reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesor Intel Celeron 2,6GHz

honzee (187)|28.3.2010 20:15
Zdravim. Dostal se mi do ruky pocitac s tim, ze ani nenabiha a hrozne huci. Nejdriv jsem ho pekne procistil a profoukal. Pote jsem ho poprve zapnul. Nabehnul do win a pote zatuhnul (stale bezel ale nereagoval), celou dobu hodne hucel. Po restartu uz nabehnul jenom k uvodni obrazovce, pote opet zatuhnul. Dalsi restart uz ani nebliknul obrazovkou, PC nabehlo a jenom hucelo. Zacal jsem postupne odebirat komponenty a zkousel zapinat PC. Nic nepomohlo, ani jiny disk, ani jina RAM... Pote jsem ze zoufalosti sundal chladic z procesoru. Pasta byla uz takova scvrkla (PC je pry 4 roky stare). Jelikoz zadnou doma nemam, pouze jsem setrel starou a chladic opet primonotoval. Pritom jsem si vsimnul, ze za zdrojem hluku bude zvlastni podoba tela chladice, nema pouze zebrovani,ale taky dve medene trubky vedouci pod chladic. Kdyz se vetrak zrychli, zacne to opravdu hodne hucet. Nicmene to neni zpusobeno trenim vetraku, takovych uz jsem slysel hodne. Musi to byt pohybem vzduchu s tech trubkach. Asi 2,6GHz procik holt musi byt dobre chlazen.... No a k memu udiveni PC nabehlo. Netusim jaka byla teplota pred setrenim pasty,ale PC se nevypinalo, stale bezelo, ikdyz zaseknute... Nyni ma procik kolem 59° v klidovem stavu. Muj dotaz zni: Kolik je normalni pracovni teploty 2,6GHz potvory? :) A potom co si myslite o tom, ze pocitac zacal fungovat po odstraneni teplovodive pasty? I kdyz byla asi uz stara, nemohla prece zpusobovat prehrivani PC... Nebo ano??
matyyy (2527)|28.3.2010 20:22
koukej tam dát pastu
59°C v klidu je dost vzhledem k tomu že cpu má maximum okolo 70°C
DrZelenka (2491)|28.3.2010 20:46
Bez pasty na procesoru PC NEPROVOZUJ!

Teplota by celkove nemela presahnout moc 60-65C pri plny zatezi (procesory vydrzej i lehce nad 70C, ale zdravy to pro ne neni), coz pri 59C bez zateze nemuzes splnit. Jakmile tam naneses pastu, tak teplota celkem brutalne klesne (hlavne nanest rovnomernou a TENKOU vrstvu).

Co se tyce hluku, tak zkontroluj v BIOSu jestli je nastavena regulace vetracku a po vycisteni pc a naneseni pasty to zkus znova (MB se snazi udrzet teplotu v rozumnych mezich a kdyz tam nemas pastu, tak musi zvysit otacky). Pokud to neprestane, tak otevri bocnici a napr. spejli postupne zastavuj jednotlive vetraky nez prijdes na to ktery to je.
honzee (187)|28.3.2010 21:03
Moje PC bezi bez pasty uz 3 roky a nikdy s teplotou problemy nemelo, v klidu kolem 36° zatez max. lehce press 50°... ale vzhledem k vasim reakcim to s tou pastou zkusim:) Nejaka doporucena znacka? A vrstva teda opravdu tenka? Jinak hluk urcite nedela zadny vetrak, tim jsem si jisty. Jde to od vetraku na procesoru ale neni to typicke "dreni", myslim ze to delaji ty atypicke vzduchove odvody/privody. Spis bych ale rad zjistil proc se po odstraneni pasty PC rozjelo. Kdyby se se starou pastou prehrivalo, muselo by se prece vypinat... BIOS je nastaveny na restar pri 90°
DrZelenka (2491)|28.3.2010 21:10
[quote=honzee;363224]Moje PC bezi bez pasty uz 3 roky a nikdy s teplotou problemy nemelo, v klidu kolem 36° zatez max. lehce press 50°... ale vzhledem k vasim reakcim to s tou pastou zkusim:) Nejaka doporucena znacka? A vrstva teda opravdu tenka? Jinak hluk urcite nedela zadny vetrak, tim jsem si jisty. Jde to od vetraku na procesoru ale neni to typicke "dreni", myslim ze to delaji ty atypicke vzduchove odvody/privody. Spis bych ale rad zjistil proc se po odstraneni pasty PC rozjelo. Kdyby se se starou pastou prehrivalo, muselo by se prece vypinat... BIOS je nastaveny na restar pri 90°[/quote]

