Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Test zabezpečení pražský bezdrátových sítí

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Na serveru iDNES.cz vyšel článek o bezpečnosti Pražských Wi-Fi sítí - testoval je Sebastian Schreiber, tzv. etický hacker...

Není nezajímavé, že během asi hodiny cesty Prahou bylo objeveno přes 800 bezdrátových sítí, přičemž téměř polovina byla nezabezpečená.

Co si o tom myslíte? Zdá se že dnes si staví Wi-Finu snad úplně každý, i ten kdo o tom nemá potřebné znalosti a zbytečně riskuje a vystavuje se tak světu...

Jaké je podle Vás optimální zabezpečení bezdrátových sítí?
    Naposledy upraveno uživatelem Petr S.: 11-03-2007 v 16:51
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

No tak třeba tady u mě, v Trutnově, není zabezpěčena zřejmě žádná síť, možná jedna... Kdyby měl někdo zájem, stačí přijet a začít bourat... Jo, internet dneska dělá každý a o nějakém zabezpečení mnohdy nikdo nemá ani potuchy...

Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    No tak třeba tady u mě, v Trutnově, není zabezpěčena zřejmě žádná síť, možná jedna... Kdyby měl někdo zájem, stačí přijet a začít bourat... Jo, internet dneska dělá každý a o nějakém zabezpečení mnohdy nikdo nemá ani potuchy...
    No teda Tak to já až tam pojedu o prázkách na dovolenou k příbuzným, tak tam asi někoho hacknu

Safra, něco mi chybí... No jo vlastně, noťas...

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

v brne to neni o moc lepsi Sranda je ze nekteri si ani nezmeni universalni heslo do routeru

Registrace
    Nov 2006

Á, koukám další brňák Já teda z Brna nejsem, ale často se tam vyskytuju - líbí se mi tam...

jj, to už je pak hotovo. A vzhledem k tomu, že někteří výrobci do svých routerů ani to původní heslo nedávají

Tak tomu bylo třeba u mého routeru...

Registrace
    Jul 2006

no to je lepsi pripad nez u meho smc tam zas bylo jine heslo nez bylo uvedeno v dodanem manualu .. to prave heslo jsem zjistil az na netu v nejakej jinem manualu ))

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Dle mého názoru jsou dnešní WiFi sítě lehce napadnutelné a často nezabezpečné. Vždyt i O2 dává zákazníků WiFi ADSL router a ty "lamy" si doma udělají bezdrátovou sít, aby mohli machrovat před sousedem a přitom jí mají uplně nezabezpečnou. K nám také chodím spousta zákazníků, že si chtělí doma udělat bezdrátovou sít, aby nemuseli tahat kabely. Sotva to dokáží rozchodit a na zabezpečení již nemyslí. To je prostě chyba!

Sám mám doma WiFi router a co se zabezpečení týče, tak si myslím, že jsem udělal maximum. Používám šifrování WPA2-PSK, 26místné heslo a ještě povoleny jen moje MAC adresy. Víc už snad ani nejde.

Jo a dobře zaheslovaný přístup k routeru.

Registrace
    Jul 2006

ja pouzivam wep 128 sifru a pouze povolene mac ..

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od pas!k
    ja pouzivam wep 128 sifru a pouze povolene mac ..
    Wepka je dosti chabé zabezpečení, která se dá během chvíle prolomit.

Registrace
    Jul 2006

jak ? Rad bych zde slysel jak prolomis 128 wepku se seznamem mac adres

Registrace
    Jul 2006

Stačí zachytat pár paketů, z těch zjistíš MAC adresu. Potom si např. vezmeš Ovislink 5460, v něm si naklonuješ MAC adresu a začneš vysílat vyšším výkonem, abys odpojíl toho klienta a prolomení wepky je již jen otázka času.

Registrace
    Nov 2006

Na prolomení WEP šifrování stačí v dnešní době pár minut. A MAC adresa se dá přepsat pomocí speciálního softwaru, jak se již zmínil kolega.

Podle mě to ale u normálních Wi-Fi sítí stačí. Pokud tedy neukrývají velká tajemství

Většinu šťouralů to odradí, protože na prolomení šifry nemají tolik zkušeností. A u Ti co je mají, to zase nemají proč dělat - mají lepší cíle...

To bohužel ale neplatí vždy, třeba se může najít někdo kdo se právě na Vaší síti chce naučit lámat zabezpečení...

Registrace
    Jul 2006

jasny ale prece jen k tomu potrebujes jiny hw .. vic nez prumerne znalosti .. a kdyz pripoctu co by se stalo kdyby mi nekdo prolomil domaci sit tak by si moc nepomohl tudiz to beru jako naprosto dostacujici ochranu .. prooze ten cas by tomu venoval akorat magor U firemni site by to asi bylo jine

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Withman
    Sám mám doma WiFi router a co se zabezpečení týče, tak si myslím, že jsem udělal maximum. Používám šifrování WPA2-PSK, 26místné heslo a ještě povoleny jen moje MAC adresy. Víc už snad ani nejde.
    Ale jde, místo PSK použít RADIUS. Pro domácí použití je to však střelba kanónem na vrabce, uznávám. ;-)

Podobná témata

1. Software: Klíč zabezpečení připojení k síti
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-11-2013, 21:40
  2. Více bezdrátových zařízení v jedné místnosti
    Od dracihnev v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-04-2011, 15:50
  3. Reakcí: 67
    Poslední příspěvek: 01-02-2011, 00:27