reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vibrující pevný disk

Hps (107)|9.3.2007 15:13
Mám takový nepříjemný problém, vibruje mi pevný disk Seagate, ten co mám v podpisu. To by samo o sobě až tak nevadilo, kdyby ten disk nerozvibroval celou skříň. Když na ni položím ruku, tak je to dost cítit. Nejsem si ani jistý jestli to dělal dřív.:(
tgfh (2985)|9.3.2007 16:15
Jooo to mi někdy dělá taky...
Kopnu do skříně a je zase na chvíli klid :D

Jak máš ten disk uložený ve skříni tak ho třeba předělej do toho úplně nejspodnějšího chlívečku, mohlo by to přestat :thumb
SmartMole (297)|9.3.2007 16:56
Máte disk přidělaný šroubky nebo nějakými rychloupínáky?
Hps (107)|9.3.2007 17:23
Disk je přidělán šroubky. Zkoušel jsem ho dát do nejnižší přihrádky, ale nevleze se tam, takže je v druhé nejnižší a problém pořád přetrvává. S tím diskem jsem hrubě nespokojen, je hrozně hlučný při seeku a teď ještě tohle :(
boboco (1987)|9.3.2007 17:27
[quote=Hps]Disk je přidělán šroubky. Zkoušel jsem ho dát do nejnižší přihrádky, ale nevleze se tam, takže je v druhé nejnižší a problém pořád přetrvává. S tím diskem jsem hrubě nespokojen, je hrozně hlučný při seeku a teď ještě tohle :([/quote]
mám ten samý disk a velmi brzy půjde na reklamaci - obrovské množství chyb SMARTu a je čím dál línější. Na strašný hluk pře seeku jsem si už zvykl, zruba o 2/3 se to zlepšilo, když jsem disk přímo nenamontoval do skříně. Ale překvapuje mě, že Ti vybruje. Pokud bych za něco tento disk mohl pochválit, tak nulové vybrace:notsure.
Hps (107)|9.3.2007 19:20
Mám tady nějaké screeny ze spedfanu, nevím jestli jsou v pořádku. Taky mám na disku takovou propojku mezi posledními dvěma piny (jsou tam celkem 4) a myslím, že ta propojka přepíná mezi SATA 150 a 300. Mám podezření, že teď tam mám SATA 150 :( Nevíte jak to je?
smart.JPG speedfan2.JPG
boboco (1987)|9.3.2007 19:43
Disk Ti běží v režimu SATA 1,5Gbps - tu propojku vyndej:), všechny ty piny bys měl mít volné - žádný jumper. Tady je link na výpis mého SMARTu po nějakých 2 měsících používání - FUJ:mad::
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/2606-Kontrolujete-zdravi-sveho-disku?p=27821#post27821

Tvůj disk vypadá, alespoň dle SMART analýzy, vcelku OK.
Hps (107)|9.3.2007 19:59
tu propojku jsem vytahl :)

The overall fitness for this drive is 92%.
The overall performance for this drive is 92%.

To se mi nezdá nějak skvělé na nový disk :(
Ale ten tvůj je o něco horší :D
boboco (1987)|9.3.2007 21:39
[quote=Hps]tu propojku jsem vytahl :)

The overall fitness for this drive is 92%.
The overall performance for this drive is 92%.

To se mi nezdá nějak skvělé na nový disk :(
Ale ten tvůj je o něco horší :D[/quote]
Tohle je pro ten Seagate normální, měl by se pohybovat mezi 92-93%, více jsem u modelové řady 7200.10 zatím nikdy neviděl. Ty moje hodnoty jsou kapku mimo, příští týden mi přijdou nějaký korunky, tak koupím:

WD1600AAJS CaviarXL, 160GB, 8MB, 7200rpm, SATA/300 (systémový)
WD3200AAKS CaviarXL, 320GB, 16MB, 7200rpm, SATA/300 (swap + zálohy)

A Seagate rozmlátím před barákem na betonu.... ehm -to asi ne...
-ale pošlu ho na reklamaci a už ho nechci nikdy vidět:cool: :D
Petr S. (1220)|9.3.2007 22:16
[quote=Hps]Disk je přidělán šroubky. Zkoušel jsem ho dát do nejnižší přihrádky, ale nevleze se tam, takže je v druhé nejnižší a problém pořád přetrvává. S tím diskem jsem hrubě nespokojen, je hrozně hlučný při seeku a teď ještě tohle :([/quote]

Pokud bys oželel trochu toho výkonu, tak můžeš zkusit zapnout AAM. To zpomalí pohyb hlaviček, takže disk nebude tak hlučný...