Pokud ta pasta byla scvrkla ,tak mohla vytvorit mezi chladicem a procesorem vzduchovou bublinu, ktera vede teplo opravdu malo.

Co se tyce ty pasty, tak pokud mas stary CPU s nizkym tepelnym vykonem ,rovnej chladic i procesor, tak to muze udrzet nejaky provozuschopny teploty, ale lepe chlazene soucastky vydrzi dele a pasta za 120 kc (3g) me vydrzela vic nez 10 naneseni - staci koupit nejake mensi baleni.

Pokud nemas misto procesoru nejakej extremni primotop, tak je vcelku jedno co pouzijes za pastu.
speedsnail (4876)|28.3.2010 21:14
Nemůžeš ten chladič na procesoru, případně celou bednu z boku vyfotit?
honzee (187)|28.3.2010 22:40
Tady jsou fotky. Co je ale horsi, PC zase stavkuje... Kdyz nabehlo, procistil jsem trochu windows, provedl defragmentaci disku a dalsi nezbytnosti. Kdyz jsem ho restartoval, opet to same co uplne nazacatku. V urcitem(nepravidelnem) bode se zakousne a jen huci... Kdyz ho spustim znovu, uz jenom huci. A kdyz ho necham treba pul hodiny odpocinout, zase se dostane treba do poloviny zavadeni systemu... Jako by se tam neco zahrivalo. Jak je to takhle nepravidelny a neocekavany, to zase bude deska:( Uz sem tady jednou neco podobneho resil, akorat ze se PC zasekavalo az za behu, kdyz bylo vytizenejsi. Tam byly videt lehce vytekle kondiky, ale tady zadne viditelna vada neni a PC neni zae tak stare...

PS: Bordel v kabelech neni perzistentni stav, jak jsem psal, vsechno jsem zkousel postupne vyndat:)
pc1.jpg pc2.jpg
speedsnail (4876)|28.3.2010 22:52
Zasekava se to bud protoze tam nemas tu pastu, nebo muze bejt v haji zdroj.. 200W a buh vi jak starej. Mrknul bych do zdroje na kondiky.

Jinak ty tvoje "vzduchovy trubicky" jsou heatpipe..
honzee (187)|28.3.2010 23:15
[quote=speedsnail;363264]Zasekava se to bud protoze tam nemas tu pastu, nebo muze bejt v haji zdroj.. 200W a buh vi jak starej. Mrknul bych do zdroje na kondiky.

Jinak ty tvoje "vzduchovy trubicky" jsou heatpipe..[/quote]

heatpipe: A hned vi clovek vic, dekuju:)
Jinak ten problem opravdu musi byt v chlazeni, kdyz to necham odpocinout a pak ho zapnu a skocim do BIOSu, sleduju jak teplota roste ze 40° k hranici 60° a pak nasleduje zaseknuti a chladic jede naplno. Nechapu jen proc se PC proste nevypne:)
honzee (187)|28.3.2010 23:20
Jeste dotaz, vetrak na zdroji fouka ven nebo dovnitr? Ten pridavnej vetrak by mel asi spravne foukat opacne,aby cirkuloval vzduch... je to tak?
DrZelenka (2491)|28.3.2010 23:21
[quote=honzee;363273]heatpipe: A hned vi clovek vic, dekuju:)
Jinak ten problem opravdu musi byt v chlazeni, kdyz to necham odpocinout a pak ho zapnu a skocim do BIOSu, sleduju jak teplota roste ze 40° k hranici 60° a pak nasleduje zaseknuti a chladic jede naplno. Nechapu jen proc se PC proste nevypne:)[/quote]

