reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síť po spuštění Windows

Sinistar (44)|30.3.2010 16:02
Mám Windows 7, ale tento problém jsem měl už na PC s WinXP (už nevím jak jsem ho vyřešil tenkrát). Po spuštění Windows není můj počítač připojen k síti, na internet se nedostanu. Musím vždycky "Připojení k místní síti" zakázat a pak zase povolit, aby vše šlapalo jak má. Je to dost otravná záležitost. Reinstal ovladačů síťovky jsem bez výsledku zkoušel. I need help :(
Petr S. (1220)|30.3.2010 16:55
Možná nějaká zrada v systému. Napadá mě, když tu kartu dáš do jiného PCI slotu (a vytvoříš tak vlastně další síťové připojení), problém zůstává?
Sinistar (44)|30.3.2010 17:25
Jedná se o integrovanou síťovou kartu na základní desce...
DrZelenka (2491)|30.3.2010 17:37
[quote=Sinistar;363787]Jedná se o integrovanou síťovou kartu na základní desce...[/quote]

Pouzivas ovladace od microsoftu (ty co si windows nainstalovaly samy), nebo jsi stahnul aktualni primo od vyrobce?

Kam se pripojujes? Na router? Co takhle natavit IP napevno a neziskavat ji z DHCP?

Mel jsem podobnej problem, ale delalo to jen po probrani ze spanku/hibernace a bylo to jetou deskou - reseni by bylo za cca 100kc koupit sitovku do PCI, ale zkus ovladace a pockal bych jeste pokud nekoho jinyho nenapadne cim to muze byt.

//EDIT - to s tim routerem klidne vynech, to by opravilo kliknuti na "odstranit potize".
Sinistar (44)|30.3.2010 18:16
Používám ovladače od výrobce (ovladače pro můj nForce čip). Ještě to zkusim jednou odinstalovat a nainstalovat... Jinak jsem asi odsouzen odpojovat a připojovat :'-(
Petr S. (1220)|30.3.2010 19:05
Rozhodně bych zkusil nějakou přídavnou PCI kartu, starší tě vyjde na pár desetikorun nebo na flašku... :) Další možností je reinstalace OS. Ale jak říká DrZelenka, třeba někoho ještě něco napadne..

BTW: Kdy to začalo takhle zlobit? Je to už od začátku, co se tam instaloval systém?
HiLow (1000)|30.3.2010 19:18
Přesně tohle mi dělalo na Win7. Hledal jsem dlouho na netu, nic nepomohlo. Potom jsem si pořídil jinou desku a bylo po problému. Takže jak doporučují ostatní, kup si PCI síťovku za pár kaček.
mstejska (2912)|30.3.2010 19:49
Co máš za desku?
Sinistar (44)|30.3.2010 20:15
Začalo to zlobit po přeinstalování OS, které jsem musel provést kvůli nefunkčnosti počítače. Desku mám MSI K9N2 SLi Platinum. Musí to jít vyřešit nějak systémově... Přeci nebudu kvůli tomu dávat do PC nějakou PCI síťovku, když to celou dobu šlo... :(
mstejska (2912)|30.3.2010 20:17
Podezříval bych drivery. Zkus spustit live verzi linuxu. Když se tam síť chytne, problém je v driverech, když se nechytne může být problém hardware.
Zkoušel jsi tyhle drivery? http://global.msi.eu/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1443
nebo máš drivery z windows update?
astec (1823)|31.3.2010 10:30
[quote=Sinistar;363758]Mám Windows 7, ale tento problém jsem měl už na PC s WinXP (už nevím jak jsem ho vyřešil tenkrát). Po spuštění Windows není můj počítač připojen k síti, na internet se nedostanu. Musím vždycky "Připojení k místní síti" zakázat a pak zase povolit, aby vše šlapalo jak má. Je to dost otravná záležitost. Reinstal ovladačů síťovky jsem bez výsledku zkoušel. I need help :([/quote]

- jak jsi připojen k internetu
- IP adresa je jak přidělována?
- není připojen k síti to je co? máš tam červený křížek, nebo nepřidělí IP adresu, nebo se zdánlivě nic neděje
Jeff Brawo (109)|31.3.2010 11:29
ovladac k sitovce mas ten z windows update nebo od vyrobce ze stranek?

me tohle dela ten z windows update, pokazde staci jen renew a je to ok. nebo nastavit ip na pevno
mstejska (2912)|31.3.2010 12:57
[quote=Jeff Brawo;364017]ovladac k sitovce mas ten z windows update nebo od vyrobce ze stranek?

me tohle dela ten z windows update, pokazde staci jen renew a je to ok. nebo nastavit ip na pevno[/quote]

Právě s ovládači z windows update jsem měl taky problém, proto jsem se na to ptal. Když jsem ho nenainstaloval, tak mě síť běžela. (Mám tam nějaký realtek)
didaktik (132)|31.3.2010 13:34
Možné to bude výstřel do tmy, ale mohlo by se jednat o problémy s DHCP z Win Vista (jinými slovy Systém Windows Vista nemůže získat IP adresu z určitých směrovačů nebo z určitých serverů DHCP jiných společností než Microsoft).

