reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP Nouzový, poslední načtený file: "isapnp.sys" a PC stojí

Boguš (54)|3.4.2010 13:03
Zdravím všechny.

Potřeboval bych poradit s následujícím:

Při startu Windows XP SP3 se nezobrazí ani uvodní startující obrázek XP.
PC se prostě asi po sekundě "hrabání disku" od ukončení POSTu zastaví a dál už nic.
Žádný restart, nic. PC prostě stojí ...



Stalo se to když jsem odvirovával PC.
Poustupoval jsem standartně.
Přes Autoruns jsem jen odstranil pár neexistujících souborů, neboť nic podezřelého jsem tam nenašel.
Pomocí HijackThis jsem také dal stranou pár programků.
Nejsem si vědom že bych dal stranou něco zásadního. Takto postupuji standartně a dělám opatrně, nikdy nebyl problém.

Také jsem smazal (shift+Del) pres live distribuci linuxu Ubuntu 7.10 "System Volume Information" pro podezření z infikace. (možná pro někoho divné, nicméně jsem toto dělával +- standartně, nikdy nebyl problém)

Soubor který má následovat po "isapnp.sys" je "ohci1394.sys", který tam je.

Celou dobu jsem si myslel že problém bude v registrech, které jsem neměl z čeho obnovit.
Proto jsem se snažil všemožnými způsoby obnovit smazanou složku "System Volume Information" ale bezúspěšně. Ani RAW analýza disku nepomohla.

Použil jsem zálohu z \repair ale nic se nezměnilo.

Navíc si myslím, že na "registry" je ještě moc brzy (hned po POSTu).

Díky za každou radu ...
kevin00 (10238)|3.4.2010 13:33
Zkoušel jsi opravnou instalaci z instalačního média WinXP :notsure
Boguš (54)|3.4.2010 20:41
[quote=kevin00;364963]Zkoušel jsi opravnou instalaci z instalačního média WinXP :notsure[/quote]

Samozřejmě že jsem to zkoušel. Nicméně je to OEM instalace a jediné co mi to nabídlo je nový instal systému.
Stejné je to i s konzolí pro zotavení systému "R" .. u OEM není.
A disketu pro obnovení systému nemám jak vytvořit, protože systém nenajede .... :(

Každopádně díky za tip ... ;)
Boguš (54)|3.4.2010 21:41
[quote=astec;364966]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;315311
http://support.microsoft.com/kb/315311[/quote]

Soubor isapnp.sys jsem našel celkem ve dvou verzích.

Původní, čili ta co je ve win\system32\drivers je 5.1.2600.5512 s velikostí 37 248 bajtů.
Další je verze 5.1.2600.0 s velikostí 35 840 bajtů.

Obě verze jsou na disku celkem dvakrát v různých adresářích a stejné verze mají i stejnou velikost, takže z tohoto pohledu to vypadá OK.
Hash nebo přímé provnání jsem zatím nezkoušel.

Nicméně v tom to zřejmě nebude.

Když jsem použil zálohové registry z \repair tak se načítaly úplně jiné soubory a start se zasekl dřív na jiném souboru.
Navíc nikde není žádná chybová hlaška. Prostě se výpis zastaví a stojí ... tak jak je na fotce.

Ale dál.
Prohledal jsem registry (jako *.txt soubory) a nikde jsem tam slovo "ohci1394" nenašel.
Zajímave je že vyhledáváni ve win neumí registry v původním stavu prohledávat, stačí jim dat příponu třeba txt.
Přitom v registrech mého funkčího PC je.

Pokusím se to tam přidat, jen co najdu vhodný editor registů co umí načíst registry ze zvolené složky, né jen systémové ...

Díky za odpověď.