Skoc si zejtra do nejakyho shopu,kup tu pastu a pokud to bude delat problemy i po jejim naneseni, tak zacneme resit cim to muze byt kdyz ne prehrivanim CPU.
r34ktor (7477)|29.3.2010 09:47
V první řadě zkontroluj, zda vůbec chladič řádně dosedá na procesor. Co se týče optimálních teplot, potřebovaly bychom vědět, jakým disponuje jádrem CPU disponuje (Northwood, Prescott). V identifikaci ti pomůže utilitka CPU-Z.
honzee (187)|29.3.2010 20:07
Tak jsem koupil a nanesl pastu. Jeste jsem vyndal, prohlidnul, ofoukal a vratil procesor. PC po zapnuti jenom naplno chladi, vubec nenabiha. Vcera se zdalo, ze to zacne delat vzdycky, kdyz se zahreje, nicmene ted to dela i po prvni startu za cely den. CPU-Z je tim padem ze hry:) je to Intel Celeron D 2,66GHz, vic vam o nem nereknu:) Nemuze se na PC taky podelat teplotni cidlo? Jako treba u auta?
CeleronD (9)|29.3.2010 22:21
Mám Celeron D 2,8GHz, patice 487, r.v.2005, TDP 73W, primitivní box chladič, naprázdno 45°C, v zátěži 100% max. 62°C, vše při 1800 ot./min. V Biosu jsou natvrdo teplotní meze pro chlazení: do 61° normální, 62-75°C plné otáčky, nad 75°C nucené odlehčení procesoru.
Těžko se léčí na dálku ale pár připomínek bych měl:
1- Zda je proc. opravdu hodně teplý poznáš, když odděláš i pravou bočnici a dáš dlaň na plech co kryje tišťák v místě procesoru. Na tišťák se většinou nedostaneš (plech bývá plný), ale pokud plech nápadně hřeje tak je proc. opravdu teplý a asi se přehřívá.
2- Zkontroluj smysl otáčení CPU větráku, musí tlačit vzduch do žeber, jinak ho obrať.
3- Zkontroluj dosednutí chladiče na procesor. Nanes tence pastu a správně rozetři, nasaď a upevni chladič, sundej chladič a sleduj obtisk, zda odpovídá ploše procaku.
4- Pokud je vše v pořádku tak je pes v chladiči - heatpipe nefungují: časem unikla náplň. Zkus jakýkoliv jiný chladič.
honzee (187)|29.3.2010 22:54
Ano, to zni jako dobre duvody proc by se PC mohlo prehrivat, ALE.... kdyby byl problem pouze v prehrivani, tak by mi studeny alespon chvili bezel, on ale ted uz nereaguje vubec. Zapnu, zacne chladit jako ozivot a konec, obrazovka jenom blikne. Navic nemam kde sehnat nazkousku jiny padnouci chladic:( Mysli si nekdo, ze by to mohlo byt tim 200W zdrojem? Ze bych ho mel zkusit vymenit? Mam tu jeden 350W...
speedsnail (4876)|29.3.2010 23:24
Ja si to myslim, pokud to staci :) (a kdyz mas jiny zdroj na vyzkouseni, neni na co cekat)
honzee (187)|30.3.2010 00:28
Zdroj vymenen, problem pretrvava...
honzee (187)|30.3.2010 12:03
Nevite, kolik zhruba stoji diagnostika PC? Nebo spis jenom CPU a desky zvlast...
DrZelenka (2491)|30.3.2010 12:08
[quote=honzee;363701]Nevite, kolik zhruba stoji diagnostika PC? Nebo spis jenom CPU a desky zvlast...[/quote]

Nejjednodussi je vymenit desku/procesor za jiny kus, ktery je urcite funkcni a zkusit to. Nemam s tim zkusenosti, ale nekdo tu psal (ne jednou), ze ve slusnym bazaru to udelaj i zadara.

