Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: PC pro grafika, video v ceně do 56 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Zaměření pro: workstation = grafika, video

Platforma: Intel
    Operační systém: provozován bude Win7 Pro 64bit
    LCD monitor: 23 palců

Poznámky a periferie:
    Ahoj,
    budu vděčen za nějakou zpětnou vazbu od uživatelů na tuto pracovní stanici, využívanou pro grafiku, video. Hry hraji jednou za rok pro odreagování a nevadí mi stáhnuté detaily. Jako platforma vzhledem k zacílení zvolena Intel i7, LGA1366, chipset desky X58.
    Důraz byl při prvotním návrhu kladen na výkon v horní hranici samotného poměru cena/výkon, čímž chci říct, že pro někoho už je cena/výkon něpřijatelná. Sekundární věcí byl co nejtišší provoz.
    Bohužel jsem poslední sestavu stavěl velice velice dávno a tak následovalo dlouhé zjišťování dnešních možností a problémů s hw, vč, pročítání fór.
    Dopadlo to takto, cena vychází podle shopů na cca 56.000Kč vč. LCD.
    Děkuji za konzultace a případné rady, či kritiku vč. argumentů.

odkaz na košík kvůli monitoringu aktuální ceny navžené sestavy a přehledu, co je vybráno
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0R01VTB01WV802

lcd 23" - NEC MultiSync EA231WMi black
    Jako zobrazovadlo je třeba něco kvalitního, přičemž bych rád zachoval nízkou cenu. Toto 23" lcd s rozlišením full hd a panelem IPS je dle mého názoru semi-prof zobrazovadlo vhodné na zacílení sestavy. Má potřebný displayport a dokonce i skvělou funkci pivot. U syncmaster f2380 nevyhovují tmavé odstíny a ztrácení detailů a u ultrasharp 2209WA zas rozslišení. Tento NEC zdá se být dle testů i nejlépe barevně nastaven z výroby.

case - CoolerMaster HAF 932
    Preferuji čistý funkční design, což při zachování kvality a výkonu (proto vybrána big tower) znamená na trhu case cenu cca 6000Kč a více, takže Lian Li bude někdy v budoucnu. Tato case má velký potenciál k chlazení komponent, skvělé rozložení, samozřejmě hned od počátku je nutno říct, že co nejtišší chod stanice s touto case je zapomenut, avšak po přečtení pár testů by to nemělo být nic vážného.

psu - Enermax MODU87+ 600W (80PLUS Gold)
    Po přečtení několika recenzí zvolena tato řada od výrobce enermax. Původně byla zamýšlena 800W varianta, ale vzhledem k ceně a tomu, že snad stačí i 600W, zvolena tato.

mobo - Gigabyte GA-X58A-UD5 - Intel X58
    Jak jsem předeslal, platforma vybrána i7 na LGA1366, čili tato deska byla vzhledem k testům, kvalitnímu zpracování a přítomnosti USB3 a SATA6Gb poměrně jasná volba.

cpu - CPU - Intel Core i7-930
    Dle mého názoru jediná volba při rozumném cena/výkon na i7, LGA1366.

cpu cooler - Noctua NH-D14
    Nevím proč zrovna tento a ne NH-U12P. Říkám si, že větší základna nic nezkazí, zvlášť pokud by byl OC.

ram - Kingston DIMM 6144MB DDR III 1600MHz KHX1600C8D3K3/6GX Hyper
    Využití tripple chanel s 3x2GB 1600MHz moduly, které snad dostačují.

ssd mlc - Kingston SSDNow V+ Series - 128GB, kit
    Pro systém je u pracovní stanice důležitý ssd disk. Zvažován byl i velice rychlý ocz vertex turbo, ale cenově je vysoko až moc. Toto považuji za rozumný střed, ssd s kapacitou méně než 100GB jsem vůbec neuvažoval.

hdd1 - WD Caviar Black - 1TB (WD1002FAEX)
    Rychlé disky, rozhraní Sata6Gb. Specifikum pro střih videa - disk #1.

hdd2 - WD Caviar Black - 1TB (WD1002FAEX)
    Rychlé disky, rozhraní Sata6Gb. Specifikum pro střih videa - disk #2.

