reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Antec 300 + zdroj dole - dát ho vzhůru nohama?

Rammones (36)|4.4.2010 11:48
Hoj,

složil jsem si sestavu dle vlastních komponent a nechal si ji od CZC smontovat.

Mám case Antec 300, která ma pozici na zdroj dole. Hned jsem si všiml, že je tam namontovaný tak, že ventilátor zdroje míří dolů ke dnu bedny, kde je tak max. 1cm štěrbina. Zarazilo mě to, tzn. jsem mrknul do manuálu a obavy se potvrdily, manuál k bedně říká, že větrák musí být nahoru - tzn. to budu muset předělat, jen se chci zeptat, není problém otočit zdroj vzhůru nohama? Co jsem tak procházel fóra, tak jsem nabyl dojmu, že je to standardní praxe to otáčet, ale jen se chci ujistit.

Pro lepší představu dodávám obrázek, sice není můj, ale je to přesně tak, jak to vypadá i u mé bedny.

http://img.photobucket.com/albums/v60/KidJethro/Computer%20and%20Internet/DSC00758.jpg

Díky.
faugusztin (453)|4.4.2010 12:27
Problem je to iba z toho pohladu, ze prach pada smerom dole, takze ak je ventilator dole tak sa do zdroja dostane omnoho menej prachu. Ak je tam fakt 1cm volneho priestoru, tak to kludne maj smerom dole.
Rammones (36)|4.4.2010 12:29
A nejake dopady na nadmerne zahrivani zdroje to mit nemuze?
johny__g (6387)|4.4.2010 12:47
[quote=Rammones;365200]A nejake dopady na nadmerne zahrivani zdroje to mit nemuze?[/quote]

Ne, ta mezera je dostatečná, navíc zdroj bere chladný vzduch ze dna skříně, místo ohřátého od CPU.
Rammones (36)|4.4.2010 14:10
Aha, ok. Diky.