reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

potrebuju radu

misickagolf (30)|4.4.2010 10:14
dobry den chci se zeptat,existuje nejaky programek na otestovani hardiscu????mam taky problem myslim si ze HDD mi neudrzi vsechny data systemu,da se nejak otestovat??dekuju za radu.
xmarek (1676)|4.4.2010 10:30
[quote=misickagolf;365177]dobry den chci se zeptat,existuje nejaky programek na otestovani hardiscu????mam taky problem myslim si ze HDD mi neudrzi vsechny data systemu,da se nejak otestovat??dekuju za radu.[/quote]Existují i utility, které poskytují i sami výrobci harddisků, ale k tomu je samozřejmě nutné znát typ hdd a výrobce. ;)
kevin00 (10238)|4.4.2010 10:52
[quote=misickagolf;365177]dobry den chci se zeptat,existuje nejaky programek na otestovani hardiscu????mam taky problem myslim si ze HDD mi neudrzi vsechny data systemu,da se nejak otestovat??dekuju za radu.[/quote]

Nevím jaký máš operační systém, tak Ti to popíši ve Win Vista. Spusť si Ovládací panely -> Systém -> v levo vyber Správce zařízení -> rozbal roletkové menu Diskové jednotky a zjistíš o jaký HDD se jedná (příp. napiš do Google a on Ti poví výrobce HDD). Poté si stáhni utilitu výrobce pro otestování HDD. Nyní Ti nic nebrání v otestování pevného disku.
Dále si stáhni utilitu Crystal Disk Info a vlož sem SMART výpis pevného disku.