reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafický ovladač přestal pracovat

Neuge (34)|7.4.2010 20:35
Zdravim, mám zapeklitej problem...je to skutečně oříšek
Takže, když si dám v prohlížeči do fullscreenu kterékoliv streamované video, po několika sekndách se sekne, nabehne černá obrazovka, která semtam problíkává, občas se dokonce ukáže bublina že grafický ovladač přestal pracovat a celej systém se tak zalaguje, ze to je na restart. Občas, ale to vzácně, to uděla i když si pustím normální video z PC.
Tak, co jsem proti tomu podnikl..zkontroloval sem teploty, hodil vsechno na zakladni takty atd atd, následně odinstalovat všechny graf. ovladače, nainstaloval nové, dělalo pořád, no, "vy*ral" sem se na to...dnes jsem preinstaloval PC, a k mému čistému údivu, protože to jsem skutečně nepředpokládal, to dělá pořád...takže jako SW problém to nevypadá, ovšem, ted nevim jak daleko me sahá pamět, ale existuje tak 50% pravdepodobnost, ze to dělalo aji na mý starší grafice (HD4870-nadruhou stranu to nedelalo od začatku). Nejsem schopen jednoznačne rict jestli jo nebo ne, ale vim ze kdyz sem mel tu novou, tak hned ze zacatku sem se necemu dost divil, a dost mozná to bylo toto-to by ukazovalo na SW problém, kterej byl však preinstalováním OS téměř eliminován.
Nevim jestli má cenu se ještě nejak vic rozepisovat. Pakliže to dělalo aj na starý, bude na vine jinej kus HW, a jelikož zadnej jinej nemam, nejsem schopen jednoznačně určit, jakej kus to je. Pokud to delalo uz jen na ty mojí stávající, tak je to asi jasný. No jak tak vidim, asi ani nebude s cim radit, na všechno sem si vesměs odpovedel, tak jen tak pro případ, že někdo už mel stejnej problém...takze pro uplnost dodavam celou moji sestavu
AMD Phenom II X3 710@3,6GHz
ATI radeon HD 5770@1GHz/5,4GHz
4GB RAM Patriot DDR2 CL4 800MHz
Seagate 500GB
WD 250GB
Deee-aN (3834)|7.4.2010 21:05
Otestuj teploty a stabilitu grafárny a bezchybnost RAM (https://www.svethardware.cz/zaklady-diagnostiky-pocitacu/27830). IMHO by nebylo od věci všechno přetaktovaný dát do defaultu.
Pro zajímavost - zdroj je...?
Neuge (34)|7.4.2010 21:19
Jak jsem psal, defautni takty sem nahodil, nepomohlo.
Teplota a stabilita grafárny-taky sem psal ze dobrý, jen tak pro ilustraci, mužu hrát klidně několik hodin vkuse Battlefield Bad company 2, nebo Dragon's age, a teploty jsou dobré. zadne artefakty atd...
Zdroj 750W Chieftec
Vůbec, nechápu tu logiku, že systém je v pohodě, když dostává zabrat několik hodin od her, a po pěti sekundách streamovanýho videa ve fullscreenu to klekne.
r34ktor (7477)|7.4.2010 22:15
Jaký používáš OS? V čem video přehráváš? Odkaz na zdroj by nebyl?
DrZelenka (2491)|7.4.2010 22:46
Nepouzivas HW akceleraci flashe?

Definuj "teploty jsou dobre". Pro nekoho to je 50-60C ,pro nekoho 80-90C.