reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klavesnice klasicka - psani a hrani

mildante (183)|21.3.2010 14:43
Ahoj, potreboval bych novou klavesnici, ale nedokazu si vybrat tu spravnou. Neporadil by nekdo prosim?

Budu na ni hlavne psat a take hrat hry. Nemusi byt podsvicena, ale chtel bych velky levy shift, velky enter, velky backspace, klasicke rozmisteni klaves, mohla by byt spise tissi, ale nikoli notebookovy zdvih. A take bych chtel spise PS/2 konektor kvuli tomu, aby mi slo PC zapinat klavesnici. Cena nerozhoduje.

Diky za pripadne rady.
kevin00 (10238)|21.3.2010 17:19
PC půjde zapínat i pomocí USB klávesnice. Jaký je cenový limit ?
mildante (183)|22.3.2010 15:29
Diky moc za tip, X4 vypada celkem dobre, ale nebylo by neco s velkym entrem? Navic to vypada na novinku, takze s tim asi jeste nikdo nema zadnou praktickou zkusenost, ze? Az tedy na ten test.
lexxxa (714)|22.3.2010 15:44
[quote=mildante;361331]Diky moc za tip, X4 vypada celkem dobre, ale nebylo by neco s velkym entrem? Navic to vypada na novinku, takze s tim asi jeste nikdo nema zadnou praktickou zkusenost, ze? Az tedy na ten test.[/quote]

nekde jsem vycetl ze se dela i z velkym entrem,zalezi pro jaky stat byla vyrobena,vesmes dostali vsichni k testovani pouze EN verzi,zeptal bych se primo u prodejce kde by jsi ji pripadne kupoval,z kvalitou bych se nebal,vychazi stejne ze starsiho modelu,kvalita by mela byt stejna,ne li lepsi,ale to jsou jen dohady;),ale za ty penize,podsvicena,znackova,pro me fakt hezky design nepodlehajici modnim vlivum:thumb

e/ tak bohuzel,CZ verze z velkym entrem se k nam nedovazi ,jedna se pouze o EN verzi kde jsou laserem dodelany CZ znaky,a vsechny maj pouze maly enter
mildante (183)|22.3.2010 17:11
lexxa: diky za info, nevim proc se to musi delat s malym entrem, ja si na nej nechci zvykat. Ale jinak vypada dobre. Jen je otazka, jak bude vypadat to podvsviceni i s ceskymi znaky a taky jak to bude vypadat ve dne. Mozna bych to podsviceni i ozelel. Nevite jestli neni nekde v Brne na krame, ze bych se na ni zasel podivat?

Nenapadne nekoho jeste nejaka jina moznost?
speedsnail (4876)|22.3.2010 17:15
Na malej enter se dá podle mě docela rychle zvyknout. Pokud píšeš všema 10ti tak si toho možná ani nevšimneš. To větší zlo je malej levej shift, za ten bych věšel do průvanu. Takže kdyby to mělo být jen kvuli enteru, doporučil bych to ze začátku překousnout.
mildante (183)|22.3.2010 17:42
Hm, no vypada to, ze si asi budu zvyknout muset, protoze nejak nemuzu narazit na zadnou vhodnou alternativu. Potreboval bych ji ale videt na zivo. V Datartu ji asi mit vystavenou nebudou, ze?
lexxxa (714)|22.3.2010 17:48
no popravde si nemyslim ze zrovna Datart by ji mel,obcas v praze miva JRC co prodava hry na pc, tam jsem zahlidl ten starsi model,jinak koukni





kevin00 (10238)|22.3.2010 17:58
[quote=lexxxa;361400]no popravde si nemyslim ze zrovna Datart by ji mel,obcas v praze miva JRC co prodava hry na pc, tam jsem zahlidl ten starsi model,jinak koukni[/quote]

Kde to nejmíň čekáš, tak ji budou mít. U nás (UL) mají SideWinder X6 v Euronicsu, načež jsem také koukal s překvapením :D

