reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vodní chlazení do cca 8500,-

nick_sekac (10)|19.3.2010 13:41
Rozhodl jsem se, že se pustím vodní chlazení, po přečtení hromady diskuzí jsem si vybral následovně, ale mám stále pár nejasností.

Co se bude chladit vodníkem:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition + OC
Sapphire ATI Radeon 5870 + OC
do budoucna asi druhá ATI Radeon 5870 do crossfire a možná ještě 2x RAM modul DDR3

Vybrane komponenty k vodnimu chlazeni:
CPU blok: Watercool Heatkiller LT S754/939/940/AM2 rev3
VGA full cover blok: EK Water Blocks EK-FC5870 CF - Nickle Plated
Čerpadlo: Innovatek HPPS Plus - 12V + nějaká expanzka
Radiátor: Alphacool NexXxoS PRO III rev2 + 3x 120mm redukovaný ventilátor


U čerpadla je pro mě rozhodující ticho, proto ještě uvažuji o Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP. Po přidaní expanzky k tomu innovateku víceméně vychází obě řešení cenově nastejno. Ještě jedna otázka, u toho innovateku se musí kupovat nějaký redukce na hadice?

Radiotár předpokládám, že se třemi redukovanými ventilátory bude stačit. Zajímalo by mě, jestli by byl velký rozdíl, kdybych připojil ještě jeden tento radiátor a na každým nechal pouze jeden ventilátor.
Alphacool Support (1563)|19.3.2010 14:05
Dobrý den,

výběr je řekl bych slušný, jen bych uvažoval nad výměnou toho heatkillera LT například za EK Supreme. Cenově jsou nastejno, výkon je také podobný, ale ten Supreme je zcela univerzální, kdežto heatkiller ne, tam se musí dokupovat drahé retenční moduly. Anebo pak, aby to mělo smysl, vzít heatkiller rev3, který je výkonnostní král.

Pokud chcete ticho, tak je HPPS lepší varianta než Laing. Ten rozdíl není velký, ale je tam. Takže pokud je priorita opravdu ticho, je ta HPPS lepší.

Pokud na tu HPPS chcete rovnou napojit expanzku (třeba innovatek agb-o-matic) tak nepotřebujete žádné další redukce - výstupní redukce je totiž v balení té pumpy a na vstup se nasadí expanzka, takže tam potřebujete jen dokoupit jednu fitinku. To ale samozřejmě platí, pokud použijete hadice 10/8mm nebo 11/8mm, protože taková redukce je v balení. Pokud byste chtěl větší hadice, což ale myslím, že nemá smysl, tak by se musely dokoupit redukce zvlášť.

Radiátor bez problémů procesor, dvě grafiky i případné chlazení dalších komponent zvládne...dva radiátory každý s jedním fanem nemají smysl, to jsou zbytečné peníze navíc.
nick_sekac (10)|20.3.2010 09:37
Děkuji za rychlou odpověď.

S tim blokem pro CPU si to ještě promyslim. Jinak bych asi použil průhledné 11/8 hadice, je nějaký podstatný rozdíl v kvalitě mezi jednotlivými značkami?

Nakonec jako kapalinu bych použil destilku + AC Fluid.
Alphacool Support (1563)|20.3.2010 12:54
hadice 11-8mm jsou vsechny co mame v nabidce dost ohebne, samozrejme napriklad tygon je jeste ohebnejsi, ale to uz zalezi na Vas...