reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"herni" notebook

Huvatek (17)|23.3.2010 10:39
Zdravim. Mam v planu si poridit novy notebook, jelikoz docela dost hraju, mel by byt urceny prevazne ne toto. Bohuzel jsem limitovan financema, strop je 22 000.

Zatim mam vybranej tento TOSHIBA Satellite L505-13G http://obchod.bscom.cz/notebook-toshiba-satellite-l505-13g-core-i5-430m_d80671

...nechci zadnou shit znacku, jako hp acer atd. dle tohoto: http://www.techplanet.cz/pocitace/blog/test-spolehlivosti-notebooku-prekvapeni/ pripada v uváhu toshiba, asus ci sony.

vybíral jsem i podle graf. karty, kdy vyse vybrany, ma v dane vybrane cenové kategorii nejlepsi vysledky. zde: http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5165.24579.0.html

poradte, jestli vite o nejakej lepsim, vykonejsim stroji na hry, do ceny 22 tisic. Diky moc
Pitomec (251)|23.3.2010 10:51
Pokud bys nelpěl na notebooku, tak za ty prachy už máš velmi slušnou stolní sestavu i s pořádným monitorem...
johny__g (6387)|23.3.2010 10:53
Tohle Sony? Má HD 5650, která bude o ně co lepší. Ale třeba se najde i něco lepší.
Huvatek (17)|23.3.2010 12:34
[quote=johny__g;361616]Tohle Sony? Má HD 5650, která bude o ně co lepší. Ale třeba se najde i něco lepší.[/quote]

...japato ze je lepsi, kdyz ve 3DMark 05 in comparison mela 5650 - 12 900 a 5165-13300,:-)
Huvatek (17)|23.3.2010 12:35
[quote=Pitomec;361615]Pokud bys nelpěl na notebooku, tak za ty prachy už máš velmi slušnou stolní sestavu i s pořádným monitorem...[/quote]

...monitor mam 22' ...nahod nejaky tipy na sestavu;-)
kevin00 (10238)|23.3.2010 12:45
[quote=Hulvátek;361627]...monitor mam 22' ...nahod nejaky tipy na sestavu;-)[/quote]

Návrh sestavy - Intel Core i5-750, Asus P7P55D, 2x 2 GB RAM Knigston 1333 MHz, WD1001FALS, Gigabyte ATI Radeon HD 5850 1GB, Enermax PRO82+ 425W
Pitomec (251)|23.3.2010 13:02
[quote=Hulvátek;361627]...monitor mam 22' ...nahod nejaky tipy na sestavu;-)[/quote]
Grafiku ber HD5850 Vapor-X (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K000000WMZ) nebo u toho PC ohluchneš :) Jinak vcelku souhlas s návrhem mého předskokana, možná zdroj bych dal Seasonic 500W (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O000000U82).
jrx (1880)|23.3.2010 15:34
[quote=Pitomec;361632]....[/quote]

Vapor-X není dostupná a zbytečně drahá a to o dost. Cenový limit je snad jasný. Referenční řešení bude imho stačit, zas takové ródeo to není a navíc moc na výběr není. Přidal bych na chladiči, ono ten TX3 není zas takový zázrak a lepší řešení např. v podobě minimálně Hyper 212+ nebo něčeho lepšího příjde vhod ;)
Pitomec (251)|23.3.2010 17:12
Vapor-X je v první řadě tišší než ostatní grafiky a má taky nepatrně vyšší výkon. A cenu bych vůbec neřešil, protože jestli 22t. nebo 23t.Kč, to asi nebude tak klíčová věc v tomto případě :) Jediné co lze akceptovat je ta nedostupnost, ale tady samozřejmě záleží na tom, jak moc tazatel spěchá, resp. kdy se ta grafárna objeví.
kevin00 (10238)|23.3.2010 17:58
[quote=Pitomec;361714]Vapor-X je v první řadě tišší než ostatní grafiky a má taky nepatrně vyšší výkon. A cenu bych vůbec neřešil, protože jestli 22t. nebo 23t.Kč, to asi nebude tak klíčová věc v tomto případě :) Jediné co lze akceptovat je ta nedostupnost, ale tady samozřejmě záleží na tom, jak moc tazatel spěchá, resp. kdy se ta grafárna objeví.[/quote]

