reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdělení pevného disku

cv-24 (27)|27.3.2010 17:28
Dobrý den.Mám na Notebooku Windows Vista ale chtěl bych si tam dát ještě Windows 7 ale abych mohl používat oba Windowsi..když to nainstaluji tak se mi ta Vista dá do složky Windows.old a to já právě nechci a tak bych si chtěl rozdělit pevný disk na dva oddíli hledám tu různé návody ale bohužel to podle nich nejde..tak snad víte jak na to a já doufám že mi poradíte díky ta každou pomoc
DrZelenka (2491)|27.3.2010 17:41
Vlez do systemu, ktery mas nainstalovany ted ,stahni si acronis disk director suite a v prostredi windows vklidu a bez ztraty dat si pohraj s oddilama na disku. Upravis oddily tak, abys mel 2 oddily po 20-25GB (pro kazdy system jeden) a pak jeste treti (velikost zalezi na tom kolik mista ti na disku zbyde) kam budes davat data.

Pokud se ti ty Visty nijak neposkodily pri instalaci 7 na stejny oddil, tak je tam nechas a jen na 2. systemovy oddil nainstalujes windows 7 a mas hotovo (nabidka s vyberem systemu pri bootovani se vytvori sama).

Jelikoz jsem ten program sam nepouzil a pouze jsem o nem slysel (velmi dobre ohlasy), tak ti s konkretnim postupem neporadim.
cv-24 (27)|27.3.2010 20:34
No já ho stáhnul ale můžu jenom minimální velikost..jinak si musím zakopit plnou verzi a to se mi opravdu nechce...neznáte něco jiného co je zadarmo?prosím
durib (1141)|27.3.2010 20:44
Acronis je placeny a tato operace neni posleze dovolena v demoverzi.
Muzes bud najit medicinu na tuto nemoc programu ;), nebo pouzit nastroj "sprava disku". Kazdopadne tam nevim, jestli se ti podari udrzet system pokupe :)
DrZelenka (2491)|27.3.2010 21:25
[quote=durib;362965]Acronis je placeny a tato operace neni posleze dovolena v demoverzi.
Muzes bud najit medicinu na tuto nemoc programu ;), nebo pouzit nastroj "sprava disku". Kazdopadne tam nevim, jestli se ti podari udrzet system pokupe :)[/quote]

Sprava disku sice funguje, ale nelze rozsirit 1 partition na ukor druhy (mozna pokud ji udela az na konci). Da se to pouzit pouze pro par zakladnich veci.

Zkus parition manager
durib (1141)|27.3.2010 21:59
Ono je stejne problematicke rozdelovat partition na ktere jsou zapsane data. Data jsou fragmentovane a i kdyz se dela partition na "volnem miste", tak ve skutecnosti je to hodne volnych mist na ruznych mistech. Disk se tak musi bud defragmentovat (nevim, jestli to ty rozdelovace delaji), nebo jinak bude pomalejsi.
stix (70)|27.3.2010 22:03
ja osobne mam rad partition manager ale partitiony se daji spravovat i v instalaci win7. kazdopadne predtim pro jistotu provest defragmentaci
bren (108)|28.3.2010 00:14
skus PAragon hard disk meneger.dal se najit v CHIPu a fungoval
skvele
Dojigiri (1629)|29.3.2010 14:41
Nebo Easeus Partition Manager, pro domácí použití je zdarma a je vcelku obdobně vypadající alternativou jako Acronis nebo PQmagic.