To by pak mohlo být následující řešení:
[LIST=1]
  • Klikněte na tlačítko Start, do pole Zahájit hledání zadejte regedit a potom v seznamu Programy klikněte na položku regedit.
  • Jestliže se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klikněte na tlačítko Pokračovat.
  • Vyhledejte následující podklíč registru a klikněte na něj:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID}
    V této cestě registru klikněte na podklíč (GUID) odpovídající síťovému adaptéru, který je k síti připojen.
  • V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a pak klikněte na položku Hodnota DWORD (32bitová).
  • Do pole Nová hodnota #1 zadejte řetězec DhcpConnEnableBcastFlagToggle a stiskněte klávesu ENTER.
  • Klikněte pravým tlačítkem na položku DhcpConnEnableBcastFlagToggle a pak klikněte na příkaz Změnit.
  • Do pole Údaj hodnoty zadejte hodnotu 1 a klikněte na tlačítko OK.
  • Ukončete program Editor registru.

  • Více informací:
    http://support.microsoft.com/kb/928233

    Jinak je ale také možnost podívat se na zařízení kde běží DHCP server, problém tohoto ražení může být i tam (jinými slovy nový např. firmware do routeru, který už příznak BROADCAST korektně podporuje).
    Sinistar (44)|31.3.2010 15:51
    > mstejska: Odinstaloval jsem driver od Microsoftu a nainstaloval od nVidie. Problém však přetrvává.

    > astec: Připojen k internetu jsem přes switch, který je zapojen do modemu (jinak to z mnoha pitomých důvodů opravdu nejde zapojit). Po startu počítače je pouze u "Připojení k místní síti" napsáno "Neznámá síť", žádné problémi či podobně... Když to zakážu a povolim, tak už je tam normálně síť a jede to...

    > didaktik: Nějak jsem na té adrese žádný podklíč "GUID" nenašel. Asi jsem slepej...
    jerryczech007 (98)|31.3.2010 16:15
    [quote=Sinistar;364108]> mstejska: Odinstaloval jsem driver od Microsoftu a nainstaloval od nVidie. Problém však přetrvává.

    > astec: Připojen k internetu jsem přes switch, který je zapojen do modemu (jinak to z mnoha pitomých důvodů opravdu nejde zapojit). Po startu počítače je pouze u "Připojení k místní síti" napsáno "Neznámá síť", žádné problémi či podobně... Když to zakážu a povolim, tak už je tam normálně síť a jede to...

    > didaktik: Nějak jsem na té adrese žádný podklíč "GUID" nenašel. Asi jsem slepej...[/quote]
    Už jsi prosím tě zkusil nastavit tu pevnou adresu, ne DHCP ? Zkus to, zkontroluj rozsah nastavení na routeru, restartni se a uvidíme, co dál ...
    didaktik (132)|31.3.2010 16:36
    [quote=Sinistar;364108]> didaktik: Nějak jsem na té adrese žádný podklíč "GUID" nenašel. Asi jsem slepej...[/quote]

