reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka

Celofan (135)|7.4.2010 23:27
Nazdar.. Potřeboval bych poradit jaké sluchátka by byly hoodne dobré....
Často hraju hry,tak bych chtěl mít kvalitné zvuk.... Když baba spí tak bedny nemužu použít :-(
Jinak i koničkem je i grafika a při ní zase poslouchám hudbu...
Kdysi jsem měl značku KOSS ( UR18 http://www.alza.cz/koss-ur-18-d109700.htm ) a byl jsem s nema nesmirne spokojen , jenže kočka mi rozkousala kábel!!!

Uvažoval jsem o tomdle typu http://www.alza.cz/koss-sb-45-sluchatka-d58234.htm ale nevim jestli třeba jinou načku SONY nebo jiné nebudou kvalitnejší......

Tak jestli je něco lepšího tak poradte...

Předem děkuji za rady ...
Richmond (8084)|7.4.2010 23:40
SB45 jsem mel, ty podle me hrajou spatne (bez basu), pak jsem presel na 3AA (nebo tak nejak) a opet nedostatek basu, nakonec jsem opet skoncil u Porta Pro (nejsou uzavreny takze basu dostatek). Je fakt, ze mam rad hodne basu az u spodni hranice slysitelnosti takze me vyhovujou ;)

edit: klasika s doziv. zarukou http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-porta-pro-35mm-jackaktivacni-kod/?flist=1
cerveny 2r zaruka http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-porta-pro-cervena-35mm-jack-bez-aktivacniho-kodu/?flist=1
cerny 2r zaruka http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-porta-pro-35mm-jack-bez-aktivacniho-kodu/?flist=1
celo-cerny 2r zaruka http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-porta-pro-cerna-35mm-jack-bez-aktivacniho-kodu/?flist=1
a model k 25let vyroci http://www.softcom.cz/produkt/sluchatka-koss-porta-pro-25th-anniversary-edition-35mm-jack-aktivacni-kod/?flist=1
lexxxa (714)|8.4.2010 00:27
tak Porta Pro je dnes uz legenda;);)

akorat bych si skromne dovolil poznamku ze nemusi kazdemu dobre sedet na hlave,doporucuji predem vyzkouset;)
Richmond (8084)|8.4.2010 01:07
...legenda je to 25let... na spancich mas takovej vehement na silu pritlaku, na tykvi nejsou ani moc citit ;)
lexxxa (714)|8.4.2010 01:24
:D :D legendou se nenarodis,legendou se musis stat;),ale to nic nemeni na tom ze hrajoou sqele;)
Richmond (8084)|8.4.2010 01:27
Tak uz jsem slysel lepsi, ale ja rad duc-duc a za 1.500,- imho lepsi nejsou zadny ;)
lexxxa (714)|8.4.2010 01:33
tak to urcite,porad se ale bavime o "lidove" cene ktera nezruinuje ucet,pomer vykon-cena:thumb
xmarek (1676)|8.4.2010 08:11
[quote=lexxxa;366373]tak Porta Pro je dnes uz legenda;);)[/quote]Legenda možná a taky přechválená legenda od lidí co nikdy neslyšeli lepší sluchátka. :)
Ale teď vážně. Nevýhodou Koss PP je, že jsou to otevřený typ sluchátek a uživatel hledá něco co by nerušilo. Otázka je jestli hraje hry ve stejném pokoji kde spí jeho baba. :p V případě, že ano, tak to může být u otevřených sluchátek problém. Jinak pokud někdo miluje dostatek basů (bohužel na úkor všeho ostatního) a nevadímu, že se jedná o otevřený typ sluchátek, tak jak se říká proti gustu žádný dišputát. :D

Jinak z ostatních Koss bych nedoporučil nic. Není to tak dávno co jsem kámošovi doporučoval tyto sluchátka: http://www.sluchatka.net/11-sennheiser-hd-215/ . Za nevýhodu považuji posun zvuku směrem ke středu a v porovnání s HD595 horší basy. Na rozdíl ode mě, on je nad míru spokojen.
meeee (1110)|8.4.2010 08:26
Celofan: Chceš "hoodne dobré" sluchátka a "kvalitné zvuk"? To potom hledáš ve špatných kategoriích. KOSS toho moc povedeného nemá (v těch levných akorát tak KPP, jak navrhnul Rich, v dražších už se pak snad vždycky najde za danou cenu lepší model u jiného výrobce), SONY má pořádná sluchadla až v nejvyšších řadách. //:slug:)

