reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupě nového 24' LCD/TV monitoru

Neuge (34)|10.4.2010 13:31
Zdravim,
Poslední pulrok jsem přemýšlel nad novou televizí, ale už mě došly nervy, a z několika důvodů jsem to trošku přehodnotil na hybrida monitoru a televize. A nejspíš to vypadá na tento
http://www.alza.cz/samsung-p2470hd-cerveno-cerny-d141953.htm
Rád bych se zeptal, na zkušenosti, jaké stím kdo máte, nebo jak se na něj aspon díváte. Popř. kdybyste mi doporučili nejaký lepší. Parametry nejsou zrovna nejlepší, ale lepší monitory s TV tunerem ne a ne najít, kdyby tak byl takový hybrid
http://www.alza.cz/samsung-p2450h-cerveno-cerny-d135964.htm
byl bych spokojenej, ale nejspíš něco takového není.
xmarek (1676)|10.4.2010 15:32
Počítačové LCD jako televize? :notsure A k tomu TN technologie (omezené pozorovací úhly, horší barvy)? Nechci Vám rozmlouvat koupi podobného zařízení, ale pokud chcete slyšet můj názor... tak: ;)

Nevýhoda takového řešení je už z podstaty zařízení, typu chytrá horákyně. Na dobrou televizi to nemá (vzhledem k velikosti) a na dobré počítačové LCD taky ne (použitá technologie). Navíc když k tomu přičtu značku jako je Samsung ke které mám poslední dobou výhrady (na můj vkus hodně reklamací), tak osobně bych si takovou koupi rozmyslel. V případě, že prahnete občas sledovat televizi na počítači, tak pořád existují např. USB TV karty apod. Nevýhoudou takového řešení je zapnutý počítač, ale upřímně jak často budete používat takový monitor jako plnohodnotnou televizi?
Neuge (34)|10.4.2010 15:46
Důvod je prostý, prahnu po televizi a můj 17' CRT monitor už taky za moc nestojí. A vzhledem k tomu, že nemuzu ríct, že by se mi z postele na tu 17ku dívalo špatně (dáno uspořádáním pokoje) tak 24' by mohla být akorát. Ze všech možných míst, ze kterých by přicházelo v uvahu se dívat, je úhel velice dobrý, a proto me to přišlo jako ne úplně špatný nápad. Od Samsungu jednu televizi máme, a na reklamaci už taky byla, takže zkušensotí s touto značkou taky nemám nejlepší, ale takovýto hybrid vyrábí myslímže už snad jen LG, a ten co vím je na tom se spolehlivostí ještě hůř.
Jako plnohodnotnou televizi bych ji používal nejspíš každý večer.
Ale kdyby tak byl kvalitní hybrid TFT LCD Monitoru a TV, s vynikajícím podáním barev, byt ve stejně malé úhlopříčce, klidně něco nad 10 000, nebránil bych se, bohužel takové zařízení asi neexistuje.
jq.com (2)|12.4.2010 13:09
No tak já bych to viděl trochu jinak - kyž TV, tak opravdu TV...Koupil bych 32" Full HD bednu (za něco málo přes 10000kč se dá sehnat třeba Samsung LE32B550 a používal bych ho jako monitor. Sám používám jako monitor 42" LCD a nemá to chybu ;-) K tomu mají televize IPS panely, takže barvy a úhly nebudou problém.
Neuge (34)|12.4.2010 17:37
No i nad tím sem uvažoval, ale mít 50-60cm pred sebou 32palcovou bednu, neni moc pohodlny a asi ani ne moc zdravý :)
Náhodou takový 32' LCD fullHD doma máme takže můžu na nejakou dobu vyzkoušet, ale přijde me to na normální práci na PC stole strašně velký...nehlede na to, ze bych si musel pořidit settopbox na digital, coz ma ten monas aspon v sobe...jako i TV to maj, ale vetšinou Sony a z tema vzhledem k cene nejsem moc kamarád :)
Richmond (8084)|12.4.2010 17:40
+ jeste takovej detail: TV trpi inputlagem, da se na nich hrat maximalne need for speed/street fighter a strategie... Nehlede na to, ze maji vetsinou pres HDMI nevypnutelny dynamicky kontrast a ostatni "zohavovace" ;)
Neuge (34)|14.4.2010 18:16
tak sem si některé ty monitory dneska prošel v obchodě, a řekl bych to asi takto
1.TN monitor s nejbežnějším ASI panelem, to je co se týče pozorovacích úhlů naprostá katastrofa, to je vyloženě zhovadilost něco takového vůbec prodávat nad cenou 5000kč. Takže od těch jsem se sám až na jednu nepochopitelnou vyjímku odradil, a dostáváme se k tomu..

2.Stál jsem před regály, zhruba v úrovni prsou jsem měl tento monitor(ten jsem si ve 24' chtel původně koupit)
http://www.alza.cz/samsung-p2270hd-hdtv-dvb-t-d129209.htm
na monitorech byla reklama s bílým podkladem, takže co se tyče zmeny barev, se porovnávalo krásně...takže, u tohoto monitoru byly pozorovací úhly naprosto katastrofální, už z toho úhlu 25st byl obraz značně zkreslený, ale stále to nebylo nic proti tomu, kdyz jsem se shíbl tak 30-40stupnů pod horizont, bílá byla prakticky modrá a nedalo se na to koukat, zoufalost....
ALE, nahoře asi půl metr nademou v posledním regálu byl tento
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65725b
což by měla být starší řada toho předešlého, a už jen že to bylo tak vysoko, a díval sem se na to aspon ze 40-45st, tak obraz byl proste bílý, úplně na vrchní část se sice už trošku štelovala do svetlouce modré, ale v porovnání s tím předchozím, to bylo jak nebe a dudy...bohužel jsem ho nemel možnost vidět v přímé poloze a všechno si pekně prohlédnout, ale doted si říkám, jak je toto možný...vážne mi to zž spíš připomínalo panely z LCD televizí než ASI panel...hledal jsem na itnternetu v parametrech, a co je to za tip panelu jsem se teda nedočet, ale pochybuju že by to nebylo ASI, když novější řada je má...bohužel tento monitor v 24' k sehnání už steje moc není, takže mám smůlu :)
xmarek (1676)|14.4.2010 19:03
To je nejrozumnější věc kterou jste mohl v dané situaci udělat. Vždycky říkám: Není nad vlastní názor. A nejlepší úsudek si člověk udělá když si daný výrobek vyzkouší. Problémem všech TN panelů jsou pozorovací úhly a jestliže chcete ku příkladu sledovat film z postele a na panel se díváte trochu ze spodu tak je to opravdová katastrofa. Sice jsem si nekupoval panel z těchto pohnutek :D, ale v tomto směru si nemůžu stěžovat (IPS je prostě IPS, o tom žádná. :D)