    Takze ve slozce \Interfaces\ nejsou zadne podslozky viz. printscreen priloze?
    Pokud je tomu tak, zapremyslel bych opravdu nad novou sitovkou do PCI, protoze ta stavajici bude spis nez sitova karta pouze jeji softwarova emulace, takze dokud to nevyresi vyrobce odpovidajicim zpusobem se chovajicim ovladacem, bude se reseni hledat obtizne.
    Zkusil bych v tom nepripojenem stavu v prikazovem radku postupne zadat prikazy:
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    jestli to dany PC nedonuti k nacteni IP. Pokud to projde (PC se pak pripoji bez nutnosti zakazovani a povolovani sitovky), pridal bych do spusteni davku s temi dvema prikazy. Nicmene bylo by dobre zjistit, jaka sluzba/proces za spousteni ovladace te sitovky zodpovida a tu davku zaradit az za tuto sluzbu (s prislusnym prodlenim). No a pokud se podari identifikovat prislusnou sluzbu/proces odpovidajici za start sitovky, bylo by mozne take posunout jeji/jeho spusteni pri startu PC (jeste pred sluzby Klient DHCP/DNS a Automaticka konfigurace pevne site) . . .
    regedit.jpg
    Sinistar (44)|31.3.2010 23:14
    Ale ano, jsou tam podsložky. Jen jsem nevěděl, že se tomu říká GUID... Ani nevim jak nastavit tu pevnou adresu... Jste tady na mě občas až moc odborní :( . Nevim s jakou podsložkou mám pracovat, když se tak pitomě jmenujou...
    didaktik (132)|1.4.2010 00:38
    Kdyz se ta slozka otevre stylem prochazeni slozek v pruzkumniku, lze v podrobnostech (ta prava cast okna) napr. dle IP adresy identifikovat o jakou sitovou kartu se jedna. A nebo proste nastavit hodnotu DhcpConnEnableBcastFlagToggle u vsech sitovych adapteru dle postupu viz. prispevek cislo 14.
    Co se tyce nastaveni pevne IP, tak nejprve zjistit rozsah poskytovanych IP adres v konfiguraci DHCP serveru na modemu (viz. manual). Postup nastaveni pevne IP adresy pak viz. analogie k:
    http://www.dat.cz/cms/helpdesk/935/ - staci se doklikat do vlastnosti daneho pripojeni a budou se menit vlastnosti protokolu TCP/IPv4 . . .
    Sinistar (44)|1.4.2010 02:34
    Tak přidání klíče do registru nepomohlo... Příkazový řádek po zadání příkazů ipconfig /release či ipconfig /renew také nepomáhá... Podívám se ještě na tu adresu. Kdyžtak ještě dodatečně přikládám obrázky, jak to vůbec vypadá po spuštění s připojením.
    Bez názvu.png Bez názvu2.png
    KLDAS (68)|1.4.2010 07:01
    Zkus zkusit kabel na jiném pc zkoušel sto protože to může být chyba.
    Tommula (232)|1.4.2010 07:29
    Jak jiz bylo nekolikrat receno, zkusil bych vymenit sitovku... me to delalo prakticky to same(pokud se dobre pamatuju az co sem presel na W7, ale tim si jist nejsem - z dob XPP si na to nejak nevzpominam), a bylo to sitovkou, na desce s GA965-DS3.
    Bud to nejelo hned po startu a nebo kdyz uz mi jel net tak vpulce dne prestal jet... a musel jsem zakazovat a povolovat sitovku,restarty apod..

    takze nez si dodrbkas win zasahama do registru apod, zkus si nekde sehnat sitovku a dat ji tam :) a uvidis co to vyvede :)

    pokud nedostanes IP z routeru a switche, zkousel jsi misto povolovani a zakazovani sitovky vypnout ty dve zarizeni (nebo aspon switch) a zase zapnout?zda se sitovka v pc nechytne a nenacte si co potrebuje...?!
    didaktik (132)|1.4.2010 08:19
    [quote=Sinistar;364246]Kdyžtak ještě dodatečně přikládám obrázky, jak to vůbec vypadá po spuštění s připojením.[/quote]
    Ad Bez názvu2.png, ty podrobnosti vypadaji jak?
    Novy firmware na modem neni?
    Jeff Brawo (109)|1.4.2010 08:29
    [quote=Sinistar;364246]Tak přidání klíče do registru nepomohlo... Příkazový řádek po zadání příkazů ipconfig /release či ipconfig /renew také nepomáhá... Podívám se ještě na tu adresu. Kdyžtak ještě dodatečně přikládám obrázky, jak to vůbec vypadá po spuštění s připojením.[/quote]

    Ne že bych byl nějaký expert, ale podle těchto obrázků, pokud to má vystihovat tvůj problem s nepřipojením, je tvá síťovka OK. Hned odstartu se spojí se switchem a komunikuje s ním.

    Akorát se mi nelíbí "Několik sítí".
    Můžeš tu napsat jak to máš zapojené a co všechno tam ještě je? (v té síti) (vím že si psal router - switch - tvé pecko, ale něco tam ještě musí být, něco co se W7 nelíbí)
    KLDAS (68)|1.4.2010 08:34
    Ono se 7 nelíbí wifi bez ip adresy mujkámoš to měl taky nakonec vzal ip ze svýho druhého pc který fakt pomalý a tet má rychlejší a on ten počítač neměl ip tak to vzal zdruhého ale tet to vše zadal a na starším zas nešel tak k těm portům a ip atd. přidal o +1 na všem a tim se to vyřešilo zkus zjistil ip porty atd. a pak tam všem pridej +1 a je to.
    Jeff Brawo (109)|1.4.2010 09:22
    [quote=KLDAS;364279]Ono se 7 nelíbí wifi bez ip adresy mujkámoš to měl taky nakonec vzal ip ze svýho druhého pc který fakt pomalý a tet má rychlejší a on ten počítač neměl ip tak to vzal zdruhého ale tet to vše zadal a na starším zas nešel tak k těm portům a ip atd. přidal o +1 na všem a tim se to vyřešilo zkus zjistil ip porty atd. a pak tam všem pridej +1 a je to.[/quote]

