Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: HDD Přehřívání

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Ahoj
    Zjistil jsem že se mi asi delší dobu přehřival HDD,zjistil jsem to až dneska,mněl jsem ho dole a neuvědomil jsem si že mu tam moje 4870 TOxic 1gb asi pěkně zatápí,chudak mněřil jsem mu teplotu HD Tune a mněl 60stupnu,,urcitě takhle trpěl dlouho.
    Chci se zeptat jestli to bude mit nějaké nasledky??Jaká je stravítelná teplota u HDD,mam Westerna 250gb a Maxtora 300gb,ten wester je ten co trpěl, ale ted pozoruju že se znova přehřívá i přesto že jsem ho dal nahoru pod Maxtora ,46stupnu a Maxtor 40, sakra čim to je že se tak přehřívá??? Ale zdá semi že když jsem mněl WIN XP tak byli oba vpohodě,ale ted co mam WIN 7 tak to zlobí.
    Děkuji moc všem za připadné odpovědi.
    Naposledy upraveno uživatelem Tony123: 04-04-2010 v 20:18
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Jakou a jak chlazenou máš skříň? Teplota HDD by neměla dlouhodobě přesahovat 40°C.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pracovní teplota u běžného HDD je od 5- 55°C. Teplota 46°C není nijak alarmující.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Takže mužu tedy spolehat nato že do 50stupnu to je vpohodě???

Registrace
    Jan 2008

Těch 5°C je legrace, ne? HDD není CPU bez pohyblivých částí, u kterého platí, že čím níže, tím lépe. Optimem je rozmezí 30-40°C.

Pro inspiraci zde níže (strany 5 a 6): http://static.googleusercontent.com/...k_failures.pdf

EDIT: Ne, 50°v pohodě určitě není. Ne dlouhodobě. Vyfoť vntřek skříně a uploadni sem.

Registrace
    May 2008

Např.
    WD Caviar Blue
    SATA Hard Drives
    1 TB, SATA 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM

Temperature (Metric)
    Operating -0° C to 60° C

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=793

Podobný problém jsem řešil u notebookového disku, psal jsem prodejci, výrobci a rezumé bylo podobné. U mě se jednalo o vyšší teploty, které dosahoval až 63°C.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Např.
    WD Caviar Blue
    SATA Hard Drives
    1 TB, SATA 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM

Temperature (Metric)
    Operating -0° C to 60° C

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=793
    Pokud na PR výrobce vsadíš svoje cenná data, budiž. Je to tvoje věc.
    Disk bude v těchhle pro něj extrémních teplotách fungovat, to ano. Otázka je, jak dlouho a jak spolehlivě. Když odpálíš procák nebo grafárnu, je to nemilé a obvykle to stojí dost peněz. Na kolik ale vyčíslíš svoje rodinné fotky a videa, když ti kvůli dlouhodobému přehřívání odejde harddisk (nebo data na něm)?
    Jak říkám, dlouhodobé optimum je mezi 30 a 40°C. Jeho dosažení není nijak složité ani nákladné. Obvykle stačí správně umístěný fan a vylepšený airflow ve skříni (uklizené kabely).

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Pokud na PR výrobce vsadíš svoje cenná data, budiž. Je to tvoje věc.
    Disk bude v těchhle pro něj extrémních teplotách fungovat, to ano. Otázka je, jak dlouho a jak spolehlivě. Když odpálíš procák nebo grafárnu, je to nemilé a obvykle to stojí dost peněz. Na kolik ale vyčíslíš svoje rodinné fotky a videa, když ti kvůli dlouhodobému přehřívání odejde harddisk (nebo data na něm)?
    Jak říkám, dlouhodobé optimum je mezi 30 a 40°C. Jeho dosažení není nijak složité ani nákladné. Obvykle stačí správně umístěný fan a vylepšený airflow ve skříni (uklizené kabely).
    To nepopírám. Každopádně každému v mém okolí připomínám jeden důležitý zákon výpočetní techniky: "Zalohovat, zalohovat, zalohovat" a kdo to nedělá má smůlu.
    Jen tak na okraj: Už jsem zažil hodně mrtvých disků (v serverech, desktopech apod) a nejsem si vědom toho, že by některý z nich odešel díky zvýšené teplotě. Každopádně musím v zít v potaz, že mi to ten disk asi těžko poví.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

stale mozes spravit jednoduche chladenie HDD. Najteplejsi disk daj pod studensi.
    Ak mas doma nejaky 80,92mm vetrak, umiestni ho pod ten najteplejsi disk (5-10cm pod) -aby fukal na suciastky a mas dobre chladenie HDD.