V krame u nas (vmshop.cz) si uctujou 300kc za hodinu. Pokud ma u sebe nejaky nahradni dily (coz v shopu maj), tak vymena trva jen par minut a pak uz jen vyzkouset funkcnost.
johny__g (6387)|30.3.2010 12:45
[quote=honzee;363701]Nevite, kolik zhruba stoji diagnostika PC? Nebo spis jenom CPU a desky zvlast...[/quote]

Cena by byla vyšší než je cena komponent.
honzee (187)|30.3.2010 14:07
Serviceman v PC prodejne v nasem meste: "4 roky stare PC? No tak to u nas nemuzeme vyzkoset, to je moc stary. A kdyby, tak to bude slozity (myslel jako vyndat desku z jineho stroje), to by misto 400 stalo minimalne 500Kc". Mno parada :DD Takhle si moc nezakseftujou, kdyby brali starsi PC a treba za 200 by to behem 15 minut odzkouseli, to by byla firemni politika:) No nic, zkusim bazar v Opletalove ulici.
honzee (187)|30.3.2010 16:15
Pracne sem sehnal PC s procesorem P4 2.8GHz se zakladni deskou se socketem 478b,jako je na porouchanem PC. Zamenil jsem procesory a vysledek? Nefungovalo ani jedno pc... znamena to, ze je v haji deska i procesor, nebo mohly byt procesory nekompatibilni
johny__g (6387)|30.3.2010 16:17
[quote=honzee;363759]Pracne sem sehnal PC s procesorem P4 2.8GHz se zakladni deskou se socketem 478b,jako je na porouchanem PC. Zamenil jsem procesory a vysledek? Nefungovalo ani jedno pc... znamena to, ze je v haji deska i procesor, nebo mohly byt procesory nekompatibilni[/quote]

Jestli jsi aspoň neresetoval BIOS, tak je skoro jisté že se to nerozjede. Nepíšeš co je to za desky a přesně za procesory, takže ohledně kompatibility si pomož sám.
honzee (187)|30.3.2010 16:21
Rad bych napsal presnejsi tip,ale Everest jaksi nejde pouzit. Deska zdraveho PC je MSI 533. Nemocneho nevim. Procesor uz jsem psal nekolikrat je Celeron D 2.66GHz. Takhle to staci, nebo potrebuju jeste neco na urceni kompatibility pujcene desky a testovaneho procesoru? A velmi dulezity dotaz, jak resetovat BIOS? Vyndat baterku?:)
matyyy (2527)|30.3.2010 16:27
[quote=honzee;363764] Takhle to staci, nebo potrebuju jeste neco na urceni kompatibility pujcene desky a testovaneho procesoru? A velmi dulezity dotaz, jak resetovat BIOS? Vyndat baterku?:)[/quote]
pro určení kompatibility potřebuješ znát jméno desky :D
ano bios se dá resetovat třeba vyndáním baterky při vyplým pc
nebo krátkým propojením jumperu označeného jako clear_cmos opět při vyplým pc a pak ho zase vrátit tam kde byl
DrZelenka (2491)|30.3.2010 17:19
[quote=honzee;363764]Rad bych napsal presnejsi tip,ale Everest jaksi nejde pouzit. Deska zdraveho PC je MSI 533. Nemocneho nevim. Procesor uz jsem psal nekolikrat je Celeron D 2.66GHz. Takhle to staci, nebo potrebuju jeste neco na urceni kompatibility pujcene desky a testovaneho procesoru? A velmi dulezity dotaz, jak resetovat BIOS? Vyndat baterku?:)[/quote]

Pokudvim, tak nektere P4 maji vyssi FSB nez celerony (533 vs. 800mhz tusim?) a ne kazda deska podporuje vyssi FSB. Coz znamena, ze to muze byt pouze procesor, ale dokud nezjistis presny model desky a procoseru ... Deska ma nekde na sobe napsano co je to za model a procesor (pokud to neni sedreny) primo na vrsku.
speedsnail (4876)|30.3.2010 18:45
Tak v tomto případě si dovolím tipnout, že:

Nefunkční je tvoje deska, proto v ní starší P4 2.8Ghz nejede (nebo si jen nevymazal bios - Clear CMOS)
Tvoje CPU nejede v druhé desce od P4 2.8Ghz, protože ta nepodporuje CeleronyD. (nebo dtto)

Ale je to čtení z křišťálové koule, druhej bod to chce ověřit podle typu desku a jejího CPU SUPPORT LISTU.
honzee (187)|30.3.2010 19:28
Je to se mnou tezky:) Zitra zkusim opet prociky vymenit a resetovat ten bios. Na jak dlouho mam baterku vyndat? Jeste sem si uvedomil jednu vec, kdyz sem mel ty prohozene procesory, ani jedno PC nenabehlo,ale to porouchane porad chladilo naplno.... Z toho se myslim da vydedukovat, ze deska bude vadna urcite.
r34ktor (7477)|30.3.2010 19:42
Přehazovat procesory jak horké brambory nemá smysl.

To je takový problém opsat z desek údaje pro identifikaci? Či udělat (dostatečně kvalitní) foto?
DrZelenka (2491)|30.3.2010 19:43
[quote=honzee;363886]Je to se mnou tezky:) Zitra zkusim opet prociky vymenit a resetovat ten bios. Na jak dlouho mam baterku vyndat? Jeste sem si uvedomil jednu vec, kdyz sem mel ty prohozene procesory, ani jedno PC nenabehlo,ale to porouchane porad chladilo naplno.... Z toho se myslim da vydedukovat, ze deska bude vadna urcite.[/quote]

To, ze chladi naplno znamena pouze, ze se v nacitani nedostala do faze kdy se zapina regulace vetracku podle teploty, nikoliv, ze deska nefunguje (napr. kdyz nepodporuje tvuj procesor, tak to tezko nacte jeho teplotni cidlo).

[quote=speedsnail;363832]Tak v tomto případě si dovolím tipnout, že:

Nefunkční je tvoje deska, proto v ní starší P4 2.8Ghz nejede (nebo si jen nevymazal bios - Clear CMOS)
Tvoje CPU nejede v druhé desce od P4 2.8Ghz, protože ta nepodporuje CeleronyD. (nebo dtto)

Ale je to čtení z křišťálové koule, druhej bod to chce ověřit podle typu desku a jejího CPU SUPPORT LISTU.[/quote]

Nemelo by to bejt obracene? Ze vic desek podporuje celerony nez P4? Pokudvim, tak nektere P4 maji FSB 800MHz, kterou nektere desky nezvladaji, ale celerony s FSB 533Mhz zvladne vetsina desek. :notsure
Ale je to jen muj tip odvozeny z FSB procesoru. Nejsem si tim jisty.
r34ktor (7477)|30.3.2010 19:46
[quote=DrZelenka;363901]Nemelo by to bejt obracene? Ze vic desek podporuje celerony nez P4? Pokudvim, tak nektere P4 maji FSB 800MHz, kterou nektere desky nezvladaji, ale celerony s FSB 533Mhz zvladne vetsina desek. :notsure[/quote]
V našem případě jde spíše o jádro Prescott (Celeron D), jež starší desky nepodporují.
zsdx (2098)|30.3.2010 20:48
[quote=r34ktor;363899]To je takový problém opsat z desek údaje pro identifikaci? Či udělat (dostatečně kvalitní) foto?[/quote]