VaporX tišší je, ale referenční chladiče nejsou zase takové vysavače jako tu líčíš. Cenu ty neřešíš, tvoje peníze to nejsou, že. A ještě k tomu zdroji. Zachoval bych Enermax, se Seasonicem se nedá vůbec srovnávat (ani kvalitou, ani hlučností), je to dost kvalitnější a tišší zdroj
johny__g (6387)|23.3.2010 18:07
[quote=Hulvátek;361625]...japato ze je lepsi, kdyz ve 3DMark 05 in comparison mela 5650 - 12 900 a 5165-13300,:-)[/quote]

Aha, tak to jsi měl říct že hraješ hlavně 3dmark05, já myslel že to chceš na normální hry. Bude lepší, ne o moc ale bude. HD 5165 = HD 4650 (přejmenovaná). Navíc by i měla míň žrát.
Proč vlastně chceš notebook? Na hry to není ideální zařízení, navíc za 22k seženeš jen něco co utáhne nové hry jen s odřenýma ušima, hlavně díky tomu že bude mít LCD s prehistorickým rozlišením 1366 x 768 bodů.
Huvatek (17)|23.3.2010 19:10
[quote=johny__g;361732]Aha, tak to jsi měl říct že hraješ hlavně 3dmark05, já myslel že to chceš na normální hry. Bude lepší, ne o moc ale bude. HD 5165 = HD 4650 (přejmenovaná). Navíc by i měla míň žrát.
Proč vlastně chceš notebook? Na hry to není ideální zařízení, navíc za 22k seženeš jen něco co utáhne nové hry jen s odřenýma ušima, hlavně díky tomu že bude mít LCD s prehistorickým rozlišením 1366 x 768 bodů.[/quote]

Notas se mi ted vysral, prestal fachat display, oprava by byla stala okolo 12 tisic, takze se koukam po jinym. Notas potrebuju kuli prenaseni = skola, domov, knihovna, prednasky atd....a chci abych si na tom taky trochu zahral. Ale s tim stolnim ste me teda zviklali;-)...ale nevim jak bych to delal...
..ten notas sem mel na koleji stejne pripojene k 22' monitoru a bral ho jen dom...kua :-D
Pitomec (251)|23.3.2010 21:16
[quote=kevin00;361727]VaporX tišší je, ale referenční chladiče nejsou zase takové vysavače jako tu líčíš. Cenu ty neřešíš, tvoje peníze to nejsou, že. A ještě k tomu zdroji. Zachoval bych Enermax, se Seasonicem se nedá vůbec srovnávat (ani kvalitou, ani hlučností), je to dost kvalitnější a tišší zdroj[/quote]
Pokud bych řešil cenu, tak v první řadě by z té nabídky vyletěl ten tvůj zdroj, který nejenže není kvalitnější (dělá se to všechno někde v Asii a na stejných linkách), ale je i stejně hlučný jako Seasonic a nemá ani takový výkon.
Ale cenu jedné tisícovky v sestavě za 22t. fakt řešit nebudu (a myslím, že ji neřeší ani tazatel) a za tou grafikou si stojím, protože pokud to není Vapor, tak je to přijatelný akorát s Accelerem, a to už seš na stejné ceně jako u Vaporu...
Pitomec (251)|23.3.2010 21:22
[quote=Hulvátek;361754]Notas se mi ted vysral, prestal fachat display, oprava by byla stala okolo 12 tisic, takze se koukam po jinym. Notas potrebuju kuli prenaseni = skola, domov, knihovna, prednasky atd....a chci abych si na tom taky trochu zahral. Ale s tim stolnim ste me teda zviklali;-)...ale nevim jak bych to delal...
..ten notas sem mel na koleji stejne pripojene k 22' monitoru a bral ho jen dom...kua :-D[/quote]
Pak si poskládej nějakou herní sestavu v provedení stolní PC (třeba levnější, než zde byla navrhovaná - ovšem i ta strčí ten noťas do kapsy) a na přenášení kup nějakýho obyč. netbooka :)
kevin00 (10238)|24.3.2010 07:54
[quote=Pitomec;361840]Pokud bych řešil cenu, tak v první řadě by z té nabídky vyletěl ten tvůj zdroj, který nejenže není kvalitnější (dělá se to všechno někde v Asii a na stejných linkách), ale je i stejně hlučný jako Seasonic a nemá ani takový výkon.[/quote]

