovali (pro mě již býválé) do firmy. Polovina s těchto panelů trpěla nějakou závadou. Některá závada se dala odstranit reklamací, jiná ne. Takže můj názor na tyto panely není zrovna dobrý. Co se týče kvality zobrazení tak je to klasické TN-ko. Poměrně rovnoměrné podsvícení, co se týče barevné škály pro práci použitelné. Zázraky bych nečekal.
Co se polohování týče. Tyto monitory jsou konstruovány pro běžné použití a vše je podřízeno jedinému cíli a to ceně. Takže bych nekritizoval designéry, protože Samsung vyrábí i panely s lepší možností polohování než je u tohoto kusu. A brečet, že zrovna ten můj kus nemá mé vysněné parametry je asi mimo mísu. ;)
C4MARO (2)|19.3.2010 14:17
A myslíš, že P2450 na tom bude lépe, co se týče poruchovosti ? A jinak nebrečím, že můj kus nemá vysněné parametry, ale vysvětli mi kdo využije naklápění monitoru směrem nahoru ? Jen mi to příjde jako zbytečnost. Ale myslím, že to s těma úhlama nebude tak hrozný a že filmy budou koukatelný z postele i bez naklonění. Jo a jinak používate někdo redukci HDMI -> DVI ? Asi si ji koupím, abych nemusel kupovat drahej HDMI kabel. Bojím se ale aby to nerušilo obraz.
arkij (90)|19.3.2010 15:40
Trochu menší (23 palcovej s TV modulem) jsem asi před půl rokem koupil manželce, má ho hned před nosem (klávesnicí) a sklopenej dozadu, co to jde. Velice si pochvaluje, že ji pak při delším používání nebolí za krkem ani ruce od klávesnice a dobře se jí na tom dělá. Takže ti designéři to tak špatně nevymysleli. Záleží na způsobu použití.
Pro občasné použití jako TV ho pak narovnáme a díváme se stejně z delší vzdálenosti a ne z postele (ta nám slouží k něčemu jinému), takže naklonění dopředu nepotřebujeme.