reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s prednim audio vystupem

stix (70)|27.3.2010 22:12
mam desku MSI P41T-C31/C33 (MS-7610) a case ma zepredu usb a vstup pro sluchatka a mikrofon. usb fungujou ale sluchatka s mikrofonem bohuzel. kdyz spustim spravce zvuku tak zobrazuje jak zadni tak predni vystupy a konektory v nich zapojeny ale predni nijak nereaguje po zapojeni sluchatek. na desce je predni audio vystup zapojenej v jaud1 takze nevidim chybu. nema nekdo podobnou zkusenost?
|Mio| (1333)|28.3.2010 20:14
Zkontroluj jestli sedi popis pinu v manualu desky a na kabliku, nejspis jsou posunuty.

Pak muze byt problem s jackem toho co pripojujes, nektere jsou kratsi a musi se domacknout silou aby seply okruh. Obecne blbe sedi. Zkus jiny sluchadla/repraky a pod.
Richmond (8084)|28.3.2010 20:18
+ zkontrolovat v biosu jak je nastavenej frontpanel - zalezi na bedne, bud je to HD AUDIO (tzn. jack pro mikrofon muze byt pouzit na zadni repro) nebo AC97 (pouze sluchatka + mikrofon)
stix (70)|28.3.2010 20:28
na ty piny se podivam ale dneska uz se k tomu asi nedostanu. jinak sluchatek sem zkousel vic a do biosu sem se dival uz driv ale tam sem zadnou zminkou o front panelu nenasel. pod cim bych mel hledat?
Richmond (8084)|28.3.2010 20:33
Advanced > Onboard Device Configuration/Integrated Peripherials > Frontpanel Audio

Ono je taky mozne, ze je to spatne zapojene, na starsi zvukovky se musel davat jumper jinak nehraly na frontpanelu...


edit: aha, to je MSI - to je ta s tim podivne otocenym schematem v manualu - tam funguje tusim jen HDAUDIO (tedy bez jumperu), zitra bych mohl odzkouset mikrofon na podobne desce s G31...
stix (70)|28.3.2010 20:39
ok, diky za tipy. ted tu mam rozdelanych dost veci tak v noci nebo rano jak skoncim a budu moct restart tak to vsecko zkontroluju :-)
stix (70)|29.3.2010 01:17
jeste sem mozna mel dodat ze zvukovku pouzivam jen integrovanou na desce. ted sem to zkousel a v biosu je akorat hd audio controller kde bylo enabled a pri disabled vypne tu integrovanou zvukovku.
to schema zapojeni mam v manualu uvedeny jinak

kazdopadne mi to moc nerika, z elektra sem na skole skoro propadal :D
edit: jakoze ten obrazek je jasnej ale kdyz kabely konci stejnym konektorem na skrini ke ktere zadnej manual nemam tak to nepoznam jestli je to dobre nebo ne
Richmond (8084)|29.3.2010 02:13
Kabely u kejsu by mely byt popsany, ten clovek s tou G31 mel nejakou neznackovou skrin takze mu fungovaly jen sluchatka, mikrofon mu nevadil. Zitra bych k nemu mel jit tak se mrknu jak to ma zapojeny (posledne rikal, ze ta skrin ma malo konektoru tak uvidim) ;) Mam pocit, ze to ma zapojeny podle Intel HD audio s tim ze neco zapojeny nema http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-015851.htm

+ http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-020642.htm#ac97
Marenek (239)|29.3.2010 10:19
[quote=stix;363284]jeste sem mozna mel dodat ze zvukovku pouzivam jen integrovanou na desce. ted sem to zkousel a v biosu je akorat hd audio controller kde bylo enabled a pri disabled vypne tu integrovanou zvukovku.
to schema zapojeni mam v manualu uvedeny jinak

kazdopadne mi to moc nerika, z elektra sem na skole skoro propadal :D
edit: jakoze ten obrazek je jasnej ale kdyz kabely konci stejnym konektorem na skrini ke ktere zadnej manual nemam tak to nepoznam jestli je to dobre nebo ne[/quote]
a nemáš v driveru zaškrtnutý, aby se přední konektory tvářili jako druhá zvukovka?
john (877)|29.3.2010 13:20
realtek HD Audio v mem pripade musi mit zapnutou deaktivaci rozpoznavani konektoru predniho panelu, jinak je predek "mrtvy", neni to tvuj problem?
stix (70)|29.3.2010 13:43
u case popis bohuzel neni, je to tahle, akorat s jinym zdrojem.

to nastaveni frontpanelu jako druha zvukovka ani nikde nevidim, win7 mam ale kratce a jeste sem se v nich nezorientoval uplne tak mozna jen nevim kde hledat
stix (70)|29.3.2010 13:47
john: to me taky napadlo kdyz sem v manualu na schematu videl kabel pro detekci ale co mam spravce zvuku realtek hd ani nikde v ovladacich ta moznost vypnuti neni

jeste to schema z manualu, daval sem ho sem vcera a asi ho na imagevenue blokli takze znova
stix (70)|29.3.2010 15:56
tak problem vyresen :-)
kdyby nekdo mel stejnej problem tak na tom screenu co sem daval v predchozim prispevku tak nad obrazkama konektoru a ta ikona slozky -> tam se zatrhne deaktivovat automaticky rozpoznavani
predtim sem si toho ze je ta slozka klikatelna nevsiml :mistake