reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus F3S - BSOD, vypadává obraz

Prott (240)|19.3.2010 14:25
Zdravím, mám následující problém s notebookem (Asus F3S):
Notebook víceméně náhodně padá (BSOD), nebo vypadává obraz (ale notebook - např. zvuk - dál běží) - nejčastěji při přehrávání videa. Zkoušel jsem testovat přes Prime (v pořádku), MemTest (v pořádku), 3D Mark Vantage (náhodně padá, ale občas doběhne až do konce), Call of Juarez DX 10 benchmark (před časem padal neustále na jednom místě, teď běží v pořádku), ShaderMark (v pořádku) a FurMark (v pořádku). Zkoušel jsem reinstalovat (Vista, s aktualizacemi i bez), popř. změnit ovladače od GK, ale nic nepomohlo.
Vzhledem k tomu, že je NB ještě v záruce, tak jsem ho poslal do opravy. Z ní se mi vrátil s tím, že byla reklamace zamítnutá (prý to zkoušeli a chyba se neukázala).

Nenapadá někoho nějaké řešení (co by to mohlo být, popř. nějaký jednoznačný test :notsure )?

Předem díky.
DrZelenka (2491)|19.3.2010 14:41
Prime + furmark a mereni teplot. Jak je ntb stary a kolikrat byl cisten od prachu? (myslim poradne cisten)
speedsnail (4876)|19.3.2010 15:05
Zkus pořádně paměti přes goldmemory (vypálit a nabootovat), projed disk testem povrchu a dej sem screen SMARTu (oboji napr pres HDTune).
Prott (240)|19.3.2010 19:46
Díky za odpovědi, takže:
FurMark běžel cca. hodinu, teplota GPU vystoupala údajně o 10 stupňů (z 15 na 25 ... podle mě je těch patnáct tak trochu blbost, takže je otázka, jestli se dá věřit tomu rozdílu), teplota CPU vystoupala z 55 na 63 (maj společnej heatpipe, tak možná proto :notsure ). Disk je v pořádku (žádný chyby během testu) s teplotou maximálně 33 °C.
Tady je screen SMARTu:


GoldMemory zkusím hned zítra.

DrZelenka: Notebook je starý přibližně rok a půl (proto taky trochu panikařim ... nerad bych, aby se mi to rozbilo těsně po záruce). Naposled ho čistili v servisu (hned potom mi ho vrátili, načež jsem ho znova otestoval - pořád ta samá chyba).
Prott (240)|21.3.2010 18:10
UPDATE: Tak i GoldMemory proběhl v pořádku (běžel 5 hodin, žádná chyba). To by mě zajímalo, co s tím teda je... :notsure
xmarek (1676)|21.3.2010 18:35
Náhodné chyby, které mohou být zapříčiněny např. hardwarem jsou nejhorší. Podobný problém jsem měl s firemním notebookem od HP. Zničehož nic cca. dvakrát za týden zmrznul. Pomohl až tvrdý reset. Notebook byl 3 krát na reklamaci a pokaždé měnili základní desku (tuším i paměti a CPU. :D). Naposledy co jsem ho měl v ruce (než jsem ho při odchodu z firmy s chutí vracel. :D) se ta závada oběvovala už jen sporadicky.
Na vašem místě bych (v případě, že máte backup cd) přeinstaloval widle a nebo tam šoupnul i nějaký ten Live Linux abych vyloučil hardwarovou chybu. A jestli se to bude znovu objevovat, tak na ně pořádně zatlačit.