reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přípojení Klávesnice a myši

sellenen (3)|4.4.2010 21:56
Připojil jsem k novému počítači(XP home) klávesnici a myš do USB a na monitoru vyskočí zpráva o detekování hardwaru a objeví se průvodce rozpoznání hardwaru a mám nainstalovat ovladač.Jak můžu odklikat pokračovat a nainstalovat,když klávesnice ani myš nereagují?U starého počítače (XP pro) sem prípojil a rozpoznal automaticky.Dík za odpovědi.
dzandra (1368)|4.4.2010 22:19
Zkus jednu věc, vypni komp, připoj jen myš a vyzkoušej najet do systému, po chvilce by se měla sama naistalovat, pak připoj klávesnici
robky (3195)|4.4.2010 22:26
Pri štarte pc klávesnica reaguje? Napr. na stlačenie DEL, Pause/Break, F2, F8 a podobne (v závislosti od dosky, ktorej typ nevieme;))
Ak áno, vstúp do Bios-setup a položky z názvom USB Legacy Support, USB Keyboard support a USB Mouse support nastav na Enabled ....samozrejme ak tam budú

V opačnom prípade by stačilo použiť nejakú ps2 myš, s ňou to odklikať a potom ju odpojiť ....
sellenen (3)|4.4.2010 22:51
Tak jsem skusil připojit jen myš a stejně to tu hlášku vyhodilo (to samé s klávesnicí) ani po 5 minutách kurzor nereaguje.Klávesnice(genius) u 2-hého PC normálně funguje a do biosu jsem se také dostal a změnil jsem hodnoty z Disable na Enabled u klávesnici i myši,ale stejně se nic nezměnilo.
Dojigiri (1629)|5.4.2010 12:11
Zřejmě chybí ovladač, co je to přesně za kláv. a myš? Jakej SP mají ty XP?

Tohle se mi stávalo u Win98, celkem mě to vždycky pobavilo (jak odkliknout instalaci ovladače, když je to ovladač myši nebo klávesnice a tím pádem není čím odkliknout) :D ... u XP se mi to teda stalo taky, ale s norm. USB nikdy, pouze když jsem instaloval Bluetooth set (pikantní na tom je, že jde o výrobek Microsoftu a ovladač je taky microsoftí, a musí se odkliknout aby myš a kláv, začly reagovat, ale logicky není čím, to musela vyrobit nějaká chytrá hlava od Ms).

Řešením je použít buď USB-PS/2 redukci na myš nebo klávesnici (pozor, ne všechny klávesnice a myši s redukcí pracují), nebo sehnat jinou klávesnici nebo myš do PS/2 a použít jí na odkliknutí.
sellenen (3)|5.4.2010 12:30
Já zkoušel 2 myši 1.gigabite 2.genius obě chtějí odkliknout.(windows XP home SP3 jsem koupil originálku a to nejvíc zabolí).Jinak sehnal jsem si PS/2 myš,tak to snad půjde.Díky
klarinet335 (81)|5.4.2010 16:03
Nejjednodussi reseni bude presne s tou PS/2 mysi. Snad uz ti to pojede.