To je ale spíše takové provizorní řešení. Pak by možná ještě pomohlo hodit si do skříně mezi disk a úchytky nějaké antivibrační podložky...
ICEBOSS (3435)|10.3.2007 13:35
[quote=Hps]Mám tady nějaké screeny ze spedfanu, nevím jestli jsou v pořádku. Taky mám na disku takovou propojku mezi posledními dvěma piny (jsou tam celkem 4) a myslím, že ta propojka přepíná mezi SATA 150 a 300. Mám podezření, že teď tam mám SATA 150 :( Nevíte jak to je?[/quote] tvuj disk je 100% OK. Vibrace odstranis jenom pruznym uchycenim...
fanynek (2048)|13.3.2007 20:17
Ahojky! Všiml jsem si tohoto témátka a musím souhlasit, že ten disk (Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATA II) je fakt dost hlučnej. :thumbdown Musel jsem podložit kastlík na HDD pěnovou hmotou a chystám pružné zavěšení, protože je to nejhlučnější komponent v mým novým PC. Chyby, nebo problémy zatím nejsou, ale kdyžtak mi prosím poraďte nějaký soft na test HDD. Chtěl bych koupit raději ještě jeden, tak 250 GB, pro zálohu systému a tak, ale nevím jaký. Díky.
boboco (1987)|13.3.2007 21:50
Zkus Hard Drive Inspectora. Má jednu velkou výhodu a jednu nevýhodu:

+ Program má kompletně české rozhraní

- Je to bohužel jen 30denní verze -Trial version

Já když tenhle prográmek zapnu, hned mi vynadá, že mi doporučuje neprodleně vše zálohovat a vyhodit mýho Seagata z okna... Tady mu hlásí 29% zdraví /někdy i 30%:D/ a říká mi ,že můj disk mám nespočet chyb v polohování hlaviček, že má velký počet neopravených chyb při čtení. No zkrátka, pokud vše klapne, tak v pátek ho nahradí dva nový Western Digitaly :) tenhle kus šrotu půjde na reklamaci

(nerad bych aby tohle vyznělo jako kritika Seagatu, ale jsem na ten disk strašně naštvanej:D, vždyť ho mám teprve pár týdnů?!?!?!:stupid)
fanynek (2048)|13.3.2007 23:23
Tak to vypadá, že se jim tenhle model moc nevyvedl. No, já zatím to musím zaklepat. Utišil jsem ho pružným zavěšením do 5,25" pozice namontovaný na místo originál plechovky na disky a paráda. Teplota kolem 35°C a jen občas si chroupne. Jsem zvědavý, jak dlouho bude žít. Zkusím ten softík. Zatím díky.
P.S.Co by jsi řekl na tohle?
boboco (1987)|13.3.2007 23:53
zatím se zdá být v pořádku. Myslím, že ten softík nějak divně převádí údaje o teplotě:notsure. -zatím asi ale můžeš být v klidu. První týden jsem ho měl taky v takovéto kondici a pak klesal a klesal...:turtle
fanynek (2048)|14.3.2007 15:06
O.K. Dík za radu. Budu si na něj dávat pozor. Stejně jsem si chtěl koupit ještě jeden a udělat si na něj zálohu systému. Nemáš náhodou prosím Tě tušení, co je teď dobře hodnoceno? Něco kolem 300GB SATA II.
boboco (1987)|14.3.2007 18:02
Když ono je to těžké, tyhle seagaty podávají velmi slušné výsledky, co se týče rychlosti. Co se týče spolehlivosti - mimo mého disku, který na reklamaci brzy půjde, tak shodou okolností také 320GB verzi už jsme ve firmě 2x reklamovali. V jednom případě to samé co já, ve druhém případě se disk neskutečně hřál a vibroval (ten má kolega ještě na otestování, ale je téměř jisté, že také skončí na reklamaci). Takže z řady 7200.10 máme zatím celkem 3 disky na reklamaci zhruba z necelé stovky prodaných (jen velmi orientačně) což je přijatelné množství. Co se týče WD, pro sebe budu brát wd3200AAKS a wd1600AAJS. Jsou ale nové, zatím jsem v ruce neměl žádnej z této AA řady. Co se týče Samsungu, či Hitachi i ty připadají v úvahu, ostatně v testu dopadly výtečně, ovšem jak to bude se spolehlivostí/životností si netroufám soudit. Starší Samsungy měly vcelku velkou poruchovost, moc jsme je proto nebrali a ani teď neberem (přestože ty disky už jsou úplně někde jinde).