    Google translation nefunguje, můžu poprosit o překlad do češtiny?
    didaktik (132)|1.4.2010 11:16
    [quote=Jeff Brawo;364295]Google translation nefunguje, můžu poprosit o překlad do češtiny?[/quote]

    Daný přispěvatel tím chtěl říci:
    - podívat se na stav TCP/IP na jiném PC který je připojená do stejné sitě a funguje, odtud si opsat příslušné IP adresy a masku.
    - na problematickém PC nastavit stejné IP adresy brány, masky a DNS serverů a do IP adresy napsat IP adresu druhého PC s posledním číslem zvýšeným o jedno.

    Já bych to ale jako řešení daného problému moc nedoporučoval (čímž samozřejmě nechci říct že to nemůže fungovat). Buď se řeší problém nepřidělení IP adres dané síťové kartě (na to tu ještě tři nevyzkoušené možnosti jsou) a nebo se rozsah a volné IP adresy zjistí v nastavení příslušného DHCP serveru a nastavení PC se provede podle těchto údajů, je to podstatně jistější než zkoušet trefení se s pevnou IP (tu natipovanou IP adresu může mít přidělenou PC který zrovna není připojený a (pokud to neošetří DHCP server) po jeho připojení by došlo ke kolizi IP adres.

    Pokud v tomto případě nepodaří najít pomocí změny pořadí služby spouštějící síťovou kartu ani aktualizací firmware modemu (resp toho na čem běží DHCP server), přikročil bych k úpravě nastavení DHCP serveru ve smyslu:
    - zjistit oblast poskytovaných IP adres DHCP serverem (řekněme že bude 192.168.1.2 - 192.168.1.253)
    - upravit oblast IP adres poskytovaných DHCP serverem (řekněme na 192.168.1.10 - 192.168.1.253)
    - povolit v nastavení modemu/DHCP serveru ručně přidělené IP adresy (pokud zařízení takovým nastavením disponuje)
    - zresetovat/vymazat všechny IP adresy aktuálně přidělené DHCP serverem
    - v neposlušném PC nastavit IP adresu z rozsahu 192.168.1.2 - 192.168.1.9, zbytek nastavení (maska, brána, DNS) ad jiný funkční PC, stav když je PC připojeno apod.

    Druhá (jednodušší a méně jistá) možnost je zadat do nastavení IP adres na neposlušném PC ručně přesně to, co mu DHCP server přidělí po zakázání/povolení sítovky. Ale bez potvrzení příslušné adresy na DHCP serveru je tohle také tak trochu sázka do loterie, nedá se jednoznačně určit zda to v tomto stavu DHCP server pustí ven a rovněž ze tu samou IP adresu nepřidělí jinému PC (když si o ni ten zlobivý PC po vypršení zapůjčení dané IP adresy znovu nepožádá) . . .
    Sinistar (44)|1.4.2010 11:57
    Takže... I přes to, že jsem zapojil počítač přímo do routeru (bez switche) problém přetrvává.

    Přikládám ty podrobnosti...
    Podrobnosti.png
    didaktik (132)|1.4.2010 12:19
    [quote=Sinistar;364349]Takže... I přes to, že jsem zapojil počítač přímo do routeru (bez switche) problém přetrvává.

    Přikládám ty podrobnosti...[/quote]

    Jakého routeru, s jakým (verze) firmware? Neexistuje na stránkách podpory výrobce novější?

    A co když se v nastaveni TCP/IPv4 dané síťové karty nastaví ručně:
    IP adresa: 10.0.0.1
    Maska: 255.255.255.0
    Brána: 10.0.0.138
    DNS server: 10.0.0.138

    Taky žádná změna?
    Sinistar (44)|1.4.2010 12:57
    Fajn, takže po upgradu firmware modem nefunguje. Musel jsem vytáhnout ze skříně starší. Tím jde celej tenhle topic do kytek a já teď mám naděláno, že jsem rodičům zničil router...
    DrZelenka (2491)|1.4.2010 12:59
    [quote=Sinistar;364371]Fajn, takže po upgradu firmware modem nefunguje. Musel jsem vytáhnout ze skříně starší. Tím jde celej tenhle topic do kytek a já teď mám naděláno, že jsem rodičům zničil router...[/quote]

