reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalá síť WinXP >WinXP

JosefV (9)|10.5.2006 10:44
V síti přes switch je několik PC. Systémy WinXP Pro.SP2, Home a Win98SE.
IP adresy napevno. Žádné antiviry ani firewaly (ani windowsové na XPčkách).

Na síti je jeden WinXP Prof.SP2 stroj, který sdílí naměřená data v adresářích (co adresář to měsíc, kdy se měřilo). Jednotlivá měření jsou v mnoha (někdy až 100) malých souborech.
Tato naměřená data jsou programem z ostatních PC prohlížena a zpracovávana do grafů.
Klientské stanice, které se na "server" dívají jsou:
Win98SE - starý stroj Celeron 333MHz, 128MB RAM
WinXPHome - rychlá mašina
WinXP Prof SP2 - rychlá mašina

Z Win98SE a XPHome jde prohlížení dat a hlavně procházení adresáři krásně rychle. Ovšem z z XP Prof., tj. stejného systému, jako "server", je práce hrozně pomalá.

Příklad:
Prohledávání celého roku a vyhledání určitého typu měření (souboru) trvá na nejpomalějším PC s Win98SE 4,5 vteřiny. Na XPProf. s 2,4GHz procesorem to trvá 26 vteřin......

Už nevím co zkusit. Zkoušel jsem povolit NetBIOS, vymazat větve z registru pod HKLM/software/microsoft/windows/explorer/remotecomputer/namespace/...........

apod. Nic nepomáhá.
Kabeláž je v pořádku.
Bezy (17)|10.5.2006 10:58
Jde o to že při prohlížení sítě z WXP a W2k se načítají vzdálené naplánované úlohy, stačí smazat jeden klíč z registru, ještě zkusim zjistit jakej :-)


Tak sem to našel :-)
Ve registrech zde:
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace
se musí smazat klíč:
{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
JosefV (9)|11.5.2006 09:03
No však to jsem smazal, psal jsem to.
eraser (0)|11.5.2006 16:50
Keďže to nevidím, skúsim spísať zopár bodov, ktoré však nemusia súhlasiť.

1. Nemá tam WinXP Professional voľbu indexovania, ktoré by sa malo pre danú zložku vypnúť?

2. Deaktivácia prezeranie v režime offline.
Abel (97)|11.5.2006 19:20
zkus treba to indexovani...
JosefV (9)|15.5.2006 06:22
Indexování i soubory offline mám vypnuté od začátku.
JosefV (9)|16.5.2006 09:05
Tak mám zajímavé zjištění, které možná někoho nahodí na správnou radu.
Když zároveň kopíruji dané adresáře ze sdíleného disku k sobě na lokál, tak prohlížení souborů v těchto adresářích a jejich procházení je rychlé jako blesk.
Jakmile total commander adresáře dokopíruje a už nic nedělá, tak je procházení sdílené složky opět hrozně pomalé....
Zvláštní. Jakoby si windows udělal seznam a strukturu sdíleného adresáře a procházel rychle. Jakmile se dokopíruje, tak to zase zapomene a je poooomalý.
Čím to?
Všechny nepotřebné služby vypnuty, indexování vypnuto, složka offline zakázaná, registr (namespace) vymazán.
JosefV (9)|18.5.2006 05:59
Ještě něco, čím více je v adresáři souborů, tím déle trvá jeho otevření.