...No, to je ale jen spousta slov s jediným závěrem: Nevím, který disk bych jednoznačně doporučil. Do sestav nejčastěji dáváme WD, občas Hitachi (Seagatům se už asi dva týdny raději vyhýbáme:o) a poruchovost je celkově velmi malá... Já volím WD kvůli osobním sympatiím a protože chci tichý disk:).
fanynek (2048)|14.3.2007 18:17
Tak díky za obsáhlý komentář.:thumb Já se ještě poohlídnu po fórech, ale můj favorit číslo dvě byl už i původně Western Digital.:inlove Fakt jsem zvědavý, jak dlouho bude žít tenhle ten můj Seagate. Tak zatím čau a přeju šťastnou ruku při koupi nového.
boboco (1987)|14.3.2007 18:22
[quote=fanynek]Fakt jsem zvědavý, jak dlouho bude žít tenhle ten můj Seagate. Tak zatím čau a přeju šťastnou ruku při koupi nového.[/quote]

S trochou štěstí Ti bude sloužit pár let:). A díky, snad chytnu dobrý kousky. Objednávat je budu nejspíš zítra.
Petr S. (1220)|15.3.2007 07:53
[QUOTE=boboco]Seagatům se už asi dva týdny raději vyhýbáme[/QUOTE]

No a jak poruchové byli Seagaty, když jste je ještě ve firmě brali?
boboco (1987)|15.3.2007 08:42
Měli jsme tři vadné 320GB od té doby co je řada 7200.10 na trhu. To není moc, ovšem na WD byla reklamace jen jedna a to se jednalo rovněž o můj disk (hloupá shoda okolností). Je ale dosti možné, že se další reklamace objeví časem, přeci jen, záruka je tříletá. Velkým důvodem pro to, že se jim vyhýbáme je i hlučnost. Ale jedná se spíše o preventivní opatření - proč brát něco s čím by mohly vzniknou potenciální problémy, když za stejný peníze se dá koupit ekvivalentní výrobek ,který se zatím podle všeho jeví jako spolehlivější a tižší.

Edit: A reakce na Icebosse níže - myslím, že tohle se nedá posuzovat podle značky, jestli chceš, pošlu Ti pár seagatů, které odešli bez jediného slůvka sbohem. Jsou to 20, 40 a 80GB disky. Takové starší máme samozřejmě i od WD či IBM, ale netroufl bych si říct, že něco odchází postupně a něco hned. Je to prostě náhoda, je to jen elektronika. To je to samé jako kupříkladu značka MSI. Jedni ji proklínají, druzí proti ní nemohou říct špatného slova. Mně se fungování, konkrétně toho mého Seagatu, opravdu nelíbí. Když byl novej, byl jsem z něj docela nadšenej, ale teď už jen lituju jeho koupě (netvrdím ale, že kdybych vzal WD, že by se nemohlo po****, ostatně to zjistím brzy, zítra mi dva nové WD pro můj kompík přijedou). Doufám, že další problémy s disky už nebudu muset řešit... GRRRR
ICEBOSS (3435)|15.3.2007 11:38
u seagatu je ale dobry, ze kdyz uz odchazi, tak odchazi postupne a ne jak WD, ktery proste jednoho dne nenaskoci :mad: Muj pristi disk bude hitachi, jsem s nima fakt spokojenej :)
tequilla (1015)|15.3.2007 11:42
[QUOTE=ICEBOSS]u seagatu je ale dobry, ze kdyz uz odchazi, tak odchazi postupne a ne jak WD, ktery proste jednoho dne nenaskoci :mad: Muj pristi disk bude hitachi, jsem s nima fakt spokojenej :)[/QUOTE]

Hitachi jsou skutecne dobry, bohuzel mi uz dva odpalila deska (nForce4) :mistake.
ICEBOSS (3435)|15.3.2007 11:49
jj, nforce 4 sux... taky ho mam a moc si nerozumi s moji 7200.10 :thumbdown uz nikdy si nekoupim nforce.
Petr S. (1220)|15.3.2007 12:28
[quote=ICEBOSS]u seagatu je ale dobry, ze kdyz uz odchazi, tak odchazi postupne a ne jak WD, ktery proste jednoho dne nenaskoci :mad: Muj pristi disk bude hitachi, jsem s nima fakt spokojenej :)[/quote]

Právě, že s WD mám taky horší zkušenosti a se Seagaty jsem byl vzdycky spokojen, tak mě to celkem překvapilo. Ohledně hlučnosti souhlasím, mám ale zapnuté AAM, takže to zas tak strašné není (zvlášť se zakrytovanou bočnicí).