    A pouzil jsi spravej firmware? Jak se projevuje "nefunkcnost"? Pokud nefunkcnim netem, tak to bude tim, ze se ti zaroven s upgradem routeru vymazaly kompletne vsechny nastaveni. Co reset routeru?
    Sinistar (44)|1.4.2010 14:07
    Ano, je to ZyXEL P-660HW-T3 v2. Použil jsem firmware přesně pro tento model. Nefunkčnost se projevuje tak, že po zapnutí routeru se rozbliká kontrolka power, probliknou ostatní kontrolky, rozsvítí se kontrolka u připojených zdířek. Power stále bliká, nakonec zhasne. Pak se zase rozbliká a takhle pořád dokolečka. Windows reaguje tak, že po zapnutí načítá síť. Když power zhasne, zobrazí se "Síťový kabel odpojen", pak se zase načítá, atd...

    Takhle to vypadá:

    Když se takhle zmrší upgrade firmwaru, je možné s tím ještě něco dělat ?
    didaktik (132)|1.4.2010 15:32
    [quote=Sinistar;364425]Když se takhle zmrší upgrade firmwaru, je možné s tím ještě něco dělat ?[/quote]
    Zkusil bych:
    Stav - bliká power. Vypnout spínačem ON/OFF, stisknout zezadu tlačítko reset a držet, zapnout ON a reset držet asi 25s. Poté by měl router znovu nabootovat tovární nastavení.
    A jinak jedná se o verzi od O2 (ať už originál nebo brandovanou) a nebo daný router pochází z volného prodeje? Od toho závisí i použitelná ROM . . .
    Sinistar (44)|1.4.2010 16:08
    Modem je od O2. Zkusim tvůj návod...
    Sinistar (44)|1.4.2010 16:55
    Vše nasvědčuje tomu, že se jsem se pohnul, teď už bliká více kontrolek, power svítí. Nicméně internet pořád nejde... Co teď ?
    didaktik (132)|1.4.2010 17:02
    Po dokončení načtení továrního nastaveni (může to trvat řádově dvě minuty) je zapotřebí router restartovat (odpojit a znovu připojit napájení).
    A co se týče toho co dál, přidělí IP adresu, je možné dostat se do konfigurace?
    Sinistar (44)|1.4.2010 17:49
    Ano, dostanu se tam po zadání hesla 1234 a následném nastavení hesla... Jinak to hlásí ať připojím DSL kabel, který dávno připojený mám...
    Bez názvu.PNG
    didaktik (132)|1.4.2010 19:16
    Tak do routeru odsud nahrát standardně dodávaný firmware.
    Sinistar (44)|1.4.2010 19:17
    OK, zkusím...
    didaktik (132)|1.4.2010 19:24
    A ještě jakou adresu má ten modem, nemá po resetu něco ve smyslu 192.168.1.1?
    Pokud ano, tak nastavit na 10.0.0.138.
    Sinistar (44)|1.4.2010 19:43
    Díky. Naflashoval jsem tam ten od O2 a vše je jak má být. I adresa je 10.0.0.138...
    didaktik (132)|1.4.2010 20:02
    A IP adresy už se přidělují také normálně (i po startu PC bez nutnosti zapínat a vypínat síťovku)?
    Sinistar (44)|1.4.2010 21:03
    No to ne. Jsme zase na začátku. Tak prosím pomalu a popořádku. Co mám teda teď udělat jako první ?
    didaktik (132)|1.4.2010 21:09
    Tak začal bych druhou možností ad prispevek 27:
    tedy zadat do nastavení IP adres na neposlušném PC ručně přesně to, co mu DHCP server přidělí po zakázání/povolení síťovky.
    Sinistar (44)|1.4.2010 23:13
    Super ! Problém to vyřešilo. Doufám, že nadlouho. Teda bylo s tím ale trápení a nervů... Tisíceré díky všem a zejména tobě didaktiku !
    didaktik (132)|1.4.2010 23:33
    Kdyby se nahodou vyskytly problemy typu kolize IP adres, prosel bych nastaveni DHCP serveru na routeru a bud snizil rozsah poskytovanych IP adres (o tu, kterou ma onen zlobivy PC) a nebo nastavil pevnou vazbu IP adresy na MAC adresu zlobiveho PC (v originalnim firmware jsou nastavit obe metody, jen nevim jak moc si O2 s firmware daneho routeru pohralo a co vsechno v nastaveni oproti originalu chybi, zkusenosti mam v tomto smeru pomerne ruznorode).
    Jo a neni zac, rado se stalo ;)