Víš ty o čem mluvíš ? Očividně asi ne. Zdroje Enermax jsou asi tím nejkvalitnějším výrobkem, co na našem trhu seženeš. Rozhodně jsou tišší než-li Seasonics OEM a co se týče kvality zpracování, tak jsou na tom také lépe. Seasonics může být stejný jako Corsair, protože pro ně zdroje vyrábí, ale rozhodně se nedá porovnávat s Enermaxem. Co se týče wattáže, tak neznamená, že 425 W zdroj je horší než-li 500 W zdroj. Ono těch 425 W (jestli víš co to znamená) naprosto v pohodě a bez problémů utáhne tuto sestavu i s OC ;).
Doporučuji Ti si přečíst pár recenzí na téma Počítačové zdroje ;)
Smeli (2302)|24.3.2010 17:59
Promaz OT, držte se tématu
Pitomec (251)|24.3.2010 18:15
[quote=kevin00;361894]Víš ty o čem mluvíš ? Očividně asi ne. Zdroje Enermax jsou asi tím nejkvalitnějším výrobkem, co na našem trhu seženeš. Rozhodně jsou tišší než-li Seasonics OEM a co se týče kvality zpracování, tak jsou na tom také lépe. Seasonics může být stejný jako Corsair, protože pro ně zdroje vyrábí, ale rozhodně se nedá porovnávat s Enermaxem. Co se týče wattáže, tak neznamená, že 425 W zdroj je horší než-li 500 W zdroj. Ono těch 425 W (jestli víš co to znamená) naprosto v pohodě a bez problémů utáhne tuto sestavu i s OC ;).
Doporučuji Ti si přečíst pár recenzí na téma Počítačové zdroje ;)[/quote]
Úroveň hluku a kvalita zpracování je zhruba stejná. Rozdíl je v některých parametrech a výbavě, ale to zde asi nebude hrát velkou roli - pokud ano, tak si tazatel sám vybere co potřebuje. Navíc to byla moje reakce na to, žes tady psal cosi o ceně, takže jsem jenom potvrdil ten levnější zdroj.
Jinak doporučuji psát o věcech osobně vyzkoušených a ne vyčtených z nějakých nepodložených recenzí.
kevin00 (10238)|24.3.2010 18:34
[quote=Pitomec;362080]Úroveň hluku a kvalita zpracování je zhruba stejná. Rozdíl je v některých parametrech a výbavě, ale to zde asi nebude hrát velkou roli - pokud ano, tak si tazatel sám vybere co potřebuje. Navíc to byla moje reakce na to, žes tady psal cosi o ceně, takže jsem jenom potvrdil ten levnější zdroj.
Jinak doporučuji psát o věcech osobně vyzkoušených a ne vyčtených z nějakých nepodložených recenzí.[/quote]

