Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Upgrade PC v ceně do 5 000 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Co chci upgradovat: Systémový disk - SSD

Aktuální konfigurace: Systémový disk - 80GB HDD 7200ot. (WD)

Další komentář: Už mám pokrk pomalých a hlučných HDD, preto by som si chcel kúpiť nejaké slušné rýchle SSD, no za prijateľnú cenu. Moje PC je nenormálne brzdené systémovým diskom...len tak pre priblíženie, viem, že Windowsácke hodnotenie výkonu systému nemá absolútne pravdivé hodnoty, ale tak aspoň čiastočne vám priblíži výkon môjho PC. Všetok ostatný HW v mojom PC má hodnotenie nad 7, len systémové HDD má úbohých 4,8 a ja by som mu zďaleka nedal ani toľko v porovnaní s ostatným HW. Inak systémovému disku u mňa sekundujú dva 1TB/32MB(Hitachi a Samsung) zapojené do Raid 0.
    Čo sa teda týka kúpy toho nového SSD, tak už som si prv aj vybral Kingston V+ 64GB, ale potom som si všimol, že zaujímavé a za dobré ceny má disky aj Corsair a uňho ma zaujal najviac asi 64GB Nova nad ktorého kúpou zrovna premýšľam. Kvalitné disky má aj OCZ, ale nie za také dobré ceny. Ono viem, že mnohokrát to môže vyzerať tak, že na papiery môže byť pomalší disk rýchlejší, než ten papierovo rýchlejší a ja sa do SSD diskov zase nejak detailne nevyznám, preto som si prv prišiel sem po radu, nech poznám všetky moje možnosti a vyberiem si to najlepšie za reálnu cenu
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tommula
    Registrace
    Apr 2007

Ja se prvne dival taktez po Kingston V+ 64GB (jiny dostupny TS Bohemia nema ), ale pak jsem se v tom zacal mirne ztracet (TRIM apod) a usoudil jsem ze radeji jeste pockam...

Takze se jen tak nenapadne vterknu k tobe do temata, rad se o tom neco taktez dovim

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

NO já mám kinkgston kolega má toho corsaira, ale používám to v notebooku, abych s tím mohl dělat psí kusy. Co se týče nájezu systému, tak to je rozhodně ryhclejší než původní 5400/min ,ale pokud to budeš montovat do stolního pc , tak bych místo ssd disku volil WD Velociraptor. myslím, že méně peněz dostaneš více muziky

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Intel X25-M (34nm) 80GB
    imho z novejsich ssd porad nejlepsi pomer cena/vykon

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tommula
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od dzandra Zobrazit příspěvek
    ...... bych místo ssd disku volil WD Velociraptor. myslím, že méně peněz dostaneš více muziky
    vime jak je na tom ten raptor s hlucnosti?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Bol by som rád, keby sme sa bavili o SSD a neodbočovali ku HDD...to prečo v žiadnom prípade nechcem vysokootáčkové HDDčka musí byť snáď každému jasné ako i to množstvo nevýhod, ktoré dačo také prináša. Každopádne prosím žiadne ďalšie flamy ohľadom HDD, pretože fakt sa tu nemám s niekým chuť hádať o tom, že aké je HDD úžasné, či nie je...mne tiché HDDčka stačia ako sekundárne disky v Raid 0, ale teším sa na budúcnosť, keď v PC nebudem mať žiadne HDD.

Čo sa týka vašich názorov, odporúčaní a tak pod., ako napr. od Salamandera, by som fakt rád počul konkrétne vyjadrenia a nie len že ten a ten je najlepší. Prečo je najlepší??? Ja keď sa ako amatér pozriem na papierové rýchlosti, tak spomínaný Intel má rýchlosti 250/70, zatiaľ čo Corsair Nova 270/130 a to mi príde ako dosť veľký rozdiel, aj keď zápisy až také dôležité nie sú, no predsa len 70 je fakt úbohá rýchlosť...no ale každopádne pýtam sa prečo je rýchlejší ten Intel, keď na papieri to tak vôbec nevyzerá???

A btw čo je vlastne rýchlejšie kvalitnejšie s mnou spomenutých diskov - Kingston V+, či Corsair Nova???

Registrace
    May 2006

No, ono neni vsechno jenom o papirovych rychlostech...

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Když se dívám na ty ceny těch Kingstonů V+, tak proti Intelu 80GB stojí V+ 64GB pouze o tisíc korun míň. Podle mě se vyplatí připlatit za bezkonkurenční výkon Intelu (a tu trochu kapacity navíc).

Škoda že už nejde sehnat Kingston SSD now V40 40GB, který měl Intel řadič a tudíž velkou rychlost a stál něco málo přes 2000kč. Jeho jedinou nevýhodou byla absence trimu, ale na EN fórech už jsou návody jak to zapnout (brzy snad osobně vyzkouším).

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Jo papírově je to hezké , ale okem poznatelnou změnu na stejném hw a windows 7 proff mezi Kingston SSDNow V+ Gen2, 128 GB a OCZ Agility 120GB, 128 GB jsem nepoznal. ,ale myslím, že tím kingstonem v+ nešlápneš vedle. Já jsem s ním maximálně spokojen a když má ten OCZ podle papíru ryhlejší čtení i zápis, mi to nepříjde.
    Na netu je hromada testů viz salamdruv. Ale jak říkam v testech kingston sice prohraje, ale v normální provozu to nepoznáš

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

A čo ten Corsair Nova? Jak to vyzerá s ním? A vlastne neviete o nejakých veľkých porovnávacích testoch niekde na zahraničných weboch?
    Ten Intel vyzerá zaujímavo a tá kapacita sa mi fakt páči, ale neviem no. (btw od Intelu nerád nakupujem, pretože sa mi celkom nepáčia jeho "obchodné praktiky" a na mňa takéto veci majú celkom váhu, ale tak ak sa ten disk fakt oplatí, tak sa snáď zapredám diablovi )

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Btw pozeral som sa trebárs do môjho obľúbeného obchodu po tom Inteli, čo tak všetci všade vychvaľujete a našiel som tam hneď niekoľko verzií.
    Viete mi povedať aké sú medzi nimi rozdiely???
    http://www.ebuyer.com/product/196519
    http://www.ebuyer.com/product/175723
    http://www.ebuyer.com/product/188757
    http://www.ebuyer.com/product/163873
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 01-04-2010 v 21:50 Důvod: upraveny odkazy.. btw když tag URL neumíš používat, tak ho raději nepoužívej :)

Registrace
    May 2006

Ten druhej, respektive ten 34nm (G2)
    ( Intel X25-M (34nm) 80GB )

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

no myslím, že som správne pochopil, že si mi tým chcel povedať, že ten druhý mám kúpiť, ale aj tak by som rád počul konkrétnu odpoveď na moju otázku - aké sú rozdiely medzi tými štyrmi diskami, na ktoré som sem hodil linky??

Teda ja si myslím, že ten druhý je aktuálna vylepšená verzia toho X25-M, ten prvý je jeho predchádzajúce pôvodná verzia vyrábaná starším výrobným procesom, ktorá sa už prestala vyrábať a ten tretí je to isté, čo ten prvý, len to vyrába Kingston, keďže nato kúpil licenciu. No ale aké sú konkrétne rozdiely medzi tým prvým a druhým?? A ten štvrtý je čo zač?
    Naposledy upraveno uživatelem Veyron: 02-04-2010 v 11:58

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč