reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze přidat session na poloprázdné DVD

nonevim (81)|25.3.2010 18:44
Zdar na neuzavřené poloprázdné DVD chci přivypálit data, ale program CDBurnerXP mi po dotazu zda chci pokračovat s vloženým diskem, který už obsahuje jednu nebo více session, resp. po odpovědi, že chci ponechat disk otevřený(importovat data existujících session pro pokračování v disku a přidat soubory) hlásí že: "Session nemůže být importována. Chybný tag UDF."

Nevíte v čem je problém?
StD (1963)|25.3.2010 21:15
...co takhle jaká verze UDF? Jak je zapsaná ta první session a jakou má ta, co se mu snažíš vnutit jako další? Je ta první vytvořena ve stejném prg a na stejném stroji?
nonevim (81)|25.3.2010 21:38
[quote=StD;362446]...co takhle jaká verze UDF? Jak je zapsaná ta první session a jakou má ta, co se mu snažíš vnutit jako další? Je ta první vytvořena ve stejném prg a na stejném stroji?[/quote]

stejný prg stejný stroj. Verzi UDF neznám. Otázce jak jsou zapsané předchozí sessiony nerozumim. Jako datový disk jestli ti jde o to.

Podle "info o disku" je souborový system UDF. Vypalování by mělo být nastaveno na ISO9660/UDF/Joliet. Nic jsem nepřenastavoval, takže by to mělo být stejný
StD (1963)|25.3.2010 21:44
[quote=nonevim;362465]stejný prg stejný stroj. Verzi UDF neznám. Otázce jak jsou zapsané předchozí sessiony nerozumim. Jako datový disk jestli ti jde o to.[/quote]

Ad UDF zde_
http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Disk_Format

Já používám v. 1.02 a nejsou problémy.
nonevim (81)|26.3.2010 14:13
Tak fajn, už vím co je to UDF. Ovšem předpokládám, že verze UDF je daná programem. Mě teď zajímá věc čistě praktická. Řekněme, že tohle DVD je hotový, další data na něj nevypálím, páč bych přišel o ta co už tam jsou.

Jak se ale vyhnout podobnému problému v budoucnu? Jiný program? Nebo jsem někde při pálení udělal chybu/ špatně nastavený program?

BTW Zkoušel jsem importovat session růčo a zjistil jsem, že u té poslední je v popisu systému souborů napsáno "prázné" místo ISO9660/UDF/Joliet jako u předchozích session. Takže minimálně při vypalování DVD přenastavit na UDF nebo např. Asampoo Free žádný podobný donastavování nevyžaduje a ohlídá si to sám?
StD (1963)|26.3.2010 14:41
[quote=nonevim;362630]Tak fajn, už vím co je to UDF. Ovšem předpokládám, že verze UDF je daná programem. Mě teď zajímá věc čistě praktická. Řekněme, že tohle DVD je hotový, další data na něj nevypálím, páč bych přišel o ta co už tam jsou.

Jak se ale vyhnout podobnému problému v budoucnu? Jiný program? Nebo jsem někde při pálení udělal chybu/ špatně nastavený program?

BTW Zkoušel jsem importovat session růčo a zjistil jsem, že u té poslední je v popisu systému souborů napsáno "prázné" místo ISO9660/UDF/Joliet jako u předchozích session. Takže minimálně při vypalování DVD přenastavit na UDF nebo např. Asampoo Free žádný podobný donastavování nevyžaduje a ohlídá si to sám?[/quote]

Ad 1) Když tu stávající session z toho DVD načteš, tak si ji překlop na HDD, přidej ji k tomu novému a vypal to znovu.

Ad 2) S tím ti neporadím, já s Ashampoo nedělám, to ti musí říci někdo, kdo to má.