Úroveň hluku ani kvalita zpracování nejsou stejné. Kvalitu zpracování lze jednoduše porovnat právě z fotek v recenzích. Seasonics OEM rozhodně nedosahuje takových kvalit (hlučnější ventilátor, použité součástky a jejich osazení je horší, neoflexovaná kabeláž, apod.).
Pár zdrojů mi rukama již prošlo, takže moc dobře vím o čem mluvím, A proč se odkazuji na recenze. Pokud jsi to ještě nepochopil, tak je to jediný logický argument, kterým dokážeš, že to co tvrdíš je pravda ;)
Pitomec (251)|24.3.2010 19:14
[quote=kevin00;362087]Úroveň hluku ani kvalita zpracování nejsou stejné. Kvalitu zpracování lze jednoduše porovnat právě z fotek v recenzích. Seasonics OEM rozhodně nedosahuje takových kvalit (hlučnější ventilátor, použité součástky a jejich osazení je horší, neoflexovaná kabeláž, apod.).
Pár zdrojů mi rukama již prošlo, takže moc dobře vím o čem mluvím, A proč se odkazuji na recenze. Pokud jsi to ještě nepochopil, tak je to jediný logický argument, kterým dokážeš, že to co tvrdíš je pravda ;)[/quote]
Recenzí dokážeš jenom to, že ten recenzent na to má nějaký svůj názor. Ale jiný recenzent zase může mít názor jiný, takže to se pravdy nedobereš a vlastně se ji nedobereš nikdy, protože každý má pravdu tu svoji a jak jsem už psal, tak si tazatel sám vybere co chce. Nemá smysl to dál rozebírat, vše podstatné již bylo napsáno...
Jandaskunk (2330)|24.3.2010 19:22
[quote=Pitomec;362103]Recenzí dokážeš jenom to, že ten recenzent na to má nějaký svůj názor. Ale jiný recenzent zase může mít názor jiný, takže to se pravdy nedobereš a vlastně se ji nedobereš nikdy, protože každý má pravdu tu svoji a jak jsem už psal, tak si tazatel sám vybere co chce. Nemá smysl to dál rozebírat, vše podstatné již bylo napsáno...[/quote]

Jestli je recenze založena jen na nějakém názoru, tak to moc dobrá recenze není.....většinou se dělají praktické testy a tam by měl každý recenzent dojít k téměř stejnému výsledku...
Pitomec (251)|24.3.2010 19:40
[quote=Jandaskunk;362108]Jestli je recenze založena jen na nějakém názoru, tak to moc dobrá recenze není.....většinou se dělají praktické testy a tam by měl každý recenzent dojít k téměř stejnému výsledku...[/quote]
Hodnotit zdroj podle výrobce součástek (když někdo narážel na kvalitu a argumentoval kondenzátory) je dost haluz, protože vystřelit může kondík značkový jako ten noname - já osobně bych u zdroje bral za bernou minci účinnost a dobu provozu. A tady nikdo nikde nedokázal, že by na tom byl ten Seasonic hůř než Enermax. Ale fakt už to dál neřešme, tazatel ať si vybere, mod to tady promázne a já jdu na pivo :D
kevin00 (10238)|24.3.2010 19:52
[quote=Pitomec;362110]Hodnotit zdroj podle výrobce součástek (když někdo narážel na kvalitu a argumentoval kondenzátory) je dost haluz, protože vystřelit může kondík značkový jako ten noname - já osobně bych u zdroje bral za bernou minci účinnost a dobu provozu. A tady nikdo nikde nedokázal, že by na tom byl ten Seasonic hůř než Enermax. Ale fakt už to dál neřešme, tazatel ať si vybere, mod to tady promázne a já jdu na pivo :D[/quote]

NoName kondenzátor má větší šanci "vystřelit" než-li kondenzátor značkový, nehledě na to, že nedosahuje takových parametrů, což se projeví v účinnosti a délce provozu. To samé platí i o ostatních součástkách ;)
speedsnail (4876)|24.3.2010 23:03
[quote=Pitomec;362110]Hodnotit zdroj podle výrobce součástek (když někdo narážel na kvalitu a argumentoval kondenzátory) je dost haluz, protože vystřelit může kondík značkový jako ten noname - já osobně bych u zdroje bral za bernou minci účinnost a dobu provozu. A tady nikdo nikde nedokázal, že by na tom byl ten Seasonic hůř než Enermax. Ale fakt už to dál neřešme, tazatel ať si vybere, mod to tady promázne a já jdu na pivo :D[/quote]