Popřemýšlej o navýšení rozpočtu a zaměření zájmu směrem k "sluchátkovým" značkám (SENNHEISER, AKG, beyerdynamic, audio-technica, SHURE, možná JAYS...), nabízejí lepší zvuk a v většinou i lepší řemeslné zpracování. Porozhlédnout se, co který výrobce nabízí, můžeš třeba na stránkách brněnského GOTHICu, mají toho hromady (a spoustu věcí skladem, pokud jsi z okolí Brna, doporučuju zastavit se tam a zkoušet na vlastní hlavu a vlastníma ušima).
Celofan (135)|8.4.2010 08:44
Ty jo tak ted jste me zaskočily.... Ja myslel že značka KOSS patří mezi nejlepří?????Tak teda to nechal ma vás... Dejme tomu že objetuji 2000,- Kč Který typ a model by jste doporučily...
Prave že me jde i dost aby to basovalo..... :-)
meeee (1110)|8.4.2010 09:13
:) Dva tisíce jsou takovou divnou hranicí. Pod bych kouknul po AKG K 514 (nebo levnější variantě K 99 - je to to samé v jiných barvách, s jinými náušníky a jinou krabicí) nebo SHURE SRH240, trochu nad jsou pak AKG K 530 a SHURE SRH440.
1.6dynamic (54)|8.4.2010 09:13
Za 2000 je najlepšie čo môžeš kúpiť toto:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66191

Podľa Headroom sú to TOP10 Picks sluchátka, v tej cenovej hladine sú bezkonkurenčné. Sú uzavreté, takže minimálne budú rušiť okolie.
meeee (1110)|8.4.2010 09:18
[quote=1.6dynamic;366415]
Podľa Headroom sú to TOP10 Picks sluchátka, v tej cenovej hladine sú bezkonkurenčné...[/quote]
Jestli vybíráš sluchadla podle toho, co napíše Headroom, neděláš dobře. Vybírej vlastní hlavou, vlastníma ušima. BTW kolik si toho v té cenové hladině slyšel, když tvrdíš, že jsou bezkonkurenční?
1.6dynamic (54)|8.4.2010 09:37
Nie veľa ;) Práve preto sa spolieham na audiofilov. Nič v zlom, ale verím im viac ako Tebe :D:D
meeee (1110)|8.4.2010 09:45
Takže radši převezmeš názor prodejce, než abys si udělal vlastní na základě osobní zkušenosti? Ach jo.
Já přeci píšu, ať vybere sám, jenom předkládám pár možností. Nebo snad ode mne vidíš nějaké kategorické "tohle vem, to nemá konkurenci"? Jo, jeden takovej tu tohle píše. Ale já to nejsem.
1.6dynamic (54)|8.4.2010 09:57
Nebudem tu zbytočne flamovať. Headroom napísal, že sluchátka v TOP10 Picks vytŕčajú vysoko nad svoju cenovú hladinu. Tak som jedny do 2000 v dobrej viere doporučil. Tvoj názor nijako nevyvraciam, ale ako som už povedal, ľudom, ktorí testujú denne sluchátka, majú napočúvané stovky kusov a tisíce hodín verím viac ako Tebe. Viac k tomu nebudem písať.
meeee (1110)|8.4.2010 10:11
Ne, tohle právě JE třeba rozebrat.
Mohou mít naposloucháno kolik chtějí modelů a kolik chtějí hodin, ale pořád je třeba mít na paměti, že
[LIST=1]
  • Headroom je prodejce[*]každý slyšíme jinak[*]každý máme jiné preference co se zvuku týká[*]každý máme jiou hlavu a jiné nároky co se týká komfortu[*]každý se ke sluchátkám jinak chováme



