reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc <> tv - redukce na novou kartu

stix (70)|27.3.2010 21:57
zdravim,
u stare grafiky sem mel jen vga a s-video vystup a k tv kabel s-video <> scart. ted sem poridil novou kartu a tam je vga, pak ten na lcd (ted si nevzpomenu zkratku :D) a potom hdmi. mam jeste klasickou crt televizi takze hdmi je mi k nicemu a nemam ted jak propojit tv a pc coz je pro me dost problem protoze pc sem pouzival misto dvd prehravace a ted si nemam jak poustet filmy :( zkusil sem koupit redukci vga <> s-video ale s tou mi to neslo. pouzivam win7 a po pripojeni se sice objevil dalsi monitor ale obraz na tv nebyl. pak sem se docetl na jedne anglicke strance kde se to resilo (uz nevim kde to bylo) ze ty redukce nefungujou skoro nikomu. pak sem se dival ze existujou prevodniky z hdmi jenze to neni zrovna nejlevnejsi zalezitost. poradil by mi nekdo jak tv pripojit, pripadne jak je to s tou vga <> s-video redukci?
DrZelenka (2491)|27.3.2010 22:43
U ty redukce - zkousel jsi v ovladacich graficke karty proste vynutit obraz na danem vystupu? Nevim presne jak to je a lisi se to podle grafiky. Napis co mas za grafiku at ti nekdo dalsi muze poradit.
xmarek (1676)|27.3.2010 22:59
Bohužel jednoduchá redukce asi fungovat nebude. Zde je návod jak si takovou redukci vyrobit:
http://www.elektroworld.info/modules.php?name=News&file=article&sid=115
a tady už nějaký hotový: http://pocitace.nej-ceny.cz/61757/prevodnik-vga-video-s-video.html

V každém případě se nejedná o levnou záležitost a otázka je jak to bude fungovat.
stix (70)|27.3.2010 23:21
DrZelenka: kartu mam ATI Radeon HD 4850. pamatuju se ze u nvidie to vynuceni bylo ale tady sem nic podobnyho nenasel

xmarek: na vlastni vyrobu si netroufam a ten prevodnik z vga to je v podstate to stejny co sem nasel ja na hdmi akorat o trochu levnejsi ale porad to neni nejlevnejsi sranda :(
stix (70)|27.3.2010 23:26
redukce co sem koupil:
xmarek (1676)|28.3.2010 10:51
O té redukci jsem četl, že bohužel funguje s velmi omezeným počtem zařízení. Přesněji se to týkalo redukce vga na scart (což je v podstatě podobné)
Kabel je kompatibilní pouze s některými DVD přehrávači, audio-video zarizeními a DVD od firmy KISS. Pokud je zapojen do grafické karty a standartní TV, nemusí fungovat - záleží na výrobci a typu zařízení. Nelze obecně zjistit, se kterými typy je kabel funkční.
Pitomec (251)|28.3.2010 11:26
Žádná konektorová redukce (které jsou určené pro zařízení, kde lze přepínat na jednom konektoru různé typy signálů) ti k ničemu není, protože ty potřebuješ převodník z VGA na S-Video (nebo CVBS). A tady se ani nedívej po něčem za tisícovku, protože z toho nic nevydoluješ (navíc je tam obvykle potřeba to mít propojené z VGA na monitor a pokud monitor nezapojíš, tak ani na S-Video nebo CVBS výstupu nic není. Dalším negativem je pak to, že rozlišení monitoru obvykle nesmí přesáhnout 1024x768, jinak opět na těch výstupech nic nebude).
V podstatě jediným schůdným řešením je sehnat někde za pár kaček VIVO kartu a ten S-Video (CVBS) dostat takto.
stix (70)|28.3.2010 14:05
doporucite mi nejakou vivo kartu?
jeste me napadlo ze pokud kabel funguje u dvd prehravace tak si ho zkusim pucit a kdyz to pujde tak, tak vemu nekde na aukci za par drobnejch dvd prehravac jakejkoliv a budu ho vyuzivat jen na obraz z pc :-)
michal.kolesa (357)|28.3.2010 14:16
A co dostávat z PC obraz nějakou kartou pro střih videa?

Nebo jsem trochu mimo ?
stix (70)|28.3.2010 14:36
dival sem se akorat na easycap co se da poridit za 200 ale ma jen vstup, vystup bohuzel
stix (70)|28.3.2010 15:16
tak se znova divam na ty prevodniky a za jeste prijatelnou cenu sem si nasel:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15524
a nebo potom s vetsim rozlisenim ale nejsem si jistej jestli uz to neni neco jinyho nez potrebuju:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24480

kterej z nich byste doporucili?
matyyy (2527)|28.3.2010 16:03
co prostě vyměnit grafiku za nějakou s s-video?
na hd4850 se s video dávalo
cenově to vyjde když dobře prodáš a koupíš za cca 0 (v bazaru)
Marenek (239)|28.3.2010 16:47
doporučuju totéž! kašli na redukce.
michal.kolesa (357)|28.3.2010 16:51
Já zase nedoporučuji nakupovat v bazaru.

Nevíte kdo to měl před vámi, jak to používal, jestli to neukradl, ...
stix (70)|28.3.2010 17:25
vzdat se ji nechcu protoze casem budu chtit lcd tv kupovat a potom mi ten hdmi bude zase chybet a kdyz ted koupim ten prevodnik tak ten si myslim ze potom mam sanci prodat aji za stejnou cenu co koupim protoze v cr se prodavaji za mnohem vic. jen nevim kterej z tech dvou vybrat. teoreticky by mel stacit ten prvni protoze na stare tv stejne vic jak 1024x768 nedostanu