reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

error: nVidia driver kernel mode... (Win 7)

carneval (15)|21.3.2010 21:32
Ahoj všem,

poslední dobou čelím velice nepříjemným errorům s grafickým ovladačem, díky kterému nemůžu hrát téměř nic na svém PC :/

OS: Win7 64bit
Dual intel core E8400 @ 3.00GHz
4GB RAM
GeForce 9800 GT

Dosud jsem s touhle sestavou nikdy neměl problém při hraní jakékoliv hry, všechno dosud fungovalo jak hodinky až do poslední doby.

Při obvyklé práci na PC (tvorba prezentací, práce na internetu, videa a flash app) někdy jakoby vybledne kontrast, což znamená že při prohlížení obrázků vidím obrázky bledě, hnusně vybarveně a paradoxně to spraví jen puštění nějaké novější hry (třeba jen menu hry) a zase zpět.

to samo o sobě není ještě takový problém, ale při hraní her (např. MW2) obraz zamrzne, barvy se "zblázní" a někdy pomáhá hru shodit na plochu a zase nahodit zpět, což paradoxně obraz zase rozchodí (obvykle ale jen na chvíli, poté hra zamrzne úplně a musí dojít k tvrdému resetu..)

ještě horší je to pak při hraní jiné hry, kterou jsem si před nedávnem koupil (Sacred 2).

Hra je kompletně nehratelná, během jejího hraní grafika zamrzá a vyhodí barevné pixely všude po celém displeji, což se přenese i do Windows a nedá se toho zbavit jinak než restartem. Hra případně rovněž zamrzá a poté je grafika celá v ****, po skočení do Win vidím hlášku NVIDIA Windows kernel mode driver (verze ovladače) přestal pracovat a byl úspěšně obnoven - opět potom hra někdy chvilku běží než zamrzne komplet a nepomůže nic jiného než restart. Někdy naskočí i modrá smrt :/


Zkoušel jsem se obrátit na pomoc ve foru u hry, kde doporučují vypnout u Nvidie PsysX - což jsem vyzkoušel, ale závada setrvala. Nvidie se mi k problému zatím nevyjádřila :(

Samozřejmě mám poslední ovladače pro Win7, zkoušel jsem i Directy apod. a už opravdu nevím, kde může být chyba :(
DrZelenka (2491)|21.3.2010 21:41
Zkus pomoci DriveSweeperu odinstalovat soucasne ovladace a hodit tam nejake starsi. Pak bych zkusil GK vycistit, poradne zatizit a merit teploty (napr 1h test GK v OCCT).

Btw nemas nahodou ovladace verze 196.75? Ty obsahuji chybu regulace vetraku.
carneval (15)|21.3.2010 21:48
[quote=DrZelenka;361157]Zkus pomoci DriveSweeperu odinstalovat soucasne ovladace a hodit tam nejake starsi. Pak bych zkusil GK vycistit, poradne zatizit a merit teploty (napr 1h test GK v OCCT).

Btw nemas nahodou ovladace verze 196.75? Ty obsahuji chybu regulace vetraku.[/quote]


zkoušel jsem bety, ale bylo to ještě horší a navíc oficiálně ještě nejsou venku - dle Nvidie jsou momentálně poslední 196.21, takže používám tyhle
DrZelenka (2491)|21.3.2010 21:56
[quote=carneval;361159]zkoušel jsem bety, ale bylo to ještě horší a navíc oficiálně ještě nejsou venku - dle Nvidie jsou momentálně poslední 196.21, takže používám tyhle[/quote]

A pri vymene ovladacu jsi ty stare odinstalovaval pomoci driveswepeeru? Pokud ne, tak reinstall.

Co prach? Ten zatezovy test v OCCT jsi delal? Posli grafy s teplotami.
r34ktor (7477)|21.3.2010 22:03
Řekl bych, že to má karta za sebou. Barevné posuny indikují vadnou VideoRAM. To by měl potvrdit GPU:MEMTEST z OCCT.
carneval (15)|21.3.2010 22:12
teď jsem pomocí drivesweepu odstranil ovladače a v safe režimu reinstaloval ty 196.21 - nicméně to nepomohlo, protože po restartu najeli Windows a ještě než jsem cokoliv stačil udělat, hned vyskočila hláška "NVIDIA Windows kernel mode driver (196.21) přestal pracovat a byl úspěšně obnoven"

teď jsem pustil 1h test OCCT, tak potom můžu poslat výsledky
carneval (15)|21.3.2010 23:30
tak jsem právě dotestoval GPU - viz. příloha

osobně tomu bohužel moc nerozumím, ale během testu došlo 2x k zamrznutí obrazu a následnému restartu zmiňovaného driveru - cca. 21. minuta a 52. minuta

a rovněž během testu docházelo k objevování barevných pixelů místy po obrazu (viz. posl. screen) - problikávaly a náhodně se objevovaly a po chvilce zase mizely.


Buďto opravdu někde hapruje nějaký driver nebo mám skutečně začít přemýšlet o koupi nové GK ? (tahle je stará cca 1 rok)
2010-03-21-23h18-CPU1.png 2010-03-21-23h18-CPU2.png 2010-03-21-23h18-GPU1.png 2010-03-21-23h18-VCore.png 2010-03-21-23h18-Volt5.png 2010-03-21-23h18-Volt12.png 2010-03-21-23h18-Volt3.png xaterrors.jpg
carneval (15)|22.3.2010 11:05
[quote=carneval;361191]tak jsem právě dotestoval GPU - viz. příloha

osobně tomu bohužel moc nerozumím, ale během testu došlo 2x k zamrznutí obrazu a následnému restartu zmiňovaného driveru - cca. 21. minuta a 52. minuta

a rovněž během testu docházelo k objevování barevných pixelů místy po obrazu (viz. posl. screen) - problikávaly a náhodně se objevovaly a po chvilce zase mizely.


Buďto opravdu někde hapruje nějaký driver nebo mám skutečně začít přemýšlet o koupi nové GK ? (tahle je stará cca 1 rok)[/quote]


nějaké nápady tedy ? :/
r34ktor (7477)|22.3.2010 16:26
[quote=carneval;361191]osobně tomu bohužel moc nerozumím, ale během testu došlo 2x k zamrznutí obrazu a následnému restartu zmiňovaného driveru - cca. 21. minuta a 52. minuta

a rovněž během testu docházelo k objevování barevných pixelů místy po obrazu (viz. posl. screen) - problikávaly a náhodně se objevovaly a po chvilce zase mizely.[/quote]
Artefakty potvrzují, že je vadná paměť na GK (pokud ji nemáš přetaktovanou). V tom případě poslat na reklamaci (jestli má záruku), nebo koupit novou.