Ohledně disků Hitachi: myslíte, že jsou nějak nekompatibilní s nForce nebo proč se odpalují?
tequilla (1015)|15.3.2007 12:37
[QUOTE=Petr S.]Ohledně disků Hitachi: myslíte, že jsou nějak nekompatibilní s nForce nebo proč se odpalují?[/QUOTE]

Spis nForce4 je nekomaptibilni se SATA diskama od Seagate, Maxtor a Hitachi. U Samsungu a WD tech problemu v kombinaci nForce4 + SATA HDD nebylo tolik. Proste disky jsou v pohode, ale nForce4 stoji tady v tom za *pip*.
fanynek (2048)|15.3.2007 19:15
Čauky lidi! Musím vám něco povědět. Ještě jsem včera trochu vylepšil "zavěšení" mého Seagatu a co to? Ono je to tichý:thumb , že teď mi spíš zase vadí zadní systémový větrák, kterej nemá regulaci a valí si to na 1500 RPM a je slyšet jen jeho. Ten disk se fakt hrozně utišil. Nechal jsem si udělat dva rámečky o stranách 16x16 cm, široký 4 cm z nerezpásoviny 1,5mm. Vykuchal jsem z case dole ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33659 )tu plechovku na disky, přišrouboval jsem tam ty rámečky tak 5cm od sebe (mezi case a nima je zboku mezera 0,5cm a dole je pěnová hmota), navlíkl na ně dvě a dvě gumičky (nějaký solidní, ne zavařovačky), ty jsem překroutil a normálně jsem do toho vsunul disk čelem k přednímu větráku. Velká výhoda taky je, že teď veškerý nasávaný vzduch sviští kolem harddisku přímo do prostoru grafiky a desky a není bržděný tou uzavřenou plechovkou na disky. Dost mi klesla teplota CPU (tak o 5°C), disku tak o 2-3°C, a deska je na stejno. No a tím jsem vlastně chtěl říct, že teď už na Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATA II nenadávám.:)
Petr S. (1220)|15.3.2007 19:52
Nebyla by nějaká fotečka? Sice si to asi dokážu představit, ale černé (nebo spíš barevné) na bílém to vypadá lépe :D
fanynek (2048)|15.3.2007 20:03
Rád bych, ale digitál nemám. Zítra si ho zkusím půjčit od kámoše. Musím říct, že teď, když chci koupit ještě jeden HDD, začínám vážně uvažovat (vzhledem k teplotě, rychlosti a součastnému zvuku), že mi přibyde ten samý. Jediné, co mne trochu odrazuje, jsou fakta od Boboca. Nerad bych si koupil potenciální železnou mrtvolu.
boboco (1987)|15.3.2007 22:25
Ne, tím se nenech odradit, je to opravdu jen technika a stejně jako jsme ve firmě chytli pár vadných Seagatů, tak to mohly být WD... Já už jsem takový, že se zkrátka osobními sympatiemi k jednotlivím značkám a produktům netajím... S WD jsem zkrátka za celý svůj život neměl jediný problém, sice jsem svou poslední 320GB od WD reklamoval (ovšem na jeho poruše jsem měl nejspíš určitou zásluhu já, ale pssst:turtle) - tedy s několika disky od WD jsem nikdy neměl problém, pak jsem si koupil prvního Seagate, kterého v té době všichni opravdu vyzdvihovali a jak to dopadlo... -zajímavé je, že dnes už tak opěvované jako na začátku nejsou. Zůstávám u WD, protože mě tahle značka zatím nezklamala, stejně tak ale preferuju nVidii atd. atd. Je to o osobních sympatiích. Stejně jako se najdou lidi, co mi dají za pravdu, tak se najdou i tací, kteří mají zkušenosti a doporučení přesně opačná. Je to na zvážení.
Disky Hitachi dáváme zpravidla do nejnižších sestav a přiznám se, že si nepamatuju, zda jsme nějakej někdy reklamovali... Ovšem jedná se o kapacity do 160GB. V současnosti se velmi vychvalují Samsungy (recenze zde na SHW je toho důkazem), ovšem dříve jsem s nimi zažil pár nepěkných příhod (tedy ne přímo já, ale kolega) a proto o nich zatím taky moc neuvažuju. Je to těžké rozhodování, ale je to jen na Tobě. Pokud jsi s tím Seagatem spokojen, klidně si kup ještě jeden (ostatně děsí mě představa, že si koupíš na základě mých zkušeností WD a on Ti jak na potvoru po pár dnech odejde:D).
fanynek (2048)|16.3.2007 00:27
Nevím do kterýho jít. Přišel jsem z práce domů pustil všechno, co může ten hard pořádně roztočit a slyším jen neznatelný cvrlikání a to při teplotě 37°C. Prostě dobrá práce. Co vlastně umí ten WD3200AAKS CaviarXL, 320GB, 16MB, SATA II, kdybych chtěl jeho? Prý nemá NCQ. Je to podstatný? Díky!
Petr S. (1220)|16.3.2007 09:07
Více informací o tomto disku můžeš načerpat např. zde. NCQ znamená přirozené řazení požadavků a ve zkratce to znamená, že samotná elektronika disku si sama rozhodne, která data jsou důležitější a která mají být vyhledána a načtena přednostně dříve. Díky tomu je možné pružněji pracovat s pevným diskem.

