Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Víkendová diskuze: Proč netiskneme častěji oboustranně?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Proč netiskneme častěji oboustranně?

Sledujete ve firmě a doma náklady na tisk? V rámci úspor existuje často opomíjená možnost oboustranného tisku, která šetří papír, místo i náklady. Dnešní tiskárny bývají vybavené duplexní jednotkou. Proč ji tedy nevyužíváme častěji? Ať už jsou vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Náklady na tisk samozřejmě ve firmě sledujeme, vytváříme ale projekty, což jsou svým způsobem zhmotněné myšlenky, a ty se prodávají, marná sláva, taky tak trochu "na kila".
    Za dohodnutou cenu vypadá větší předávaný balík s jednostranným tiskem přeci jen lépe, než malý balík s oboustranným tiskem. Snažíme se spíše předcházet té první reakci "Tolik peněz a taková malá složka ...", lépe je vybudit dojem "To muselo dát práce ...".

Je to obdobné, jako když kupujete malý mobil ve velké krabici, SW na optickém nosiči ve velké krabici se spoustou "balastu" apod.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Přece jen tisk oboustraně vyžaduje více úsílí než jen zmáčkout ikonku tiskárny a dojít si pro papír.

ex_ ex_ je offline
    Pravidelný diskutér Avatar uživatele ex_
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od husky14
    Proč netiskneme častěji oboustranně?
    U mě to má velmi poetický důvod, z lenosti

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od ex_ Zobrazit příspěvek
    U mě to má velmi poetický důvod, z lenosti
    Mě zase nebaví hrabat se v papírech když to mohu mít na polovině . Proto tisknu oboustraně

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Ve firmě jsou tak nastaveny snad všechny tiskárny, takže se oboustranně tiskne. Jaké větší úsilí vyžaduje oboustranný tisk? Teda pokud ten papír neotáčíte ručně, to potom ano.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Snažím se taky tisknout oboustranně, pokud to lze. Nicméně, určité úsilí to skutečně občas vyžaduje, v tiskárnových driverech bejvá většinou jako výchozí jednostranný tisk, takže je většinou to potřeba přepnout (a pokud to někdo nepřepne přímo ve Windows driveru, tak u některých se stává, že je to pak potřeba při tisku přepínat v každým programu znova), u některých tiskáren je navíc potřeba prohrabat driver a zjistit, kde zatrhnout, že tiskárna má duplexní jednotku (a vědět, že vůbec takový nastavení u některých driverů existuje, přičemž je potřeba taky vědět od admina, že na tý tiskárně ta duplexní jednotka skutečně je instalována atd.). Což občas vyžaduje i komunikaci s lidma, kteroužto se někteří (např. programotoři jako já) snaží omezovat na maximální minimum .

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Snažím se tomu vyhýbat co mohu - už jsem měl 2x "tu čest" dolovat z pícky laserovky zapečený křídový papír gramáže 180 namotaný na válce... Ale jinak u oboustranných obalů DVD to potřebuji dost často a je taky dost problem to potom sesadit na šnajdky - druhou stranu dávám proto raději větší na spad při oříznutí...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ja osobne tlačím iba obojstranne - ak vôbec musím tlačiť a ak je to čitateľné tak 2 strany na list.
    Nedávno sme sa ako firma sťahovali, takže viem čo je to likvidovať papiere za roky dozadu (nemyslím tým doklady).
    Jednostranná tlač prináša efekt preplnených skríň, šanónov a vizuálny pocit pre "managerov" koľko máme dôležitých materiálov
    Doma tiež zásadne obojstranne a tiež iba keď je to nutné.

Banned
    Registrace
    Nov 2007

Když jsem chodil do školy tak jsem chtěl tisknout oboustraně, ale učitelům to vadilo. tak jsem tiskl jednostraně. Já nemám takové komunikační a prezetanční dovednosti, abych dovedl někoho překecat.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Pokud to jde, snažím se dokument vměstnat na jednu stránku, tudíž oboustranný tisk není potřeba. Pokud ale mam nějaký větší dokument, tak pak záleží na rychlosti, jak to je potřeba... Mam tiskárnu Canon MP500 a pokud tisknu (nebo kopíruju) duplex, tak je to z nepochopitelných důvodů nehorázně pomalý (přitom jednostranný tisk jde rychle)...

Občasný diskutér Avatar uživatele Lugh03
    Registrace
    Nov 2009

Jelikož si musím tisknout dost materiálů do školy, tak náklady sleduji - proto většinou tisknu dvě stránky na jednu a toto ještě oboustraně. Prezentace pak 6 políček na stránku a samozřejmě oboustraně navíc pokud mám čas - a pokud to má v ten moment význam - si dokument upravím na menší počet stran.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

ono bude záležet z velké části na tiskárně - pokud jde jen o zaškrtnutí v nastavení tak není problém. pokud už je potřeba nějak s papírem manipulovat a pokud je tiskárna navíc už trošku unavená, tak pokus o takovou úsporu končí otravováním se s paper jamem a vyhazováním tuny zmetků. lepší se tím netrápit a na úkore lesů si ušetřit trochu zdraví.
    další nezanedbatelný parametr je obsah tisku. pro něco je oboustraný tisk vyloženě nevhodný.

Banned
    Registrace
    Nov 2007

napadl mě ještě takový problém.

Ve firmě ve škole nemusí být tiskárna přímo u PC, ale třeba v jiné kanceláři nebo na chodbě a případě školy v kabinetě, takže není možné papír otočit "od stolu".

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Tiskárnu mám sice vedle sebe ale musel bych to otáčet ručně a ještě ktomu když bych si tisknul něco coje třeba na 4strany tak bych to musel nastavit (no a ještě tu funkci najít- protože zhruba polovina funkcí se dá nastavit ve Wordu a další polovina se musí nastavit ve správci zařízení).

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Synchronizace dat
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 29-10-2012, 20:32
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Má smysl tisknout oboustranně?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 30-03-2012, 09:58
  5. Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 05:59