Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: error: nVidia driver kernel mode... (Win 7)

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Ahoj všem,

poslední dobou čelím velice nepříjemným errorům s grafickým ovladačem, díky kterému nemůžu hrát téměř nic na svém PC :/

Dual intel core E8400 @ 3.00GHz
    4GB RAM
    GeForce 9800 GT

Dosud jsem s touhle sestavou nikdy neměl problém při hraní jakékoliv hry, všechno dosud fungovalo jak hodinky až do poslední doby.

Při obvyklé práci na PC (tvorba prezentací, práce na internetu, videa a flash app) někdy jakoby vybledne kontrast, což znamená že při prohlížení obrázků vidím obrázky bledě, hnusně vybarveně a paradoxně to spraví jen puštění nějaké novější hry (třeba jen menu hry) a zase zpět.

to samo o sobě není ještě takový problém, ale při hraní her (např. MW2) obraz zamrzne, barvy se "zblázní" a někdy pomáhá hru shodit na plochu a zase nahodit zpět, což paradoxně obraz zase rozchodí (obvykle ale jen na chvíli, poté hra zamrzne úplně a musí dojít k tvrdému resetu..)

ještě horší je to pak při hraní jiné hry, kterou jsem si před nedávnem koupil (Sacred 2).

Hra je kompletně nehratelná, během jejího hraní grafika zamrzá a vyhodí barevné pixely všude po celém displeji, což se přenese i do Windows a nedá se toho zbavit jinak než restartem. Hra případně rovněž zamrzá a poté je grafika celá v ****, po skočení do Win vidím hlášku NVIDIA Windows kernel mode driver (verze ovladače) přestal pracovat a byl úspěšně obnoven - opět potom hra někdy chvilku běží než zamrzne komplet a nepomůže nic jiného než restart. Někdy naskočí i modrá smrt :/

Zkoušel jsem se obrátit na pomoc ve foru u hry, kde doporučují vypnout u Nvidie PsysX - což jsem vyzkoušel, ale závada setrvala. Nvidie se mi k problému zatím nevyjádřila

Samozřejmě mám poslední ovladače pro Win7, zkoušel jsem i Directy apod. a už opravdu nevím, kde může být chyba
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Zkus pomoci DriveSweeperu odinstalovat soucasne ovladace a hodit tam nejake starsi. Pak bych zkusil GK vycistit, poradne zatizit a merit teploty (napr 1h test GK v OCCT).

Btw nemas nahodou ovladace verze 196.75? Ty obsahuji chybu regulace vetraku.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od DrZelenka Zobrazit příspěvek
    Zkus pomoci DriveSweeperu odinstalovat soucasne ovladace a hodit tam nejake starsi. Pak bych zkusil GK vycistit, poradne zatizit a merit teploty (napr 1h test GK v OCCT).

Btw nemas nahodou ovladace verze 196.75? Ty obsahuji chybu regulace vetraku.

zkoušel jsem bety, ale bylo to ještě horší a navíc oficiálně ještě nejsou venku - dle Nvidie jsou momentálně poslední 196.21, takže používám tyhle

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od carneval Zobrazit příspěvek
    zkoušel jsem bety, ale bylo to ještě horší a navíc oficiálně ještě nejsou venku - dle Nvidie jsou momentálně poslední 196.21, takže používám tyhle
    A pri vymene ovladacu jsi ty stare odinstalovaval pomoci driveswepeeru? Pokud ne, tak reinstall.

Co prach? Ten zatezovy test v OCCT jsi delal? Posli grafy s teplotami.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Řekl bych, že to má karta za sebou. Barevné posuny indikují vadnou VideoRAM. To by měl potvrdit GPU:MEMTEST z OCCT.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

teď jsem pomocí drivesweepu odstranil ovladače a v safe režimu reinstaloval ty 196.21 - nicméně to nepomohlo, protože po restartu najeli Windows a ještě než jsem cokoliv stačil udělat, hned vyskočila hláška "NVIDIA Windows kernel mode driver (196.21) přestal pracovat a byl úspěšně obnoven"

teď jsem pustil 1h test OCCT, tak potom můžu poslat výsledky

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

tak jsem právě dotestoval GPU - viz. příloha

osobně tomu bohužel moc nerozumím, ale během testu došlo 2x k zamrznutí obrazu a následnému restartu zmiňovaného driveru - cca. 21. minuta a 52. minuta

a rovněž během testu docházelo k objevování barevných pixelů místy po obrazu (viz. posl. screen) - problikávaly a náhodně se objevovaly a po chvilce zase mizely.

Buďto opravdu někde hapruje nějaký driver nebo mám skutečně začít přemýšlet o koupi nové GK ? (tahle je stará cca 1 rok)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-CPU1.png 
Zobrazení: 171 
Velikost: 34.0 KB 
ID: 16192   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-CPU2.png 
Zobrazení: 167 
Velikost: 32.0 KB 
ID: 16193   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-GPU1.png 
Zobrazení: 131 
Velikost: 29.2 KB 
ID: 16194   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-VCore.png 
Zobrazení: 142 
Velikost: 31.2 KB 
ID: 16195   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-Volt5.png 
Zobrazení: 149 
Velikost: 27.2 KB 
ID: 16196   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-Volt12.png 
Zobrazení: 135 
Velikost: 27.6 KB 
ID: 16197   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2010-03-21-23h18-Volt3.png 
Zobrazení: 146 
Velikost: 27.1 KB 
ID: 16198   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: xaterrors.jpg 
Zobrazení: 172 
Velikost: 8.2 KB 
ID: 16199  

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

tak jsem právě dotestoval GPU - viz. příloha

osobně tomu bohužel moc nerozumím, ale během testu došlo 2x k zamrznutí obrazu a následnému restartu zmiňovaného driveru - cca. 21. minuta a 52. minuta

a rovněž během testu docházelo k objevování barevných pixelů místy po obrazu (viz. posl. screen) - problikávaly a náhodně se objevovaly a po chvilce zase mizely.

Buďto opravdu někde hapruje nějaký driver nebo mám skutečně začít přemýšlet o koupi nové GK ? (tahle je stará cca 1 rok)

nějaké nápady tedy ? :/

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Artefakty potvrzují, že je vadná paměť na GK (pokud ji nemáš přetaktovanou). V tom případě poslat na reklamaci (jestli má záruku), nebo koupit novou.

Podobná témata

1. černá obrazovka po instalaci NVidia driver na Windows Vista 32-bit
    Od Messiah_ v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-10-2011, 15:10
  2. Kernel mode driver & Nvidia (po druhé)
    Od MWilliam v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 27-03-2011, 23:54
  3. Problémy s PC (HW/SW): DMA driver error,CRC error
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Poslední příspěvek: 25-04-2010, 22:06
  4. nVidia GeForce 8600GT - NVIDIA Kernel Mode Driver přestává pracovat
    Od Paulos v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Poslední příspěvek: 08-03-2010, 22:08
  5. Reakcí: 4