S tímto diskem je to však mírně zmatené - podle prodavačů z CZC disk tuto technologii nepodporuje. Podle zkušeností některých uživatelů ji však má, viz. diskuze k produktu...

EDIT: K využití NCQ toto musí samozřejmě podporovat i řadič pevného disku na základní desce
boboco (1987)|16.3.2007 10:13
Já si myslím, že tuto technologii nemá a zároveňb počítám s krapet nižší rychlostí, no uvidíme, zkusím se na něho mrknout pomocí pár prográmků a snad zjistíme, kde je pravda. Pro tuhle "AA" sérii jsem se rozhodl, protože mě zajímá jestli opravdu bude tichý jak WD slibuje;)
ICEBOSS (3435)|16.3.2007 11:38
NCQ kazdopadne v domacim PC podstatny neni.
mech13 (5526)|16.3.2007 15:46
[QUOTE=Petr S.]Více informací o tomto disku můžeš načerpat např. zde. NCQ znamená přirozené řazení požadavků a ve zkratce to znamená, že samotná elektronika disku si sama rozhodne, která data jsou důležitější a která mají být vyhledána a načtena přednostně dříve. Díky tomu je možné pružněji pracovat s pevným diskem.[/QUOTE]
rekl bych ze to neni uplne presne, disk totiz nepozna jestli pozadavek prisel od systemu nebo od kalkulacky. NCQ je razeni a provadeni prikazu tak, aby se minimalizoval seek - nejvetsi slabina disku. takze kdyz dojdou zaroven pozadavky na soubor na zacaktu, na konci a na zacatku plotny, tak napred nacte oba soubory na zacatku a az potom presune hlavicku pres celou plotnu nakonec a precte posledni soubor. tato technologie je v normalnich PC naprosto nepouzitelna, bezny user neni schopny mit tolik pozadavku aby se projevil prinos. prinos se projevi pri velkem mnozstvi pozadavku na disk - typicke pro servery a stanice na kterych je prihlaseno a pracuje na nich vice uzivatelu soucasne
fanynek (2048)|16.3.2007 21:28
Díky za objasnění. Já ale asi trochu zariskuju a půjdu do toho samýho, co mám. Už dva dny o něm nevím. (Ze by ho někdo ukladl???:notsure )
boboco (1987)|16.3.2007 22:27
Tak první zkušenosti s novými WD naprosto výtečné, uvidíme, co přinese čas. Více info zde: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=30080&postcount=10
fanynek (2048)|16.3.2007 22:39
Ahoj Boboco! Fakt pěkný a hlavně zajímavý. Jsi mně teď vážně rozpoltil. :) Že by se přeci jen WD usádlil v mým miláčkovi? No uvidím. Ještě mám pár dní na rozmyšlenou. Kdyžtak sem hoď zase nějaký nový poznatky, nebo linky. Ď.
Teď jsem si stáhl HD Tach a mrkni: kurňa to je veliký....:notsure



