reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bios nejde nastavit BOOT

koren3 (255)|19.3.2010 17:47
Ahoj, kamrád má notebook acer aspire 3020, a teď chce přeinstalovat WIN, ale je zde problém, že v BIOSU v menu BOOT mu nelze vybrat nic jiného, má tam položku CD-ROM, ale nemůže ji vybrat.
Kde může být problém? Děkuji
kukmaster (35)|19.3.2010 23:31
At to zkusi obejit pres klavesu ktera spusti Boot menu, byva napsana hned po zapnuti notebooku a vedle ni je napsana klavesa kterou se dostane do biosu, do toho boot menu to byva F11, nebo neco kolem....
Dojigiri (1629)|20.3.2010 22:29
Nejsou tam třeba ještě nějaký volby jako Enable/Disable? Já to tak třeba na nb mám, pokud položku zakážu, tak pak v boot položkách nejde vybrat (a nezobrazuje se pak ani v boot menu pokud ho po startu vyberu) ... u mýho FSC je to myslím + a - (nejsem si jistej ale nechce se mi teď restartovat :)).

// EDIT teď jsem na to ještě koukal, a u mně se to povoluje a zakazuje klávesou x. Ale u Aceru to může být třeba jinak. (ale přímo v biosu k tomu bývá nápověda)
klarinet335 (81)|21.3.2010 11:13
Cau,

urcite to NEJAK jde - zkuste mackat +/-, CTRL, vsechny sipky. Pokud ani to nezabere, pomuze asi strycek Google, ten toho vi pomerne hodne.
EditorPO (2819)|21.3.2010 11:53
Na určenie poradia bootovania zariadení v BIOSE požiješ klávesy F6 (posun zariadenia v zozname smerom hore) a F5 (posun dole).
Prístup k bootovaciemu menu si musíš najprv v BIOSe zapnúť, až potom môžeš použiť klávesu F12 na jeho zobrazenie po zapnutí NTB.

/screenshoty v prílohe
bios-boot.png bios-F12.png