1) O kondenzátorech a o tom jak se u levnějších výrobků šidí ve velkém si kdyžtak přečti ve vláknech od Trodase. Podívej se kolik stojej opravdu kvalitní značkový kondenzátory a pak pochopíš proč jsou kvalitní zdroje dražší (a že jsou kondenzátory jedním ze základních prvků které ovlivňují zejména zvlnění na výstupu snad nemáš potřebu polemizovat)

2) Účinnost OEM vs Enermax? Rozdíl tam je, neni velkej ale je (cca 3% na americkejch 120V, viz http://www.80plus.org). Ale účinnost dělá hlavně návrh a kvalita polovodičovejch součástek.

Takže OEM má kvalitní návrh a slušný spínaný prvky (= dobrá učinnost), ale levnější kondíky (= kratší životnost)
Huvatek (17)|25.3.2010 21:15
Tak uz jsem se definitivne rozhodl pro notebook, stolni poridim pozdeji az po skole, prece jenom potrebuju vice notebook. Mam vybrany dva favority:

http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1s1e-wi-d157458.htm
http://www.alza.cz/toshiba-satellite-l505-13g-d151307.htm

...sony ma jeste o trochu lepsu graf. kartu. Pro jakej byste se rohodli?...dik za rady
speedsnail (4876)|25.3.2010 21:18
Vaio (kromě grafiky a menší ztráty hodnoty při opětovném prodeji) je taky celkem výrazně tenčí.
Richmond (8084)|25.3.2010 22:35
[quote=Pitomec;362080]Úroveň hluku a kvalita zpracování je zhruba stejná. Rozdíl je v některých parametrech a výbavě, ale to zde asi nebude hrát velkou roli - pokud ano, tak si tazatel sám vybere co potřebuje. Navíc to byla moje reakce na to, žes tady psal cosi o ceně, takže jsem jenom potvrdil ten levnější zdroj.
Jinak doporučuji psát o věcech osobně vyzkoušených a ne vyčtených z nějakých nepodložených recenzí.[/quote]

No hele asi takhle: davam je do lepsich pc + je mam doma (cirou nahodou ten stary 425w) - zadnej nebyl na reklamaci, zadnej neni slyset... Ono by to opravdu stalo za to nekdy si ho poridit (jako ten letak s mnozstvim zapojeni konektoru je optimistickej), ale s klidem mi tahal 2x8800GTS, chvilemi 9800GX2, pak jednu GTX295ku, momentalne jednu 260GTX + 8800GTS no a ze by se chystal do kremikoveho nebe se mi nezda. Nekdy se na nej nekde alespon mrkni, ono ti to dojde ze neni cina jako cina (je uplne kde, ale z ceho ;))
Draken (1578)|26.3.2010 11:22
Pitomec (251)|27.3.2010 19:31
[quote=Richmond;362492]No hele asi takhle: davam je do lepsich pc + je mam doma (cirou nahodou ten stary 425w) - zadnej nebyl na reklamaci, zadnej neni slyset... Ono by to opravdu stalo za to nekdy si ho poridit (jako ten letak s mnozstvim zapojeni konektoru je optimistickej), ale s klidem mi tahal 2x8800GTS, chvilemi 9800GX2, pak jednu GTX295ku, momentalne jednu 260GTX + 8800GTS no a ze by se chystal do kremikoveho nebe se mi nezda. Nekdy se na nej nekde alespon mrkni, ono ti to dojde ze neni cina jako cina (je uplne kde, ale z ceho ;))[/quote]
Osobně jsem ze zdrojů (nemyslím noname, ale ty značkovější) reklamoval jenom Fortrony a všechny ostatní ani jeden kus vadný. Takže proto nějaký markantní rozdíl moc nevidím. Až mně začnou Seasonicy OEM zdechat, tak to bude samozřejmě jiná :)