Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 54

Téma: Fortron, Tagan, Seasonic, či Enermax?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Já jsem potunil svůj EC JSP-550W (tu watáž berte s úsměvem) a musím říct, že je na plnou zátěž s C2D na 3GHz a 7600GT tižší (stále naprosto neslyšitelný), než Enermax Liberty 400W kterej jsem doma chvíli měl - ten slyšet byl (normální člověk by ho neslyšel, já ano... - jen pro přirovnání, jsem šílenej detailista). Přitom se ale ta moje obluda ani nepřehřívá, je OKI -ale nikomu nedoporučuji, preventivně.
    OEM Seasonic 400W je rozumná volba
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 09-03-2007 v 00:00
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Já jsem potunil svůj EC JSP-550W (tu watáž berte s úsměvem) a musím říct, že je na plnou zátěž s C2D na 3GHz a 7600GT tižší (stále naprosto neslyšitelný), než Enermax Liberty 400W kterej jsem doma chvíli měl - ten slyšet byl. Přitom se ale ta moje obluda ani nepřehřívá, je OKI -ale nikomu nedoporučuji, preventivně.
    OEM Seasonic 400W je rozumná volba
    Už jsi prosímtě měl toho Seasonica v ruce.? Zapojený.? Ale né do ruky.

Registrace
    May 2006

Konrétně Seasonica OEM nikdy ne, ale nemyslím si, že by měl být hlučnější než normální verze... "Normálního" Seasonica (430W) jsem párkrát viděl v sestavách, které jsem servisoval/ladil, ale nikdy jsem neměl tu možnost nějak blíže, dlouhodoběji otestit třeba na domácí půdě. Takže nemohu moc sloužit

EDIT: v těch sestavách jsem o zdroji nevěděl, řvalo tam vždy něco jiného...

Registrace
    Jul 2006

Neva. Já tajně doufám, že OEM je zde myšleno, že není v hezké barevné krabice s nějakým tím příslušenství, ale prostě jen zdroj v pytlíčku (tak jak chodí EC)

Registrace
    May 2006

Jen nebude na pohled tak hezkej, ale jinak bys neměl být ochuzen Ventilátor je zřejmě použit jiný, ale pochybuju, že bude hlučnejší... a zbytek by měl být stejný.
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 10-03-2007 v 21:00

Registrace
    Jul 2006

No uvidíme. Bohužel zatím není dostupný, takže musím čekat, čekat a čekat.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Já jsem si objednal zdroj SEASONIC S12 430W a v testech vychází jako nejlepší i v tichosti ,zdroj seasonic OEM 400w bude na tom podobně s hodnocením.Budu ho mít v neděli tak vám potom řeknu jestli už mi nepadá PC .

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

no myslím že je celkem naivita myslet si že nižší řady Seasoniců budou osazeny stejně kvalitním materiálem, spíš si myslím že to bude podobné jak u cenově srovnatelné konkurence

Registrace
    May 2006

Verze OEM by měla mít stejné vnitřnosti nebo snad NE?! -když si člověk koupí OEM výrobek a ne-OEM, dostane to samé, pouze levněji a bez obalu, příslušenství apod. -ani mě nenapadlo, že kromě vnějších plechů, ventilátoru, příslušenství a oblalu by mohl být ještě jiný rozdíl...

Edit: Přimlouvám se k otestování, netuším, kde je pravda
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 12-03-2007 v 00:27

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    no myslím že je celkem naivita myslet si že nižší řady Seasoniců budou osazeny stejně kvalitním materiálem, spíš si myslím že to bude podobné jak u cenově srovnatelné konkurence
    Proto doporučuji jej co nejdříve otestovat. Děkuji

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Inak zdroj "Fortron Blue Storm II 500W/ PFC FSP500-60THN/ THN-P" je skutočne špičkový. Konečne som našiel podarenú recenziu: http://www.dirkvader.de/page/Fortron...500/index.html

Und etwas Deutsch nezaškodí nikomu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

brousim si zuby bud na ten forton nebo seasonic oproti memu lc poweru to bude nebe a dudy
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41021
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35686

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Já mám SEASONIC S12 430W a myslím si ,že lepší si připlatit na zdroj SEASONIC u tohoto zdroje jsou nízké teploty tak do 30 stupňů.Vyšel jako jeden z nejlepších v testu a je dost tichý skoro není ani slyšet,u mě se to nepozná protože v PC mám grafiku s aktivním chladičem tak to pěkně hučí.
    Naposledy upraveno uživatelem okounek: 15-03-2007 v 19:27

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Uff, jako obvykle fůra příspěvků, žádné východisko Takže bych sem hodil konkrétní dotaz: Který ze zmíněných (nebo jiných, to je fuk) zdrojů je možné doporučit do sestavy OC C2D za předpokladu, že chci MINIMÁLNÍ hlučnost (v pokoji s compem bude kondenzátor. mic pro studiovou práci:-D)... BTW jak moc se projeví rozdíl mezi zdroji na spotřebě?... eh, díky

Registrace
    May 2006

Pokud chceš ticho a kvalitu, Seasonic S12 je pro tebe jasnou volbou. Druhá možnost je Enermax Liberty 400 nebo 500W. Seasonic by měl být krapet tižší a zároveň by měl mít i malinko lepší účinnost než Enermax. Eneramax má zase slušně dimenzované 12V větve a celkově za Seasonicem zaostává jen malinko. Čím lepší účinnost zdroj bude mít, tím levnější poté bude jeho provoz. Říct ale nějakou konkrétní částku nelze, musel by se u Tvé sestavy změřit příkon s jedním zdrojem, poté se druhým a pak spočítat rozdíl třeba v ročním horizontu.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Seasonic X-660 vs Enermax PRO87+ 500W
    Od bruma99 v sekci Zdroje
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 23-01-2011, 21:06
  2. Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 22:17
  3. Seasonic ET vs. Fortron GLN
    Od johny__g v sekci Zdroje
    Reakcí: 5