[quote=speedsnail;363832]Tak v tomto případě si dovolím tipnout, že:
Nefunkční je tvoje deska, proto v ní starší P4 2.8Ghz nejede (nebo si jen nevymazal bios - Clear CMOS)
Tvoje CPU nejede v druhé desce od P4 2.8Ghz, protože ta nepodporuje CeleronyD. (nebo dtto)

Ale je to čtení z křišťálové koule, druhej bod to chce ověřit podle typu desku a jejího CPU SUPPORT LISTU.[/quote]

Panove, vzal jsem to jako hadanku z laborky SHW a dle prilozenych fotografii jsem identifikoval PC jako Acer AcerPower F1b. Jelikoz standartnim CPU byl Celeron D335, tak zakl.deska bude nejspise podporovat i starsi P4 na 2.8G.
r34ktor (7477)|30.3.2010 22:03
[quote=zsdx;363920]Panove, vzal jsem to jako hadanku z laborky SHW a dle prilozenych fotografii jsem identifikoval PC jako Acer AcerPower F1b.[/quote]
Já bych řekl, že podle štítku jde o HP (OEM ECS) SF2/661FX (Snapper). :notsure
zsdx (2098)|30.3.2010 22:43
[quote=r34ktor;363946]Já bych řekl, že podle štítku jde o HP (OEM ECS) SF2/661FX (Snapper). :notsure[/quote]
Ale ta je zelena :-) Dle prilozenych fotek je to ten Acer (byt nejspis taky OEM ECS).
Navic tu mam jednu na stole a neni to tak davno, co jsem ji z podobneho duvodu menil (zdroj zapne, vetraky se toci, ale neni obraz ani zadna dalsi cinnost - napr. HDD). A i CPU cooler je stejny (heatpipe a uchyceni).
honzee (187)|31.3.2010 21:08
Taakze, deska zdraveho PC je http://www.msi.com/index.php?func=prodcpusupport&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=506 , tzn. nepodporuje zadny Celeron D... Deska porouchaneho PC je SF2/661FX. Procesor porouchaneho PC je Intel 03 Celeron D 2.66GHz/256/533 SL 7C6. Procesor zdraveho je P4 2.80GHz/512/533 SL 60B. U druhe desky se mi zatim nepodarilo najit CPU support
zsdx (2098)|31.3.2010 22:34
[quote=honzee;364191]Procesor porouchaneho PC je Intel 03 Celeron D 2.66GHz/256/533 SL 7C6. Procesor zdraveho je P4 2.80GHz/512/533 SL 60B.[/quote]
Drobny preklep, je to SL6QB (cili Northwood) a Celeron D330 (cili Prescott).
[quote=honzee;364191]Deska porouchaneho PC je SF2/661FX. U druhe desky se mi zatim nepodarilo najit CPU support[/quote]
Podle CPU support listu podobne desky (stejny chipset) by to melo umet OBA procesory.
honzee (187)|31.3.2010 23:35
Neni to preklep, ale preHLED - tohle pismenko na prociku vypada jako C :) Pokud by to tedy deska mela umet, tak je urcite vadna... Resetoval jsem ji jak pomoci jumperu, tak pomoci baterky, ale ani s jednim procikem nefunguje. Celeron bohuzel na zdrave desce neni podporovan, takze ten nevyzkousim... Zitra jdu do bazaru, zkusim je poprosit, at oboje komponenty vyzkousi:)
KLDAS (68)|1.4.2010 07:15
A kolik že to má jáder jestli 2-4-6-8-10 ... ono záleží n tom jestli ona ta deska už nebyla u magnetu a nebo procesor ale spolíhal bych na základní desku kdyžtak kup novou ale né od gigabite které 1,5 roku dou a pak už ne vyhodil sem jich už 4 přešel sem najinou.
A já teda mam pc v klidu až na pár chyb tak procesor má v normal 47 stupnů a při zapnutí má 68 stupnů je to divné ale je to tak i může to být probíjením atd... ale to už je moje :)
Tommula (232)|1.4.2010 09:06
[quote=honzee;364235]Neni to preklep, ale preHLED - tohle pismenko na prociku vypada jako C :) Pokud by to tedy deska mela umet, tak je urcite vadna... Resetoval jsem ji jak pomoci jumperu, tak pomoci baterky, ale ani s jednim procikem nefunguje. Celeron bohuzel na zdrave desce neni podporovan, takze ten nevyzkousim... Zitra jdu do bazaru, zkusim je poprosit, at oboje komponenty vyzkousi:)[/quote]