@mildante: Pár uživatelů tohoto fóra SideWinder vlastní, ale verzi X6. Jelikož SideWinder X4 je "ořízlá" X6, řekl bych, že chybu s ní určitě neuděláš. Píše se na ni velmi pohodlně, klávesy mají nízký zdvih, klasické rozložení okolo kurzorových šipek je myslím také docela výhodou ;)
mildante (183)|22.3.2010 18:15
kevin00: No ja mam ted prave vyssi zdvih a tak se toho stredniho nebo nizsiho trochu bojim. Taky hlavne aby z tech klaves nesklouzavaly prsty (treba ve hrach). Bez vyzkouseni ji asi brat nebudu.
Jeste se mi taky moc nelibi ty male F1-12 klavesy.
kevin00 (10238)|22.3.2010 18:25
Nízký zdvih je spíše výhodou než-li nevýhodou. Stisknutí kláves je o dost pohodlnější a lehčí. O sklouzávání prstů z kláves se bát nemusíš. Klávesy jsou tvarované pro prst a hlavně nejsou nikterak kluzké. Malé funkční klávesy F1 - F12 jsou také naprosto bezproblémové. Všechny klávesy jsou lehce prohnuté, aby do nich bříško prstu lehce zapadlo. Klávesy krásně fungují i když je stiskneš na jejich okraji.
Je to relativně nová klávesnice, takže moc uživatelských referencí nebude. Ale jak říkám, plno uživatelů zde vlastní model X6. Konstrukce klávesnice je u obou modelů stejná.
mildante (183)|22.3.2010 19:01
kevin00: Ok, diky za postrehy, snad by to byla, pres ty veci co se mi ted nelibi, dobra volba. Ted jeste najit nejaky obchod v Brne, kde by ji meli vystavenou. Nebo aspon tu X6.
Salamander (6177)|22.3.2010 19:23
V Alfe ji maji skladem http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=sidewinder+X6&SearchType=1&SearchSubmit=1
myslim, ze nebudou mit nic proti tomu, ze si ji budes chtit prohlidnout
mildante (183)|22.3.2010 22:09
Salamander: Diky za tip, asi se tam zastavim podivat se aspon na tu X6.
Georginek (2957)|22.3.2010 22:57
http://www.alza.cz/Galery/ShowImage.asp?iditem=99601&fd=f3&cd=MC007i
http://www.alza.cz/logitech-compact-keyboard-k300-cerna-d138056.htm

a tohle je Pani Klavesnice....... http://www.alza.cz/herni-klavesnice-logitech-g15-gaming-keyboard-v-2-cz-d84159.htm nedam na ni dopustit. Pise se na ni krasne,hry perfektni neni ticha, ani hlasita, odolna proti politi, pohodlna na zapesti, pismenka se nikdy neoskrabou,Ma Absolutne klasicky tvar, az na ten mensi Shift, ale je tak polovicni, coz nevadi a na to tlacitko vedle Shiftu. Krasne se na ni pise, podsviceni ma velice dobre,ve tme nebije do oci, i ten display a multimedialni tlacitka nejsou k zahozeni. Snad jedinna vec, ktera se nemusi libit ze je hodne masivni a velka (coz se me libi) 50x26x5-ta 5 je display.(display). A vzadu ma 2xUSB mam tam napevno zapojenej kabel k fotaku a k mobilu, a jsou stoceny pod klavesnici, staci jen trosku zatahnout a nemusim nic hledat ani pripojovat. A jeste co me napadlo ze muzes pod ni vezt kabel od sluchatek, nikde se nic nezveda, a uprostred na zapestniku ja malinka dirka kudy jde kabel, takze ti nikde neprekazi :D
ImgW.asp.jpg
lexxxa (714)|29.3.2010 14:39
dzandra (1368)|29.3.2010 15:41
Mám x6 cs z alfy a nemůžu si ji vynachválit :-). Jedinná správná volba
Martin1171 (6)|29.3.2010 19:25
Ja mam doma tiez X6 a je vyborna akurat je trosku hlucnejsia.
Hansol58231 (25)|31.3.2010 15:43
Já používám tuto:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56631

A jsem sní spokojenej, teda až na klávesu W která je trochu pošoupnutá a občas při hraní stoho bolí prst jak ho musim mít vychýlenej.
dzandra (1368)|1.4.2010 13:53
[quote=Hansol58231;364104]Já používám tuto:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=56631

A jsem sní spokojenej, teda až na klávesu W která je trochu pošoupnutá a občas při hraní stoho bolí prst jak ho musim mít vychýlenej.[/quote]

No tak takových standartních klávesnicí je všude hafo, koupí je v Tescu. Mám jich v práci asi 50 a nepřipadá mi, že by běžní uživatele z ni byli nadšení