reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s připojení k wi-fi

veli17 (0)|11.4.2010 13:13
Zdravím lidi,
mám takový problém. U notebooku mi blbne připojení k domácí wi-fi. Mám na mysli to, že kolikrát když ho zapnu vubec nenajde wi-fi, ale sousední wi-fi najde v phodoě. Pak když ji najde tak se zas někdy nechce připojit a poslední dobou když se připojí tak vydrží být připojenej třeba 30 min, pak to vypadne musim dát notebook vedle routeru počkám cca 5min než si ji najde a připojí. A takle pořád dokola.
Myslel jsem si jestli neni problém s wifi routerem doma, ale to nejspíš nebude protože u brachy na notebooku to jede všechno bez problému. Tak jsem zkusil vzit notas do školy abych odzkoušel wi-fi kartu v notasu ( nevim jak přesně se to jmenuje, moc tomu nerozumím :) ) ale to je taky v pořádku asi protože připojení ve škole šlo v pohodě, ani jednou to nevypadlo a hned po zapnutí se připojilo.

Jestli někdo příde na to čím to je budu moc vděčnej :)
Díky moc...
|Mio| (1333)|11.4.2010 16:06
Zkus na routeru v advanced nastaveni wifi zmenit beacon interval na 20, pak by mel tu sit vzdy vyhledat. A pri jistotu zkus vyhledat site v okoli a zmenit i kanal, k tem ztratam spojeni muze dochazet kvuli ruseni.

Na notebooku mas jaky wifi chipset? Bylo by fajn kdybys uvedl tyhle podrobnosti rovnou, at nevarime z vody. Ve spravci zarizeni si dej vlastnosti wifi adapteru a vypis nam tu nastaveni jednotlivych parametru, jestli mas dobre nastavene.
veli17 (0)|11.4.2010 16:38
hele ktý první poznámce nemohl bys mi prosimtě nějak konkretnějš napsat jak se ktomu dostanu? :) , moc tomu nerozumim...
tak ten interval už sem našel a změnil ;)

a jaký parametry myslíš? myslíš náký u Atheros AR5007 wirelles network adapter??
|Mio| (1333)|12.4.2010 09:33
Presne tak: Ovladaci panely-system-spravce zarizeni, najit adapter, dat vlastnosti a melo by to byt v zalozce upresnit.

Atheros nejsou spatny chipsety, takze snad bude jen spatne nastavenej.
veli17 (0)|12.4.2010 17:57
takže:

Vlastnost: --- hodnota:
802.11b preamble --- Long and short
adhoc channel selection --- 10
network adress --- není k dispozici (nad tim mužu vyplnit hodnotu, ale tohle mám zaškrtlý)
receive buffers --- 256
scan valid interval --- 60
transmit buffers --- 256
wireless mode --- 11g and 11b


v pořádku? :-O
honzee (187)|12.4.2010 19:39
v Ubuntu mi obcas takhle zlobi wifi kdyz router jede v pasmu 12 a 13... Netusim cim to je zpusobeno, ale nizsi pasma jsou ok. Zkus na routeru nastavit treba pasmo 8 :)
|Mio| (1333)|13.4.2010 23:55
Sakra, nastaveni adapteru naprosto v poradku. Jen valid scan interval muzes snizit na 30, ale to by nemelo vliv na to odpojovani, jen se to pak driv pripoji zpet.

Takze se vrat do nastaveni routeru a zkus zmenit v nastaveni wireless polozku channel tedy jiny kanal, udeĺej to nasledovne, zacni od kanalu 1, jdi co nejdal od vysilace a vzdy po zmene kanalu, restartu routeru a znovupripojeni notebooku dej |Start-Spustit ping IPaDRESArOUTERU -t a odezva by mela byt vicemene stabilni do 5 ms, pokud bude vic tak zmen kanal o jeden vys a opakuj.

Timto postupem najdes nejmene zaruseny kanal. Pokud to nevyresi tve problemy tak nam udelej screenshoty nastaveni wireless basic+advanced polozek, jestli tam neni neco spatne.