reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: Notebook bez baterie?

Neregistrovaný (0)|26.3.2010 09:13
Jméno tazatele: Pauline

Znění dotazu:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžu doma používat notebook pouze připojen na elektrický zdroj a mít vyndanou baterii, abych ji šetřila. Někdo mi řekl, že je to tak dobré a spoří se baterie, notebook se tolik nezahřívá a vzhledem k tomu, že využívám notebook spíš doma a nikam s ním nechodím, tak bych tímto baterku raději šetřila... pokud to tedy je správně a ničemu to neškodí. Děkuju za radu! Pauline

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Mám HP pavilion dv5, windoxs vista.
Salamander (6177)|26.3.2010 09:17
Ne, notebooku to urcite nijak neuskodi ... pokud se ti ho teda nepodari vytrhnout ze site, kdyz bude zapnuty ... ale ani to by asi nebyla takova katastrofa.
kazdopadne baterie by se tim mela opravdu teoreticky setrit, protoze ji notebook prubezne nedobiji.

//mimochodem: ted treba pisu z notebooku, ze ktereho mam take vytazenou baterii :D
Neregistrovaný (0)|26.3.2010 09:33
[quote=Salamander;362552]Ne, notebooku to urcite nijak neuskodi ... pokud se ti ho teda nepodari vytrhnout ze site, kdyz bude zapnuty ... ale ani to by asi nebyla takova katastrofa.
kazdopadne baterie by se tim mela opravdu teoreticky setrit, protoze ji notebook prubezne nedobiji.

//mimochodem: ted treba pisu z notebooku, ze ktereho mam take vytazenou baterii :D[/quote]

Díky za info, potřebovala jsem se přesvědčit, jsem laik
speedsnail (4876)|26.3.2010 12:34
Na druhou stranu, baterie by se neměla nechat uplně vybít, to jí může poškodit. Takže baterii jednou za čas nech v ntb dobít.
xmarek (1676)|26.3.2010 13:21
Existují dva tábory.
První: batérie se při dobrém uskladnění šetří. Pouze je třeba zajistil aby se během doby kdy se nepoužívá úplně nevybila.
Druhý: tímto se baterii životnost neprodlouží, protože už z důvodu použití životnosti Li-ion je životnost omezena.
Moje zkušenost: já jsem se staral o baterii jak jsem nejlépe mohl a výsledkem bylo, že mi baterie stejně po roku a půl odešla. Počet nabíjecích cyklů 30. Možnost baterii vyreklamovat = 0. Takže má osobní rada zní, neřešit to. ;)

http://itty.cz/pece-o-baterii-v-notebooku