  • Takže "tohle vem, to nemá konkurenci" fakt ne.
    BTW nejsem proti zařazení těch Sennů do užšího výběru, ale prostě nevybírat takovýmhle stylem.
    Celofan (135)|8.4.2010 11:01
    No asi se přidam k nazoru že pokud něco kupuji za vetší částku, tak radeji si to vyzkoušet.....
    Určite nekoupim drahé auto a pak zjistim že se mi v nem blbe sedí....
    Asi budu muset je šoupnout na šišku a vyzkoušet...
    Ale když jsme u toho tak nebude i lepší koupit najakou zvukovku na kvalitnejší zvuk?? Ja mam totiž integrovanou....Podle me asi neni zvuj jak zvuk.... Možna se pletu ale ja vežne nevim.....
    meeee (1110)|8.4.2010 11:08
    Jasně, k lepším sluchadlům je slušnější zvukovka fajn nápad. Nebude chytat ruchy jako integrovaná, posun ve zvuku určitě taky poznáš. Ale je taky možné, že ti integrovaná zatím postačí. Tak bych nejdřív pořešil sluchátka a posléze, když ti přijde, že jsou dost citlivá a detailní a ruchy z PC komponentů příliš otravují a/nebo zvuku něco chybí, bych řešil zvukovku.
    xmarek (1676)|8.4.2010 11:24
    Tak se nám ta diskuze hezky rozjela. :D
    [quote=meeee;366416]Jestli vybíráš sluchadla podle toho, co napíše Headroom, neděláš dobře. Vybírej vlastní hlavou, vlastníma ušima. BTW kolik si toho v té cenové hladině slyšel, když tvrdíš, že jsou bezkonkurenční?[/quote]
    Taky nejsem příznivcem hodnocení podle headroom.
    Graf je graf, ale poslech je o něčem jiném. Před časem jsem si koupil špunty Etymotic Research ER-6i. Podle grafu a recenzí super zvuk (samozřejmě v dané kategorii). Můj názor. Střední část (na můj vkus trošku zvedlá) a výšky jsou v pohodě, ale basy? Rovná charakteristika? Mám doma studiovky a taky mají mít rovnou charakteristiku a je to dudy a nebe. ER-6i dle mého názoru mají na můj vkus až moc analytický zvuk. Ano chápu názor, že HD595 jsou nabasované, ale takový rozdíl jsem nečekal. A pak si kupte sluchátka podle recenzí.
    [quote=Celofan;366433]No asi se přidam k nazoru že pokud něco kupuji za vetší částku, tak radeji si to vyzkoušet.....
    Určite nekoupim drahé auto a pak zjistim že se mi v nem blbe sedí....
    Asi budu muset je šoupnout na šišku a vyzkoušet...
    Ale když jsme u toho tak nebude i lepší koupit najakou zvukovku na kvalitnejší zvuk?? Ja mam totiž integrovanou....Podle me asi neni zvuj jak zvuk.... Možna se pletu ale ja vežne nevim.....[/quote]
    S tím souhlasím. Když kupovat, tak hlavně na základě poslechu. Před časem jsem si takto kupoval monitory. Původně jsem si chtěl koupit Tapca, ale zvuk mi nějak nesedl a rozhodl jsem se pro KRKy. A co se týče zvukovky, tak na ní taky dost záleží. Poslední dobou (několik let) se objevují na trhu integrované zvukovky HD a ty jsou dle mého názoru povedené. O kvalitě starších zvukovek (snad z vyjímkou SB Live a ta navíc nebyla integrovaná. :D) se dá polemizovat. A nemyslete si, že XONAR (od Asusu) nebo Creative X-fi je to nejlepší co se dá na trhu sehnat. Přece jen to jsou hráčké zvukovky. V okamžiku, kdy to bude myslet ze zvukem opravdu vážně, tak zjistíte, že se dá bez problému pořídit DAC převyšující cenu 50k (např. Benchmark).

    Pozn. Ale takové přání autora asi nebylo. :D
    Celofan (135)|8.4.2010 21:13
    Ja jsem rád za každou radu :-)
    Hodne děkuji.....
    Aytech (475)|9.4.2010 08:37
    Mam tohle uz 2 roky:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46564

    Jsem s nima velice spokojen, kupoval jsem hlavne kvuli hram, a jsou skvely, zvuk vzdy slysim presne z ti strany kde se pohybuje nepratel ;)
    Imo sluchatka na hry a na poslech hudby jsou dve ruzne veci, takze treba Seinheiser bych na hry nekoupil.
    xmarek (1676)|9.4.2010 08:43
    Doporučuji se podívat na nějaké diskuze, abyste si udělal nějakou představu o tom jaké sluchátka se na trhu nejčastěji nabízí. Přece jen počítačové shopy nejsou tím pravým místem kde se dívat po sluchátkách a to i po herních (byť to zní divně).
    meeee (1110)|9.4.2010 08:49
    [quote=Aytech;366613]Imo sluchatka na hry a na poslech hudby jsou dve ruzne veci,...[/quote]