hdd3 - WD Caviar Green (WD15EARS) - 1,5TB
    Zelená odpočívárna, která nežere. Pro data a zálohu.

gpu - Powercolor HD 5750 (AX5750 1GBD5-S3DH) 1GB, PCI-E
    Vzhledem k tomu, že hry hrát neplánuji a když, tak klidně na nižší detail jen pro odragování, nepotřebuji žádný extra výkon a proto se domnívám, že je toto ažaž výkonné. Zvolil jsem tuto gk proto, že je nejvýkonnější z karet dostupných s pasivním chladičem = ticho a navíc má displayport. Chlazení zaručeno díky systému větrání case.

dvdrw - Teac DV-W524GS, černá, bulk
    Komponenta do počtu, v košíku navíc alternativa na alfacomp, jelikož vybírám na czc. Na poli dvdrw se neorientuji, ale tato mechanika zvolena díky dlouholeté zkušenosti s mechanikami teac. Lightscribe nevyužiji, čili nepotřebuji.

card reader - Scythe SCKMRD-2000-BK Kama Reader 2
    Komponenta do počtu, v košíku navíc alternativa na alfacomp, jelikož vybírám na czc. Čtečka karet je dnes nutnost, zvlášť vzhledem k zaměření sestavy.

EDIT1:
    pokud provedu změny

cpu cooler - Noctua NH-D14 -> Noctua NH-U12P SE2
    Snad by byl účinek stejný, resp. ve stejných teplotách, aby netočily zbytečně rychle větráky.

ram - Kingston DIMM 6144MB DDR III 1600MHz KHX1600C8D3K3/6GX Hyper -> Kingston DIMM 6144MB DDR III 1600MHz KHX1600C9D3K3/6GX
    Oproti původním CL8 (8-8-8-24) jsou CL9 (9-9-9-27), rozdíl snad nebude tak tragický navíc tato řada má dobrý potenciál OC. Do kingston 1333MHz CL9 už se mi moc nechce.

ssd mlc - Kingston SSDNow V+ Series - 128GB, kit -> Intel X25-M (34nm) 80GB
    Otázkou stále zůstáva, zda bude stačit kapacita. Čtení není problém, to je senzační, u zápisu zbytečné zpomalení nastat může.

Touto úpravou by se sestava srazila cenově dolů o 4.000Kč na celkových 52.000Kč. Otázkou je, zda ty 4.000Kč znamenaly zrovna v tomto případě ten "neznatelný" 1% nárůst výkonu.
    Co si myslíte?
    Naposledy upraveno uživatelem @madeus: 03-04-2010 v 22:17
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Sestava mi přijde dobrá, ale na spoustě věcí by šlo ušetřit při neznatelné ztrátě výkonu i dalších parametrů.

RAM: Proč tak drahé? Používáte nějaký program u kterého je rychlejší paměť poznat? Osobně bych vzal nějaké levnější Kingstony.
    SSD: Opravdu je třeba přes 100GB? O 2000kč je levnější výrazně rychlejší 80GB Intel.

Deska a zdroj jsou taky taky jedny z nejdrahších kousků, i když zároveň nejlepších.

Pro tak drahou sestavu a i s jejím využitím bych zvážil nákup lepšího monitoru. buď něco profi nebo Eizo EV2333WH-BK.

Ještě přiložím link na test toho NECu: prad.de

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

2NHKG: Děkuji za post..

RAM:
    Subjektivně nevím nakolik poznám rychlejší paměť, protože nová sestava má být až tato... Zvažoval jsem původně 2000MHz paměti, ty jsou vůbec strašně drahé. Nakonec jsem se rozhodl, že pomalejší než 1600MHz nepořídím, leda možnost Kingston DIMM 6144MB DDR III 1600MHz KHX1600C9D3K3/6GX, které jsou defacto ty samé, co už jsou v košíku, jen CL9 a jsou o 1000Kč levnější.. Kdysi jsem četl na starším fóru uživatele, který ve Photoshopu rychlosti pamětí poznal, ono to je pár vteřin na operaci třeba, ale za celý den to udělá své.

