reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Je chyba v hardisku?

nobles111 (2)|19.3.2010 12:37
Pc se z ničeho nic nechce nabootovat,dám zpustit normálním způsobem... no výsledek je že se pc restartuje a celá situace se opakuje...
Zkoušel jsem tam dát hardisk z jiného pc,už to vypadalo že windows,ale nakonec se to taky restartlo...
Nemám s tímhle žádné zkušenosti...
Díky za reakce...
johny__g (6387)|19.3.2010 12:45
Že nenajede systém na disku z jiného PC je normální. Ten původní disk - dřív to fungovalo? Příčin může být celá řada, chyba v HW nebo SW. V nouzovém režimu PC jede?
kevin00 (10238)|19.3.2010 13:19
Jaké sestavy se problém týká ?
Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (DVD mechanika, HDD, TV karty, apod), nech zapojen jeden modul RAM ve slotu DDR_1 a pokus se počítač zapnout.
Dále doporučuji provést test operační paměti pomocí GoldMemory.
nobles111 (2)|19.3.2010 13:20
Dřív fungoval normálně... v nouzovém režimu se to taky dokola restartuje...
tipl bych že je to fakt tím hardiskem,když jsem zkoušel hardisk z jinýho pc tak se windows alespon začali načítat...
Jak mám ted postupovat?
Dojigiri (1629)|19.3.2010 14:03
Nabootovat z instalačky XP, spustit z ní recovery consoli a v ní nechat disk project pomocí "chkdsk C: /P". Případně zkontrolovat i na vadný sektory (např. pomocí HDtune v jiným PC anebo z hirens boot cd po spuštění MiniXP).
DrZelenka (2491)|19.3.2010 14:11
[quote=nobles111;360443]Dřív fungoval normálně... v nouzovém režimu se to taky dokola restartuje...
tipl bych že je to fakt tím hardiskem,když jsem zkoušel hardisk z jinýho pc tak se windows alespon začali načítat...
Jak mám ted postupovat?[/quote]

To, ze se Windows nainstalovane na jinym PC nespusti je uplne normalni, protoze tam jsou nainstalovane uplne jine ovladace. (ja sem mel doma 2 HDD z 2 PC a pri kazdym startu BSOD - oba disky i systemy byly v dobry stavu, zadne chyby - nez me doslo, ze BIOS bootuje druhe windows ,tak to par restartu trvalo :D )

Doporucuji to co psal Dojigiri, akorat s tim rozdilem, ze z hirens boot CD nespoustet mini XP, ale spustit jen nejakou utilitu na testovani HDD (zalezi jaky HDD mas - spust utilitu od vyrboce tveho HDD).

A jak pise kevin - vadna RAM muze udelat to same (win pri nacitani zapisuji data do RAM a kdyz tam je chyba, tak to obvykle hazi BSOD)