reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel CPU uCode Loading Error! Asus P5DL2

rusis (10)|12.4.2010 08:41
Zdravím všechny,

Strašně úrpsím o radu,koupil jsem počítač a ten nechce najíždět.Někdy najede až po minutě,někdy i déle.Ale jak najede,tak hned hlásí chybu "Intel CPU uCode Loading Error!" a CPU fan error. Po stisknutí klávesy F1 počítač naběhne.
Něco jsem se dočetl - flash BIUSU,ale nějak ho nemohu najít. Mohu poprosit někoho,kdo mi najde přímo BIOS pro mě? Moc děkuju!!!!
Deska Asus P5DL2 měla by to být tahle http://www.az-pocitace.cz/z/561601/asus-p5ld2-std-skt-775-i945p-dddr2-pcie-sata2-gl-au

Jaký tam je procesor nevím přesně,nevím jak zjistit.Ale podle dostupných informací co bylo psané u inzerátu je Duální Pentium 2x3,0 mhz. Popřípadě dejte vědět jak to zjistím a já to dopíšu.

Moc díky za všechny rady jak se toho zbavit.Nechce se mi pokaždé čekat 5minut než vůbec najede počítač.Pak vše funguje normálně.

Fakt díky,Jirka
klarinet335 (81)|12.4.2010 10:15
Doleha ti spravne chladic? Je spravne zapojen konektor chladice?
Dojigiri (1629)|12.4.2010 10:17
1. Pomocí Del vlez do biosu a opiš si nejdřív všechny nastavení (zejména v jakým režimu máš disky - Main/IDE configuration/Configure SATA as ... atd., protože pokud to po resetu biosu bude jinak, pokud jsou tam XP, nemusely by nabíhat takže minimálně tyhle položky je dobrý vrátit).

2. Zkus jako první vyresetovat bios: odpojit počítač ze zásuvky (!!!), vyndat baterii z desky, přendat CLRTC jumper (na desce vpravo dole - viz strana 2-20 [42] manuálu k desce), chvíli nechat (píšou 5-10s), vrátit zpět, vrátit baterii, zapojit do zásuvky, zkusit zapnout. Při startu mačkat Del, vlézt do biosu a pro jistotu ještě zvolit Exit/Load Setup Defaults.

3. Pokud to nepomůže, zkus update biosu. Verzi, jakou máš, je vidět buď na POST screen, anebo přímo v biosu pod Main/System information (a tam je mimo jiné vidět i typ procesoru, ovšem pokud ho bios nepodporuje, možná tam nebude přesně). Přesnej název procesoru lze zjistit např. v XP pomocí nástroje CPU-Z. Btw. v CPU-Z si zkontroluj i přesnej název desky a verzi biosu, je to tam taky (abys nestáhnul bios k mírně odlišný desce, nemusel by fungovat dobře). Potom tady zadej do okýnka vlevo nahoře tvůj model desky, a vyber pak ten správnej, zvol OS (asi XP vcelku jedno co se týká biosu ten není závislej na OS), a stáhni si poslední bios (pro P5LD2 jsou tam nějaký poslední beta verze, pokud chceš mít jistotu tak stáhni poslední ne-beta 1903, ale ty bety by IMHO mohly jít ok, a podle popisu jsou tam nějaký bugfixy).
Flashovat je nejjednodušší pomocí EZ-Flash - nahrát bios na disketu, musí se jmenovat P5LD2.ROM tak kdyžtak přejmenovat (nejlíp pak ještě zkotrolovat jestli jde z diskety dobře přečíst - pozor, může zůstávat v cache takže se ve skutečnosti nečte z diskety, proto je dobrý to zkusit v jiným PC, anebo vyndat disketu, pokusit se na ní dostat v Tento počítač - vypíše chybu - , vložit disketu znova a zkusit čtení, pak už by měl opravdu číst z diskety; i když EZ Flash se stejně před zahájením flashe načítá celej soubor do paměti takže by taky řek že to nejde přečíst a nemělo by se to pokazit), po startu počítače stisknout Alt+F2 a pak už by měl proběhnout flash sám (strana 4-7 [67] v manuálu k desce).