SSD:
    Přes 100GB rozhodně ano, protože po instalaci všeho sw chci, aby zbylo pořádné místo a nebyl disk z 90% zaplněn, ssd to myslím asi nesvědčí. A k té rychlosti intelu, to víte, že jsem přemýšlel nad intel X25-M 80GB, ale chtěl jsem rychlejší zápis, proto jsem koukal na ocz vertex turbo, který se navíc ve čtení intelu vyrovná. Kvůli ceně nakonec ten v+ od kingstonu, protože zápis je stále o hodně rychlejší a ve čtení ho intel v moc operacích nějak moc znatelně nepřekoná, čili nesouhlasím s Vámi jen v tvrzení "výrazně rychlejší". Ale přiznám se, že nad tím přemýšlím a počítám využité GB..

LCD:
    Nevím, zda jste tím testem chtěl naznačit nějaké rezolutní stanovisko k tomu modelu.. Problém v testech mám za sebe v tom, že se jich většina na internetu moc různí, ostatně stejně jako názory uživatelů na jakýkoliv produkt.
    Jak jsem řekl stanice není rozhodně určena jako výhradně profi, čili proto jsem se to ani zobrazovadlem nesnazil naznacit, resp. vybral jsem dle mého nejvhodnější alternativu ne-profi lcd. Ale samozřejmě Vámi zmíněný eizo..no to je zas level jinde, samozřejmě i cenově a já bohužel stropy mám také.

Problém u mě vidím v tom, že sestava mi vydrží většinou dost dlouho a proto myslím na budoucí rozšíření, což se s kvalitnější deskou a zdrojem dělá snadněji.

Přemýšlel jsem i nad sestavou na i7, LGA1156, ale to jsem vše poskládal jen o 500Kč levněji, čili to jsem rovnou zavrhnul..

Každý peníz, co ušetřím zde, se hodí, protože se bude kupovat i DSLR.. takže váhám, zda přeci jenom nezvolit starší gk s pasivem, chladič na cpu ten levnější, koneckonců stále koumám i nad těmi ram..ono by se celkem těmi položkami ušetřilo 5.000Kč ani nemrknu.. S těmi ram, diskem a chladičem jsou alternativy jasné, ale gk nevím vůbec a to bych zřejmě potřeboval poradit..já mám poslední zkušenost s 7600GT od leadteku - v té současné desktop sestavě..

EDIT2:
    pokud se provede další změna

mobo - Gigabyte GA-X58A-UD5 - Intel X58 -> Gigabyte GA-X58A-UD3R - Intel X58
    U UD3R je méně kvalitní pasivní chlazení, nemá indikační led panel, nemá reset cmos button a asi to nejdůležitější UD5 má napájení 12+2+2 oproti 8 u UD3R. Čili myslím, že s tímto se dá žít, zvláště pokud nebude OC, resp. žádný dramatický.

Touto další úpravou se cena sestavy srazí o dalších 2.000Kč na necelých 50.000Kč.
    Naposledy upraveno uživatelem @madeus: 03-04-2010 v 23:38 Důvod: změna mobo

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

k pamětem tady je pěkný test od drr3 800 po 1600MHz
    a zrovna ve photoshopu je rychlost pamětí naprosto jedno

zdroj bych vzal seasonic X když je požadavek na ticho
    test

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Jen z osobních preferencí ... já bych do skládačky na grafiku za 45 tyček nešel.
    Od toho jsou tu Dell Precision, Fujitsu Celsius, HP z-series ... všechno to má konfigurátory na netu.

To co sis poskládal je stejně jen herní PC (nepochybně nadprůměrně výkonné) se slabou grafickou kartou.
    Ale na takové to domácí žvýkání ... ti to může být v podstatě jedno.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

2matyyy: díky za odkaz na test, na ten jsem ještě nezabrousil..vzhledem k tomu, že za stejnou cenu jsou 1066MHz CL7 tak s tím hýbat už nebudu a nechám ty 1600MHz.
    Škoda, že v té review na X-650 nebyl v porovnání i MODU87+, nicméně výborný zdroj X-650 je, ještě pogooglím, díky..

