reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pricina zamrzania PC ?

Luoslav (124)|26.3.2010 00:07
Zdravim, poskladal som si novu zostavu na zaklade odporucani z viacerych for. Nainstaloval som win7, nainstaloval ovladace z CD na ati. Po restarte som si vsimol ze ked som pohol oknom alebo spravil nieco co vyvolavalo animaciu sposobilo vo vrchnej casti obrazovky pasiky, proste mensie anomalie. Tak som stiahol aktualny ovladac od ati z netu, problem prestal, skusil som aj nejake hry ci to pojde. Slo to bez problemov. Na druhy den zapnem PC nacita sa win 7 a aero, otvorim prve okno...obrazovka sa vypne a zamrzne. Skusal som preinstalovat ovladace co sa mi ale nedarilo kedze PC mrzol, skusal som aj vypnut integrovanu kartu na MB ale nepomohlo. Niekedy sa drzi v chode aj dlhsie, skusal som hrat 15 min WoW.. fps vysoke, ziadny problem. Vypnem hru, zjavia sa tie pasiky 3 min na to zamrzne.

Prosim poradte, neviem co je pricina. Moze to byt slaby zdroj ? vadna graficka karta ? ovladace ?

Momentalne bezim na integrovanej ktora ide v pohode. Tu je zostava:

Zdroj Corsair 400W
GK Ati Powercolor HD4770 512 Mb
RAM 2x2 Gb DDR2 Adata vitesta extreme edition
CPU AMD Athlon II X4 630
MB Gigabyte GA-MA785G-UD3H
Monitor Samsung 2253LW 22"
Roman008 (51)|26.3.2010 07:10
A máš zapojený přídavný napajení na grafice? slabý zdroj to nebude, tipoval bych bud vadná grafika nebo ovladače.Zkus stáhnout ovladače přímo od výrobce z jejich stránek, nebo pokud máš možnost tak bych vyzkoušel jinde tu grafiku.
lemplik (182)|26.3.2010 07:29
Podle me to vypada, na prehrivani ci chyby v pametech na graficke karte. Pokud ma grafika chladic i na pameti, tak ho doporucuji zkontrolovat a na pokus bych doporucil podtaktovat pameti VGA a otestit stabilitu.
Luoslav (124)|26.3.2010 11:05
GK bohuzial nemam kde odskusat, ovladace su aktualne a z oficialnych stranok, pridavne napajanie zapojene
DrZelenka (2491)|26.3.2010 13:59
[quote=Luoslav;362565]GK bohuzial nemam kde odskusat, ovladace su aktualne a z oficialnych stranok, pridavne napajanie zapojene[/quote]

Tim testem stability nemyslel v jinem PC ,ale v programu, napr. OCCT (test na 1 hodinu).