Registrace
    Jan 2008

"Zalohovat, zalohovat, zalohovat"
    Tak o tom žádná!
    Jen tak na okraj: Už jsem zažil hodně mrtvých disků (v serverech, desktopech apod) a nejsem si vědom toho, že by některý z nich odešel díky zvýšené teplotě. Každopádně musím v zít v potaz, že mi to ten disk asi těžko poví.
    Nemusí to být jediný ani hlavní důvod, ale proč neudělat pár jednoduchých kroků pro to, abych tenhle možný důvod vyloučil.

Ono zálohovat x-(set) giga dat už leckdy předpokládá pořízení dalšího HDD. A i ten může umřít na tu samou příčinu. Tím jsme zpátky u jádra pudla - dopřejmež hadru co nejlepší pracovní podmínky.

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Díky všem.

Tak jak jste si asi všimly tak Maxtora mam v chladícim boxu,a včera jak jsem dohral hru tak i on mněl 60stupnu,i na dotek z venku byl přez box byl horký,to nikdy nebyl i ted už je zase vpohodě 41stupnu.
    Ale vestern porad zloby pred chvily 55stupnu. Ale jak řikam mam takovy pocit že v Win XP Pro.byly oba pod 40 ,ale nejsem si stoprocentně jisty,jen u Maxtora určite jo často na něj zepředu saham a je vlažný.
    Ale WIN mi nic nehlásí že by se přehříval HDD. to by hlasil ne?
    Asi mně budete kárat za tu kabeláž ,ale ja fak nevím kam je mam nacpat. :-( Jo jinak jak je ten obrazek z bočním krytem a je tam ta díra,tak tam byl větraček ktery jsem vytahl protože celkem hlučil,ale skusim ho tedy nejak naistalovat pod ten Western.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: p1010944.JPG 
Zobrazení: 201 
Velikost: 652.2 KB 
ID: 16361   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1010946.JPG 
Zobrazení: 184 
Velikost: 623.1 KB 
ID: 16362   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1010949.JPG 
Zobrazení: 157 
Velikost: 627.4 KB 
ID: 16363  
    Naposledy upraveno uživatelem Tony123: 05-04-2010 v 15:22

Registrace
    Jan 2008

A nevejde se 120mm fan mezi ně a čelo skříně (je-li perforované)? I ten chladící box potřebuje nějaké proudění vzduchu.
    Ještě vyráběj tohle: http://www.alfacomp.cz/php/index.php...5L14507N0WX0AM , ale bude dost to hlučné.
    Taky přesunutí disků dolů by částečně pomohlo, je tam o něco chladněji.
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 05-04-2010 v 16:23

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Ještě se zeptam ,takhle......Muže ta zvysena teplota byt tím že je HDD nějak špatný (porouchaný)
    Díky

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Tony123 Zobrazit příspěvek
    Ještě se zeptam ,takhle......Muže ta zvysena teplota byt tím že je HDD nějak špatný (porouchaný)
    Díky
    Těžko říct... Asi by to nemělo mít přímou souvislost, ale můžeš je zkusit otestovat: http://www.svethardware.cz/zaklady-d...citacu/27830-4

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

urcite by pomohlo kebyze poriadne upraces tie kable, pretoze takto okolo HDD neprudi skoro ziaden vzduch.
    cize aj upratanie kablov moze troska pomoct..
    dost by mohlo pomoct - ak sa ti nevmesti medzi skrinku a HDD fan, dat fan ako outake a umiestnit za HDD a nech fuka smerom ku chladicu PC...kazde rozprudenie vzduchu okolo HDD pomoze

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Přehřívání procesoru AMD Athlon 64 X2 4800+ (2,5 GHz, 12.5 x 200)
    Od Asinick v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-10-2013, 18:13
  2. Chlazení procesorů: Přehřívání CPU AMD
    Od gouzdog v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-02-2013, 22:51
  3. GeForce: přehřívání gpu
    Od zoltreon v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-02-2013, 14:59
  4. Přehřívání PC