reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolne zmeneni vzhledu

jacobsen (102)|9.4.2010 12:21
Ahoj, windows me opravdu nikdy neprestane prekvapovat, problem tentokrat spociva v tom, ze pouzivam jako hlavni vzhled tzv. klasicke nastaveni. (vlastnosti-vzhled-okna a tlacitka). ovsem v posledni dobe, rekneme cca 2 tydny zpet se mi sem tam zniceho nic stane ze mi to preskoci na "styl windows xp". Jde o to ze si delam na pocitaci svoji praci, vypnu ho, a pri spusteni druhy den tam mam windows xp zobrazeni, prepnu manualne na "klasicke" vse se zmeni bezproblemu a je to v poradku. Vse bezi jak ma, jen tedy za posledni 2 tydny se mi toto stalo cca 4x. jakmile vzhled zmenim, pri behu nikdy nepreskoci, vzdy se zmenil jen po startu systemu. Zajimave, nesetkal se s tim nekdo?
husky14 (4214)|9.4.2010 12:24
A jak máš nastavený spouštění PC? Vybíráš si vždycky svůj profil, nebo máš nastaveno automatický přihlášení? Nestartuje ti komp do jinýho profilu?
kevin00 (10238)|9.4.2010 12:29
Máš v nastavení Vlastnosti systému -> karta Upřesnit -> tlačítko Výkon deaktivovanou volbu Aplikovat vizuální styly na tlačítka a okna (nemám nikde XP, tak se to bude možná jmenovat trochu jinak) :notsure
jacobsen (102)|9.4.2010 12:32
[quote=husky14;366648]A jak máš nastavený spouštění PC? Vybíráš si vždycky svůj profil, nebo máš nastaveno automatický přihlášení? Nestartuje ti komp do jinýho profilu?[/quote]

start mam automaticky primo do profilu, manualne jsem to upravoval pres "control userpasswords2"
husky14 (4214)|9.4.2010 12:47
[quote=jacobsen;366650]start mam automaticky primo do profilu, manualne jsem to upravoval pres "control userpasswords2"[/quote]A tam teda problém není? Startuje to vždycky do tvýho?
jacobsen (102)|9.4.2010 12:52
[quote=kevin00;366649]Máš v nastavení Vlastnosti systému -> karta Upřesnit -> tlačítko Výkon deaktivovanou volbu Aplikovat vizuální styly na tlačítka a okna (nemám nikde XP, tak se to bude možná jmenovat trochu jinak) :notsure[/quote]

mam tam zaskrtnuto "System windows voli nejlepsi nastaveni pro tento pocitac" :D

pokud bych vybral Vlastni je tam polozka o ktere mluvis - "Použít vizuální styly na okna a tlačítka"

mohl by byt tedy problem v tomhle? vypada to dost podezrele :)
jacobsen (102)|9.4.2010 12:53
[quote=husky14;366653]A tam teda problém není? Startuje to vždycky do tvýho?[/quote]


jj zatim naprosto vzdy, ani jednou se nestalo ze by to blblo v tomhle ohledu
kevin00 (10238)|9.4.2010 12:56
[quote=jacobsen;366656]mam tam zaskrtnuto "System windows voli nejlepsi nastaveni pro tento pocitac" :D
pokud bych vybral Vlastni je tam polozka o ktere mluvis - "Použít vizuální styly na okna a tlačítka"
mohl by byt tedy problem v tomhle? vypada to dost podezrele :)[/quote]

Zkus možnost deaktivovat a rovnou deaktivuj všechny možnosti, které mají nějaký vliv na změnu vzhledu a vyzkoušej, zda-li to pomůže. Za pokus nic nedáš.
jacobsen (102)|9.4.2010 13:00
ok, dobre, diky za radu, vubec jsem nevedel ze nejaka takovato kolonka existuje, a podle popisu co je aktualne aktivni (System windows voli nejlepsi nastaveni pro tento pocitac) si operacni system muze tedy v podstate receno delat co chce, vyberu co se tyka vzhledu a deaktivuju, uvidime jak se to casem projevi, diky diky velice ;)
oglop (19)|11.8.2010 11:23
ahoj mám uplně stejný problém a vubec nevim co stim dělat přečet jsem to tady celý a at dělám co dělám stále se nic nemění, už jsem z toho zoufalý. pořád se mi automaticky zaškrtává
"Použít vizuální styly na okna a tlačítka" , tu možnost deaktivovat nevím kde hledat.... nešlo by to třeba obejít přes registry nebo tak něco ?

P.S PC ted prošlo formátem a reinstallem
zsdx (2098)|11.8.2010 11:59
[quote=;][/quote]
Pro oba - vypnete si sluzbu Motivy a nastavte jeji spousteni na Rucne ci Zakazano.
oglop (19)|12.8.2010 12:28
[quote=zsdx;394526]Pro oba - vypnete si sluzbu Motivy a nastavte jeji spousteni na Rucne ci Zakazano.[/quote]

To je super nápad :) díky, ještě by se hodilo vědět kde se to dá provést.

Jinak to s těma motivama se mi začlo stávat až po nainstalování nových ovladačů na GK od nVidie
oglop (19)|12.8.2010 12:39
[quote=oglop;394707]To je super nápad :) díky, ještě by se hodilo vědět kde se to dá provést.

Jinak to s těma motivama se mi začlo stávat až po nainstalování nových ovladačů na GK od nVidie[/quote]

o 10 min později objeveno ! .... aspon ze me napadl " msconfig "

pro další co mají podobný problém

Start => spustit => msconfig => karta služby => vypnout motivy => ok