ja jsem se asi ztratil nejak, nejak nerozumim tomu ze PC vzdy nejak jelo, aspon do biosu, ale po vyndani CPU a dani ho zpet uz se nerozjede vubec? neposkodil jsi neco? nezohl nejaky pin u CPU? mas zapojene pridavne 4 pin napajeni z CPU?

zkontroloval bych veskere napajeni do desky zda dobre sedi, vytahl CPU, dal ho opatrne zpet, nanesl pastu,usadil chladic (opravdu zkontrolovat zda je chladic dobre usazeny), zapojil napajeni ventilatoru do jineho 3pinu pokud dosahne, resetoval CMOS, a zkusil spustit....
Nezda se mi ze by ta deska znicehonic odesla kdyz jsi vytahl CPU... :(
honzee (187)|1.4.2010 15:59
Je to uplne jinak, PC jsem dostal s tim,ze vubec nejde. A taky nejelo. Po procisteni se, zrejme nejakou nahodou, na chvili rozjelo... Vsechn jsem prepojoval uz stokrat, pocitac je dokonale zbaven necistot, vse sedi. Pritahl jsem novou desku, v bazaru mi vyzkouseli procik a nic mu neni. A vzhledem k tomu, ze jsem jinak vsechny komponenty doma zkusil nahradit, musi to byt deska... Jeste promeruju zdroj,aby mi neodpalil novou desku... Dam info jak to dopadlo:) Nicmene s tim promerovani zdroje, staci zmerit jakykoliv 12V konektor??? protoze bez pripojeni hlavniho konektoru na desku neumim zdroj zapnout, tudiz ho planuju pripojit a promerit "pomocny" napajeci konektor....

EDIT: 5V dava 5.3V, 12V dava 11.3V
Na ostatni kabely se nedostanu, jelikoz jsou soucasti hlavniho konektoru, bez ktereho zdroj nenahodim.
Je to OK?
johny__g (6387)|1.4.2010 16:23
Zdroj bez desky zapneš tak, že spojíš dva piny na ATX konektoru a zapneš ho do zásuvky. Ale je dobré připojit aspoń ještě starý disk, aby se zdroj trochu zatížil.
honzee (187)|1.4.2010 17:39
Po vymene desky PC bezi:) Windows to ale bohuzel nezvladli, ale to uz je detail... Dekuju vsem za rady a vecer az budu mit chvili tak to take patricne ohodnotim:) Nicmene jeste resim jeden detail, jak sem porad zkousel menit komponenty, vyplacal jsem veskerou pastu a ted uz sem skoro zadnou nemel,jen tak symbolicky... a CPU v BIOSU ma 52°, musim koupit dalsi pastu:)
speedsnail (4876)|1.4.2010 17:46
Pasty se dává hodně tenký film, nejsou potřeba kvanta.
honzee (187)|1.4.2010 18:17
[quote=speedsnail;364512]Pasty se dává hodně tenký film, nejsou potřeba kvanta.[/quote]

Ted tam je opravdu jenom rozmazana posledni kapka, kdyz chladic odendam,na spouste mist to ani neni obtisknuty,ale to je urcite bad..
speedsnail (4876)|1.4.2010 21:56
Tak to ano, měla by pasta nechat stopu (film) po celé ploše.