// edit by ICE, obrazek zmenen na odkaz - to si delas s tou velikosti jenom srandu. i moje babicka umi tipnout jenom aktivni okno a ulozit to jako gif.
fanynek (2048)|16.3.2007 23:42
Sorry. Mám to přes SaveSnap a zapoměl jsem změnit velikost. A když jsem to sem uploadnul a viděl, jaká je to mrcha, čekal jsem, že mi to někdo omlátí o hlavu.:cry
fanynek (2048)|17.3.2007 10:31
Boboco, prosím Tě, je ten tvůj Western tenhleten? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43105 Četl jsem na CZC, že má 4 plotny po 80-ti GB. Jinde zase, že má 2 plotny po 160-ti GB. Kde je pravda? Díky.
boboco (1987)|17.3.2007 10:40
jo, to kdybych věděl:D -opravdu netuším, ale sázel bych na dvě oboustranné 160GB plotny.
ICEBOSS (3435)|17.3.2007 15:12
mrkni do everesta, tam je napsany co ma ten disk vevnitr.
boboco (1987)|17.3.2007 15:34
tak počet ploten jsem teda v Everestu nenašel:confused:
ICEBOSS (3435)|17.3.2007 15:44
everest 2.2 home. polozka Nosice dat - ATA - oddil Fyzicke informace o ata zarizeni... tam to nemas?
fanynek (2048)|17.3.2007 15:51
Jo to funguje. To by mi mohlo bodnout Boboco, protože ten můj disk umírá. :thumbdown Už mi to napsalo předpokládaný čas smrti.:cry :cry :cry

ICEBOSS (3435)|17.3.2007 16:11
tvuj disk je ok. seagate ty prvni tri hodnoty monitoruje jinak, proto takovy hrozny cisla.
boboco (1987)|17.3.2007 16:23
To Iceboss: Ne, není to tam (Everest 3.80.932)

To Fanynek: No, já nechci strašit, ale můj disk ještě nedávno taky vypadal takhle, pak to klesalo a klesalo až se to dostalo k 29% procentům a když jsem včera kopíroval data a spustil jsem pak diagnostiku v PQ Magicu, našel jsem i BAĎáky!!! Zatím se nijak neznepokojuj, ale průběžně ty hodnoty sleduj. Buďto vystoupaj a vše bude ok, nebo budou klesat a klesat a dopadneš jako já. Naštěstí jsem ale nepřišel o žádná data, to bylo opravdu štěstí: Chyby byly na 1.oddílu, kde byl jen systém.
fanynek (2048)|17.3.2007 16:36
ICEBOSS: No, když to říkáš, budu Ti věřit. Jenom mi nejde do hlavy, proč jsou ty údaje jiný, než mám na screenech v tomhle tématu 13.3.07. Dík.
BOBOCO: Prosím Tě, jak zjistím ty bad sektory (kdyby tam byly)? A jak to, že ti ta mrcha Everest neukáže ty info o disku? Já mám jeho verzi 3.50.761 Ultimate Edition 2006 (ne trial) a ukáže všechno. Já bych si ho asi rád koupil (ten WD, co máš ty).
boboco (1987)|17.3.2007 17:05
Myslím, že to neukáže, protože tyhle nové disky Everest ještě nezná. A BAD sektory asi nejjednodušeji zjistíš, když naplánuješ kontrolu disků po startu. Jakmile kontrola dojede, na konci se zobrazí mimo jiné i počet BAĎáků (v bajtech). Jinak třeba nainstalovat PQMagic a spusti kontrolu na BAD sektory, chvíli to ale trvá a PQ Magic není Free program. -Teď ale ještě určitě vadný sektory nemáš, ty se mohou objevit až časem - kdyby ta SMART analýza vypadala podstatně hůře.
ICEBOSS (3435)|17.3.2007 17:54
[quote=fanynek]ICEBOSS: No, když to říkáš, budu Ti věřit. Jenom mi nejde do hlavy, proč jsou ty údaje jiný, než mám na screenech v tomhle tématu 13.3.07. Dík.
[/quote]
https://www.svethardware.cz/kdyz-disk-neco-boli/11178-2
tady mas vysvetleni, proc se to u seagatu tak rychle meni.