    Ale vůbec ne. Hraji s beyery DT 990 PRO a to pohodlí, detailnost zvuku, separace, přirozenost, prostor, dynamika, barevnost,... rozhodně hraní neškodí. Plus jsou to sluchadla co něco vydrží, jsou snadno servisovatelná, mají kroucený kabel, což je u PC taky k dobru...
    xmarek (1676)|9.4.2010 12:21
    Za ty prachy už musí hrát nepochybně dobře. Jinak se přikláním k názoru, že Hi-fi sluchátka ještě neznamená, že se nehodí na hry. Zejména různým ruchům to může jen pomoci. Kdysi jsem pařil na věži hru (jako, že hry nehraji. :D) a jak za mnou v bednách něco šustlo, tak jsem se málem posrr. :D
    machja (122)|13.4.2010 16:45
    No hlavně si nekupuj http://sluchatka.cenovyradce.cz/logitech-precision-digital-gaming-headset.html tyto logitechy. Já už je měl 2krát v opravě. Furt se tam něco sere, a je to nekvalitní provedení. Jinak ke kompu doporučuju asi headset at máš soukromí nebo když chceš pouze sluchátka tak doporučuju vyzkoušet jak ti sedí na uších. Mě po těch logitechách tak po 3 hodinách bolí uši. Jo a ohledně Hi-Fi sluchátek bych řekl že je to k ničemu potřebuješ hlavně prostorový zvuk...
    Richmond (8084)|13.4.2010 16:49
    Jakej zase prostorovej zvuk? Ono si steaci dat na usi nejake kvalitnejsi sluchadla (a ne smejdy s 59dB citlivosti a samolepkou Fatality) a garantuji ti, ze poznas rozdil - nejen ze se daji identifikovat jednotlive nastroje, ale daji se i lokalizovat ;) "Sluchatkovy" efekt se da resit bud na zvukovce nebo sluchatkovym (ikdyz vetsinou slusny repro/sluchatka hrajou nejlip i bez toho) zesilovacem ;)
    machja (122)|13.4.2010 16:53
    Tak jo asi máš pravdu. :thumb
    hawkeye9898 (818)|21.4.2010 21:39
    neviem ci uz padlo rozhodnutie ale ak ti ide aj o bassy, tak potom jednoznacne http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30920

    aj ked nejaka ta zvukovka, idealne so zosilovacom, sa k nim hodi..
    bassy maju perfektne, lepsie ako HD 595 (odskusane)
    Aytech (475)|22.4.2010 10:22
    [quote=Richmond;367807]Ono si steaci dat na usi nejake kvalitnejsi sluchadla (a ne smejdy s 59dB citlivosti a samolepkou Fatality)[/quote]

    Asi s tim mas vetsi zkusenost nez ja, ale jsem toho nazoru ze potrebujes sluchatka podle toho co delas a jaky mas na to HW. pokud mam integrovanou zvukovku tak fakt nebudu utracet 3000 Kc za nejaky luxus. Zvlast kdyz mezi svymy "smejdy" a Seinheiser HDxx za 3+ tis az tak velky rozdil nezaznamenal...
    Richmond (8084)|22.4.2010 13:15
    Rec byla o tech Logitechach - kdyz porovnas s tema Portama tak me vychazi ty Kossy lip. Ty Logitechy jsem daval k X-Fi Fatality - dotcny chtel mit stejny logo na vsem, na muj vkus hrajou "plastove", ale to me u "gejming" sluchatek za tisicovku neprekvapilo ;) Je fakt, ze diky nizky citlivosti zamaskujou brumy/sumy z int. zvukovky, horsi je to s ukricenym 100Hz pasmem
    Aytech (475)|22.4.2010 16:48
    Maji ale levny sluchatka vyhodu oproti tim hi-endovym: pokud te ve hre po 20-ti zabijou, tak je muzes sundat a vzteky flaknout o stul ze vsech sil, a nebude ti jich pak lito ;)
    Richmond (8084)|22.4.2010 16:56
    No dyt jo, u Kossu mas dozivotni zaruku ;)
    xmarek (1676)|22.4.2010 17:29
    [quote=Richmond;369973]No dyt jo, u Kossu mas dozivotni zaruku ;)[/quote]Bohužel i ta doživotní záruka má své ale. Pokud koupíte sluchátka bez aktivačního kódu tak Vás to příjde na 300kč a u ceny cca 760kč (např. alfacomp.cz) za sluchátka to není zanedbatelné. A kupovat drahší sluchátka od firmy Koss nemá IHMO smysl, už kvůli ne příliš valné kvalitě zvuku.
    Richmond (8084)|22.4.2010 17:41
    Tak jasne, ale za 618,- to je snesitelny i bez ty zaruky ne? http://www.itage.cz/?page=product_detail&id=141002 Ja je kupoval tenkrat normalne v Datartu za 1.200,- s dozivotni zarukou
    xmarek (1676)|22.4.2010 18:08
    Cena vz. kvalita zvuku je u Koss PP IHMO bezkonkurenční. Já jsem první Koss PP kupoval za 2.300 (a tehdy to byly jiné peníze. :D). V té době byly k mání i Koss PP Jr. Pro jedince, kteří mají rádi hutné basy (někdy i na úkor všeho ostatního :D) tak není lepší volby.
    lexxxa (714)|22.4.2010 18:17
    tady se hazej tisice za highend;),ja mam doma k PC s integrovanou zvukovkou tyhle "sra.ky" za 500,-,abych nerusil ostatni u televize,a jsem uplne spokojenej,na bzuceni motoru v trackmanii parady habakuk



    http://www.alza.cz/sluchatka-creative-hq-1400-d83177.htm