4. V Biosu po restartu znova Exit/Load Setup Defaults, případně, pokud to pořád nepůjde, opakovat clear biosu podle bodu 2.
rusis (10)|12.4.2010 10:17
Chladič jsem měl vydělanej. Řekl bych že moc dobře nesedí (neměl jsem pastu,dnes jí tam budu dávat.) Konektor sedi-kontrolován.Ventilátor se točí.
Dojigiri (1629)|12.4.2010 10:24
No, tak ten chladič dořeš ještě před případným updatováním biosu, aby tam byla pasta a dobře se chladil jinak může dělat chyby a update biosu by se pak taky nemusel úplně dobře podařit.
rusis (10)|12.4.2010 10:26
Je velký problém,když nemám disketovku?Natož nějakou disketu? Dá se to udělat třeba z USB či CD?

Dnes zkusím reset biosu,dát novou pastu a popřípadě pozjišťuju přesně CPU ve WIN,pokud naběhnou.
rusis (10)|12.4.2010 10:30
Je mi právě divné,že tak dlouho nic nebíha (monitor je stále bez signálu z PC) Po nějaké době se teprve rozjede ten monitor a tam je ta hláška.. Nejsem si jist,ale v biosu s teplotou byly dvě vrchní hodnotu. První tuším kolem 70° a druhá kolem 45°C nevím teď která co znamená.Zkusím to večer nějak opsat.
Ale každopádně tu pastu dám novou,ale nevěřím,že by to mělo být tím.Když počítač zapínám studený,tak by snad měl aspoň na poprvé hned najet,než se ohřeje,ne?
Moc dík
johny__g (6387)|12.4.2010 11:17
Nejdřív hlavně zjisti, co za procesor máš v PC. Ani nemusíš do windows, když už budeš mít sundaný chladič, není nic jednoduššího než to na procesoru přečíst. Jestli ti to nic neřekne, tak si opiš údaje a dej to sem. Pak se může řešit co dál .
A taky zjisti přesný typ desky, Asus P5DL2 se dělala ve více verzích.
Dojigiri (1629)|12.4.2010 11:20
No, jestli to pojede z CD nebo USB si jistej nejsem (ačkoliv recovery by z CD ject mělo) zkusit to můžeš (doma mám taky jednu asus desku v pc bez diskety a nějak jsem jí updatnout dokázal, ale už si nepamatuju přesně jak, ale nejspíš jsem z CD nebo usb nabootoval a použil utilitu Afudos, což je o trochu obtížnější postup).

Lze provést update i z windows ovšem z toho bych osobně měl trochu obavu (vždycky se snažím flashovat buď přímo nebo nejvýš z DOSu).
r34ktor (7477)|12.4.2010 11:56
Problém "Intel CPU uCode Loading Error!" je zpravidla způsoben těmito příčinami:

  • Nekompatibilní procesor (ověř zde)
  • Starý BIOS (nahraj aktuální)
  • Vadný BIOS (zkus Clear CMOS, popř. přeflashování)
Pokud by nic z toho nepomohlo, tak je vadná deska, či procesor.
rusis (10)|12.4.2010 12:11
OK, zatím moc díky!
Dnes koupím pastu,opíšu vše z procesoru,provedu restart biosu.
Opíšu přesný typ deskya vše vám sem poskytnu,aby jste mě přesně poradily.
Jirka
DrZelenka (2491)|12.4.2010 15:47
Koukam, ze dneska bylo plodne dopoledne.

Co se tyce ty chyby vetraku - nemas ho nahodou zapojeny do spatneho konektoru? U konektoru byva napsano k jakemu ucelu by mel slouzit (aby deska mohla priradit jednotlivy vetraky k odpovidajicim teplotnim cidlum).

rusis (10)|12.4.2010 19:58
Tkže reset biosu nepomohl.

Na desce napsáno:
Asus A5LD2 rev 1.036

Na procesoru napsáno:
Intel Pentium
945 SL900 Costa Rica
3,40GHz/4M/800/05A
3629A240

V BIOSu napsáno:
AMIBIOS
-version 1103
buld date 03/20/2006

Procesor - Intel pentium CPU 3,40GHz
Speed - 3400MHz
Count - 2

FSB 800MHz ; L2 cache 4096kB

Teplota CPU - 51°C , desky 40°C
r34ktor (7477)|12.4.2010 21:08
Hmm, takže si trochu zavěštím:

[quote=rusis;367566]Na desce napsáno:
Asus A5LD2 rev 1.036[/quote]
Opravdu? Nebo je to překlep, a jde o Asus P5LD2?

[quote=rusis;367566]Na procesoru napsáno:
Intel Pentium
945 SL900 Costa Rica
3,40GHz/4M/800/05A
3629A240[/quote]
IMHO jsi se překoukl, protože procesor s takovým sSpec neexistuje. Pravděpodobně půjde o SL9QQ. Jde o procesor v revizi D0, jež je podporován až od BIOSu 1302. Čili musíš updatovat.
rusis (10)|13.4.2010 06:42
Zdravím,
Omlouvám se za za ten typ desky,ANO je to P5DL2!!! A na tom procesoru je možnéže je to SL9QQ tam to opravdu nešlo moc přečíst...

Takže kluci moc dík za rady,ale ještě potřebuju doporučit tu verzi BIOSu http://support.asus.com/download/download.aspx

A nějaký postup jak to tam nahrát. Přes tu disketovku to asi neklapne,protože prostě není ani disketa :( Opravdu to nejde přes USB nebo tak nějak?

Díkej Jirka
Schnecek (18)|13.4.2010 07:55
Na stránce, kterou jsi uvedl, dáš do vyhledávání P5LD2 a enter.
Klikneš na první nalezený odkaz, vybereš OS a ukáže se Ti co všechno je tam pro tu desku ke stažení.

Jak Flashnout BIOS najdeš zde http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=cs-cz

To je jejich orig návod a budeš k tomu potřebovat disketovku. Osobně flashuju z WIN a nemám s tím problémy, ale preferuju desky Gigabyte kde jsou biosy dva a kdyz se neco po.... tak mám zálohu. Good Luck
r34ktor (7477)|13.4.2010 08:37
[quote=rusis;367671]A nějaký postup jak to tam nahrát. Přes tu disketovku to asi neklapne,protože prostě není ani disketa :([/quote]
Vše potřebné stáhneš zde. BIOS použij buď stable 1903, nebo betu 2002. DOS flashovací utilitu AFUDOS najdeš v BIOS-Utilities.

Postup flashování je popsán v manuálu na stranách 4-1 až 4-10.
rusis (10)|13.4.2010 13:14
Půjde mi to spustit tím alt+F2 ikdyž mi ten počítač nenajede? Zkusím někde sehnat disketovku
rusis (10)|13.4.2010 13:34
Ještě otázečka před zhroucením PC :)
Mám to udělat pomocí "AFUDOS BIOS aktualizace" nebo přes Užití vestavěné utility EZ Flash BIOS pro obnovu???
viz postup na : http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=cs-cz
Díkec:)
r34ktor (7477)|16.4.2010 19:36
Pokud ses k tomu ještě neodhodlal, doporučoval bych použít EZ Flash.
rusis (10)|19.4.2010 08:23
Tak pánové,já vám velice všem děkuji,povedlo se!!!!!

Přes tu EZ-flah a hodil jsem tam betu 2001.

Ještě jednou moc díky!!!!!!!!
Mějte se