Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Tvrdý postup vůči pirátům

Banned
    Registrace
    Nov 2007

Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

- Třeba častěji aktulizovat WGA (jednou měsíčně)
    - Upravit Windows tak, aby bez WGA nenajel
    - Pokud by WGA objevil nelegal Windows tak by poslal mail na Policii a Windows by smazal (smazal by pouze soubory Windows, office dalších programů MS pokud by byli taky nelegální)

Napadá vás ještě něco ?

P.S.
    ZAJÍMAJÍ mě hlavně Vaše názory na tento problém a osobní ataky na mojí osobu prosím pouze po SZ !

Myslím, že není problém dát každé 3 až X let 3 až 5 tisíc za novou verzi Win podle edice a druhu licence (OEM, Retail)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Protoze Ms je taky hrac na trhu, a neni jediny ktery dela OS pro bezneho uzivatele. Podil linuxu c Cechach je zhruba 1% (teda nemyslim servery ale domaci pocitace), coz znamena ze Ms ma monopolii, pokud by se politika Ms zmenila tak jak popisujes ty, situace by se mohla drasticky zmenit.
    Pri stavajicim systemu my s Windows doslova vyrustame, vetsina lidi kdo poprve se setka s PC, uci se ve Win. I kdyz treba nemas ten OS legalni, tak to muzes pouzivat, teda s urcitym omezenim (aktualizace, tech podpora, blah, blah, ), ale pak nekde ti treba zbyde par kacek a pri vyberu OS si vyberes prave windowsy, jen protoze je uz ZNAS.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Spíš se divím(i tomu proč na tohle reuguji) je že microsoft nespustí sponozorovanou verzi ms windows. Před nájezdem systému by se ti spustila reklama na určitý produkt ( krom toho že by jsi si mohl při instalaci, zvolit odvětví, které tě zajímají) v dnešní době je reklamu narváno kupa penež, a tak by to nebylo na škodu a měli by klid

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Kolesa ale na to tady je třeba SW policie a jinak Ty si kupuješ jak často nový Windowsy?
    Na síti je video o zásahu BSA v jedné firmě.

Edit:tady je video kdyby měl někdo zájem:
    Naposledy upraveno uživatelem alliens_labs: 05-04-2010 v 18:33

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Otázka, jeslti takovéto zátahy by měli význam u domácích uživatelů systému. Je jich sice hodně co používají nelegální systém, ale ono se není čemu ani divit. Při této cenové politice MS, kdy za nejnižší verzi operáku chtějí cca 2000Kč. Například krabicové verze W XP PRO za celou dobu jejich prodeje stály defakto stejnou cenu, MS se nesnažil, nesnaží a ani snažit nebude lákat lidi nízkou cenou. A já osobně nehodlám podporovat MS tady nějakou částkou kolem 3000Kč za operační systém, který během jednoho roku je nepoužitelný a jsou na něm nainstalované pouze office. Takový systém mi je k ničemu. Pokud by ceny operačního systému od MS byly lidovější a nejnižší verze se daly pořídit kolem cca 500Kč a ty nejdražší byly do 4000Kč, tak těch 1500Kč obětuju a koupím systém, který nebude absolutně očesaný ale taky nebude přeplácaný nesmysly co nevyužiju.... Ať si MS útočí na firmy a dělá jim zátahy na nelegální soft.... chtějí vydělávat, tak si ho můžou dovolit... Osobně peníze netisknu, jsem rád, že přežiju od výplaty k výplatě a nehodlám vyhazovat peníze.... Přeberte si to každej jak chcete.... Takže firmy kontrolovat a sankcionovat za nelegální OS, ostatní lidi nechat na pokoji.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Například krabicové verze W XP PRO za celou dobu jejich prodeje stály defakto stejnou cenu, MS se nesnažil, nesnaží a ani snažit nebude lákat lidi nízkou cenou. A já osobně nehodlám podporovat MS tady nějakou částkou kolem 3000Kč za operační systém, který během jednoho roku je nepoužitelný a jsou na něm nainstalované pouze office.
    Cenova politika se zmenila v novych OS, za cenu VUP XP Pro ted porudis VUP W7 HP. Anebo kdyz se podivas kolik stala pred par lety Vista Ultimate, tak to bylo kolem 14 tis., ted' W7 Ultimate poridis za 7.
    Ms snazi uzivatele nutit casteji prehazet na novy verze jejich SW, obcas docela agresivne (Halo2 "pouze" pro Vista, apod.)

btw, kde jsi videl aby v novych windows byli najinstalovany office?

Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Aytech Zobrazit příspěvek
    Cenova politika se zmenila v novych OS, za cenu VUP XP Pro ted porudis VUP W7 HP. Anebo kdyz se podivas kolik stala pred par lety Vista Ultimate, tak to bylo kolem 14 tis., ted' W7 Ultimate poridis za 7.
    Ms snazi uzivatele nutit casteji prehazet na novy verze jejich SW, obcas docela agresivne (Halo2 "pouze" pro Vista, apod.)

btw, kde jsi videl aby v novych windows byli najinstalovany office?
    I tak ale dávat za WV ult 7 litrů mi přijde osobně dost.... nicméně, jak jsem psal, začínat ty ceny kolem 500Kč za neočesanější verze, tak i mnoho běžných uživatelů včetně mě si rozmyslí jestli koupit legální systém, nebo jestli se po něm podívají někde jinde.... Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...

jinak co se týče těch office, tak jsem se vyjádřil trochu méně přesně... jedná se o jeden případ z mé mikro praxe, kdy jsem jedné známé reisntaloval systém, nainstaloval jsem MS Office, PC předal plně funkční a za rok +/- týden, to PC bylo totálně nepoužitelné přičemž fungovalo jako psací stroj. Jediné co k tomu PC se připojuje je klávesnice, myška, tiskárna a další nezbytné věci jako monitor a repráčky... k internetu připojeny není a občas se k němu připojí foťák.... no a po roce to pc mělo reinstal znova páč bylo komplem mrtvé... Za těchto podmínek by ten systém měl být "nesmrtelný" a ne za rok na****ky... a za tohle dávat Microsoftu peníze? nejsem debil....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od michal.kolesa Zobrazit příspěvek
    Proč MS nepostupuje proti pirátům tvrdeji?

- Třeba častěji aktulizovat WGA (jednou měsíčně)
    - Upravit Windows tak, aby bez WGA nenajel
    - Pokud by WGA objevil nelegal Windows tak by poslal mail na Policii a Windows by smazal (smazal by pouze soubory Windows, office dalších programů MS pokud by byli taky nelegální)

Napadá vás ještě něco ?

P.S.
    ZAJÍMAJÍ mě hlavně Vaše názory na tento problém a osobní ataky na mojí osobu prosím pouze po SZ !

Myslím, že není problém dát každé 3 až X let 3 až 5 tisíc za novou verzi Win podle edice a druhu licence (OEM, Retail)
    A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

I tak ale dávat za WV ult 7 litrů mi přijde osobně dost.... nicméně, jak jsem psal, začínat ty ceny kolem 500Kč za neočesanější verze, tak i mnoho běžných uživatelů včetně mě si rozmyslí jestli koupit legální systém, nebo jestli se po něm podívají někde jinde.... Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...
    Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
    BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Za prve nejsme policejni stat. Zadne dopisy, ani maily proste ze zakona o ochrane osobnich udaju nesmi byt bez vedomi uzivatele odeslane z jeho PC at uz koupenym, nebo nekoupenym OS. Tyto WGA maji uzivatele chranit od pouziti nelegalniho SW. Rada lidi jej totiz prodava na ulici jako "legalni". Kdyz ty si takovy system koupis, ma ti policie prijit rozkopat byt? Ne vsichni, co jedou na nelegalu o tom vi. Pokud se neleg SW pouziva k vydelecne cinnosti, je to rozhodne vetsi pruser, nez tvoje crackly winy. Firmy, co to tak provozuji musi vedet, ze jednou prijde zalobnicek (nespokojeny zamestnanec) a potopi je.

Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Nechci nijak hájit firmu Microsoft, ale nemyslím si, že některé jedince donutí k legálnímu užívání cena řekněme cca. 500 kč. Navíc jelikož pracuji jako vývojář, tak se na to dívám i z jiného úhlu. Vás by bavilo chodit do práce téměř zadarmo? Vývoj takového software (byť z Vašeho pohledu nedokonalého) stojí nemalé prostředky a to musí někdo zaplatit.
    BFU si může na počítač nainstalovat Linux (který je zdarma), ale již z principu si raději nainstaluje nelegální Windows a to nehovořím o MS Office (taky existuje OpenOffice).
    Pokud bych se měl touto porblematikou zabývat do hloubky, což se mi v těchto nočních hodinách nechce, tak samozřejmě uznám, že čas programátorů, vývojářů, managmentu, dopravce, vylisování a čistý zisk se musí ve výsledné ceně produktu projevit. Teď budu jenom tak hádat čísla. Vezmu-li v úvahu, že veškerý vývoj, propagace a další věci spojené se zavedením nové OS, tak řekněmě, že náklady jsou cca 500 000 000Kč. I kdyby si z celového počtu lidí na planetě koupila 1miliarda lidí legální operační systém od MS za to mé oblíbené pětikilo, tak ty veškeré náklady se firmě vrátí desetinásobně a co jsem se bavil se spoustou lidí, tak jsme se vždy shodli na tom, že kdyby byly ceny operačního systému nižší, tak všichni lidi se kterýma jsem vedl tuhle debatu a že jich nebylo málo, by byly ochotní ty peníze investovat do tohoto produktu.

Co se týče jeho (ne)dokonalosti tak to se situace má tak, že dokonalost se na tomto světě nedá hledat a dokonalé není nic a nikdy ani nebude ( aspoň za našeho života ) Netvrdím, že MS je dokonalý, nebo absolutně na ho*no, pouze jsem uvedl extrémní případ se kterým jsem se setkal a nedělám z něj dogma. XPčka jsem používal a byl jsem sněmy spokojený, to samé teď mohu říct i Windows 7. Nečekám dokonalosti od toho systému a vím, že občas spadne, jestli mojí chybou nebo interní je mi jedno, patří to k OS, tomu se nikdo nikdy nevyhne.

Doufám, že si už rozumíme, teď si musím nechat vychladit mozkový procesor...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Prostě cenová politika MS je z mého pohledu otřesná a být ty ceny o 50% níž, nebráním se nákupu legálního systému...
    Kecy.
    Kdyby byla cena o 50% níž, tvrdil bys, že cenová politika je otřesná a že kdyby byly ceny o 50% níž, tak se nebráníš nákupu legálního systému.
    Jsi jeden z těch, kdo by si NIKDY nekoupili legální systém, ale výmluv proč to nemůžeš udělat umíš z rukávu vysypat hned tucet. OK, další psát nemusíš, vím že je znáš. Ale nelži nám tady a neříkej, že za podmínek XYZ by sis ho koupil, když to není pravda. Beztak bys Winy "ukradl" i kdybys je měl zdarma v rámci MSDN. Ale neboj, nejsi jediný, znám takových případů víc.

A proč MS nepostupuje tvrději proti pirátům? MS je firma, která je na trhu už desítky let. Za takovou dobu každá společnost zjistí, kde je ta přesná rovnováha, když ještě zabránění škod (pro ni) má smysl a kdy už ne, kdy přísnost ještě vydělává a kdy už prodělává a zcela nepochybně blízko tohoto bodu MS stále je.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Někdy ovšem cenová politika může opravdu přimět lidi k tomu, že se po nelegálních produktech nedívají - příkladem budiž filmy na DVD, kde pokud je to na stánku za 50Kč, tak nemá smysl se zabývat stahováním z netu a vypalováním, příp. půjčováním v půjčovnách nebo po známých a přepalováním.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    A to si představ, že hodně PC vůbec není připojených k netu - pak by při nalezení nelegálního softu ty Widle samy nainstalovaly tiskárnu, vytiskly dopis a odeslaly přes Českou poštu na Policii
    lol, je to jako ze "nova OS me nasla klavesnici, mys, monitor a starej printer ve skrini".

Taky muj nazor je ze Ms chce prilis za svoje OS. Chapu, ze tim zaplati i dalsi vyvoj, a taky vyvoj aktualizaci, ale stejne.. Proste svoji pozici na trhu pekne vyuzivaji
    No a taky je to tim, ze jsme v Cechach, ve vetsich statech maji obchody vetsi obrat a tak muzou si dovolit prodavat je levneji, kdyz se divam treba na amazon.co.uk, tak tam maji krabicovou verzi W7 Ultimate za 150 liber, to je neco neco nad 4 tis. korun. Oproti 7 tis. tady to uz dela dobrej rozdil

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

...a co takhle si je koupit na amazonu? ...nebo vic vydelavat?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Podpora Postup reklamácii
    Od Sir_Toudy v sekci Cooler Master - co Vás zajímá
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-04-2014, 23:54
  2. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 05-01-2013, 23:03
  3. Umístění zdroje vůči procesoru
    Od Commanderwar v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13