reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVD-rom mechanika.. nenačítá.. jak kdy:o/

wein (13)|7.3.2007 18:42
potřeboval bych poradit co s mechanikou.. jednou načte cd i dvd jindy ani omylem.. roztočí se a konec.. poslední dobou pořád blbnul vstup výstup na mb takže jsem klasickou cd-rom musel odpojit úplně a mám jen tuhle dvd-rom jako master.. stává se i to že po vložení zatuhne celej systém zmizí ikony i lišta po vyjmutí cd opět vše v poho naběhne zpět.. je fakt že už se chystám na koupi nového pc.. ale i tak bych byl rád za radu možná jde o nějakou blbost.. můj pc dělá hrozná zvěrstva:o( předem díky Honza
mech13 (5526)|7.3.2007 23:33
bud mas zaprasene system nebo ti rychle a jiste odchazi mechanika nebo oboji. pokud nemas cerstvy system tak reinstall, pokud nepomuze tak reklamace mechaniky nebo vyhodit a novou (jeste teda vyzkouset u nekoho jinyho)
pas!k (3765)|8.3.2007 21:12
pred tim vyhozenim bych zkusil par veci .. jako prvni vec bych dukladne zkontroloval zapojeni vsech zarizeni .. myslim tim samozrejme disky a mechaniky zda je vse dobre najumperovano .. jako druhou vec bych vymenil kabelaz .. jako treti vec bych zkusil flashnout bios na desce nova verze urcite nicemu neuskodi a jestli si ma derava hlava spravne vzpomina mam dojem ze jednou jsem resil neco podobneho a resil to prave bios ale tam byl myslim problem uz pri detekci v biosu .. jo samozrejme pro jistotu prolizt nastaveni biosu a mrknout zda je vse tak jak ma ..no a pak uz zbyva pouze reinstal systemu mozna me jeste napadlo projit protokol udalosti a zkusit mrknout do erorru je mozne ze to mrvi i nejaky uplne jiny driver uz jsem se s tim taky setkal pokud zklamou vsechny vyse pospane metody tak bych to zkusil reklamovat zdali je ta moznost ..
ICEBOSS (3435)|9.3.2007 12:47
cd-rom nastav jako slave a dej ho doprostred. dvd-rom nastav jako master a dej ji nakonec. osobne si ale myslim, ze pokud ma mechanika problem nacist medium, tak je to ciste problem v jejim hw a koupil bych novou...
sakul130 (7)|9.3.2007 17:39
jo tak tohle jsou prb jak maj být) mám to samé se samsung SH-S182D nenačíta dvd když už načte nevypálí hodí to eror po 8min a nejlepší na tom je že jsem ji skoušel u kámoše a byla ok a jeho v mém pc taky one prb.tak jako tak skouším nové ID kabel i jiný vývod zdroje a prohazoval jsem na slotech mechaniky a hdd samozřejmě bez účinku.jedině zkusit novější bios jak je psáno.jenže jsem a toho trochu vyjukanej,tak doufám že to zabere.
kdyby mněl nekdo ještě nějaký dobrý typ,budu vděčný.
sakul130 (7)|10.3.2007 14:34
tak jsem reinst bios ale pomocí MSI Live Monitor jsem našel akorát shodnou verzi AMIBIOS která nbyla novější tzn že prb se nevyřešil a novější verzi nemohu zatím nikde objevit.