2czhunter: když někdo řekne grafika, tak to nemusí vždy znamenta jen 3D/CAD/CAM aplikace... 3D nedělám, chci to na fotky a zpracování videa...ano nějaké quadro by možná vhodné bylo, ale to je asi tak jediná komponenta, kterou se liší ta moje skládačka, jak ty říkáš..ale to moc dobře víš zřejmě sám.
    Jinak s tím domácím žvýkáním s tebou v základu souhlasím až na to "může být jedno". Možná tomu nasvědčují i desítky sestav v různých cenových relacích na to samé, každý asi žvýkání rád jinak..
    Naposledy upraveno uživatelem @madeus: 04-04-2010 v 00:36

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

EDIT3:
    poslední změny

case - CoolerMaster HAF 932 -> CoolerMaster Dominator CM-690 II Advanced, černá
    Možná bude méně hlučná, výkonná je také navíc ve své druhé revizi, cenově vyjde lépe.

psu - Enermax MODU87+ 600W (80PLUS Gold) -> Seasonic X-650 (SS-650KM) 650W
    Seasonic by měl být teoreticky v idle stavu tišší, jinak oba výborné.

Těmito úpravami se sestava dostane na celkových 49.000Kč, což proti původní ceně znamená slušný skok při nepatrném snížení výkonu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Pro nasměrování diskuze bys měl napřed uvést používané aplikace a jejich HW nároky. To je cíl, a teprve potom má smysl diskutovat o způsobu dosažení.

Takže zatím platí citace: "To co sis poskládal je stejně jen herní PC (nepochybně nadprůměrně výkonné) se slabou grafickou kartou.
    Ale na takové to domácí žvýkání ... ti to může být v podstatě jedno."

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

No ony ty znackovy PC jsou taky jenom skladacky, u dellu pravda s lepsi zarukou. Tecou tomu kondiky, odchazi disky a blbe se tam montuji standardni veci, protoze to ma nestandardni skrine a uchyceni chladicu. Navic si clovek nikdy nenakonfiguruje to co chce a kdyz jo, tak za nehoraznou cenu. Ma tu sestavu na VIDEO, takze potrebuje akorat silny CPU a grafiku s podporou AVIVO a nazdar. Me se ta sestava libi, osobne bych misto greenu koupil externi disk, 80GB SSD je jasny jak facka - insatanace W7 + nejakyho softu zabere tak 40 - 50 GB, 30GB v pohode zbude... i 20GB volnyho staci. Pameti bych vzal klidne ty obycejny 1333 MHz Kingstony. O i7-860 nema pri tech cenach smysl uvazovat. Uspora penez vyrazna, vykon prakticky totozny, zvlast u toho videa http://www.tomshardware.com/reviews/...i7,2325-6.html . A nevim, jestli jeste porad plati to omezeni na pameti u i7 na max 1,65V.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

K LCD:
    Ak je to ozaj pre grafika tak by som chcel aspoň (rozdiel medzi 22" a 23" je iba v ploche, rozlíšenie to isté):
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...3&SearchType=1

a tiež tablet (na L-ko sa dá zvyknúť, iba to chce k tomu primerane veľký stôl):
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...m&SearchType=1
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...m&SearchType=1

Doteraz som používal iba externú čítačku (ak sa "pokazí, neriešim demontáž v Case, ak treba nosím ju aj so sebou) napr.:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...t&SearchType=1

PS: bez týchto dvoch vecí (LCD a tablet) si dovolím povedať, že je to iba ďalšie nadupané PC (okrem VGA) na hranie.
    PS2: ak toto PC bude "zarábať" tak ten limit je o kompromisných komponentoch.
    Naposledy upraveno uživatelem MiBa: 13-04-2010 v 23:25

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

diky za posty

k tomu lcd a tabletu..mam proste nejaky budget a muzu se rozkrajet a neudelam s tim nic..cili prvni vec, ktera se dokoupi bude casem kvalitnejsi proverene lcd..ted se objevila novinka HP ZR24w, ktera se na praci bdue hodit vice kvuli rozliseni 1920x1200, takze vezmu pripadne ten..
    ten Intuos4 L je pekny, koukal jsem na nej uz drive..

Podobná témata

1. Video
    Od andrejus v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-11-2013, 22:21
  2. nové PC - pro foto, video, běžné nenáročné hry v ceně 15.000 - 18.000
    Od MaoCeTung v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 06-08-2013, 17:25
  3. AGP grafika a HD video
    Od ICEBOSS v sekci Grafické karty