reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuková karta s 6.3mm jack vstupem

ben640 (8)|12.4.2010 20:30
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli na trhu existuje nějaká zvuková karta s 6.3mm jack vstupem na mikrofon. Mám sice redukci na normální 3.5mm jack ale potřebuji z toho mikrofonu nahrávat stereo, což mi bohužel tato redukce neumožňuje(zvuk jde prostě pouze z jednoho kanálu) proto se tedy poohlížím po nějaké zvukové kartě právě s tímto vstupem. Googlil jsem několik hodin ale nenašel sem vůbec nic, byl bych rád kdyby někdo z vás o něčem věděl, nebo pokud mi můžete doporučit jiné řešení jak nahrávat z toho mikrofonu stereo, tedy aby zvuk při následném přehrávání vycházel z obou reproduktorů, ta zvukovka nemusí být žádná extra kvalita, cenový strop mám tak okolo 1000-1500 kč.
Předem děkuji za odpovědi,
Lukáš Benke
Richmond (8084)|12.4.2010 20:52
X-Fi Fatality ma v prednim panelu vstupy/vystupy na 6.3mm jack. Kazdopadne bych se podival po stereo redukci. BTW kolik ma ten mikrofon "carek" jestli je vubec stereo? Jestli tolik co je na obrazku tak stereo je ;)
ben640 (8)|12.4.2010 21:02
a sakra, asi mám dost problém...na konci toho konektoru 6.3mm jack je jenom jedna carka :-( to znamena ze ten kabel je jenom mono? mikrofon je Bardl SF-21... takze asi budu muset koupit novy kabel (konektor u mikrofonu je XLR), je to tak?
meeee (1110)|12.4.2010 21:23
[quote=ben640;367590]na konci toho konektoru 6.3mm jack je jenom jedna carka :-( to znamena ze ten kabel je jenom mono?[/quote]

Jo. A jelikož (předpokládám) ta redukce na 3.5mm je stereo, tak ti zvuk jde jenom do jednoho kanálu. Zkus mono redukci.
ben640 (8)|12.4.2010 21:27
[quote=meeee;367605]Jo. A jelikož (předpokládám) ta redukce na 3.5mm je stereo, tak ti zvuk jde jenom do jednoho kanálu. Zkus mono redukci.[/quote]

OK, to znamena ze kdyz koupim mono redukci, tak mi zvuk pujde z obou kanalu (uz jsem si vygooglil kabel XLR/stereo jack 6.3 a neni to takova palka, bude tedy potreba koupit? nebo kdyz koupim mono redukci povali me to z obou kanalu?)

P.S. Omlouvam se za svoji neznalost tematu, ale audio neni moje silan stranka :-)
meeee (1110)|12.4.2010 21:34
Tak, při použití mono redukce by pak měl jít stejný signál do levého i do pravého kanálu, při použití stereo redukce na mono jack jde takhle signál jenom do jednoho.
Máš to vysvětleno třeba na Wikipedii:
[quote]If a two-conductor plug of the same size is connected to a three-conductor socket, the result is that the ring (right channel) of the socket is grounded. This property is deliberately used in several applications, see "tip ring sleeve", below. However, grounding one channel may also be dangerous to the equipment if the result is to short circuit the output of the right channel amplifier. In any case, any signal from the right channel is naturally lost.[/quote]

//do čeho to vlastně teď připojuješ? Možná by fakt nějaká ta zvukovka nebyla od věci, Jestli to chceš píchnout do nějaké integrované, tak ty na to nejsou zrovna stavěné, ta pod odkazem už má nějaký mikrofonní předzesilovač...
ben640 (8)|13.4.2010 08:14
tak ted to pripojuju do integrovany na notasu, ale sound z toho mikrofonu (i kdyz teda zatim sem slysel jeden kanal ) je docela dobrej(od ucha) cistej, bez nejakych sumu..tu zvukovku jsem chtel kupovat protoze sem si myslel ze na kazdy redukci to povali jenom z jednoho kanalu. Bohuzel tu zvukovku v odkazu si nemuzu dovolit :-( takze koupim mono redukci a zustanu u integrovane zvukovky, pokud by nekdo z Vas mel tip na nejakou do 1000kc s 6.3 mic vstupem, urcite napiste :-)
Dekuji vsem za odpovedi a preji pekny den :-)
meeee (1110)|13.4.2010 08:24
OK. Dej pak vědět, jestli to s tou redukcí poběží, samotnýho mě zajímá, jak si s tím ta integrovaná poradí.
ben640 (8)|13.4.2010 08:56
Bud jsem slepej nebo neumim hledat..jedina mono redukce co sem nasel je tato http://www.pselectronic.cz/k5012-0013-red-j35vmj63zm.html, ale maji prodejnu jenom v praze a ja bydlim v brne)(postovny je 100kc...)...nevite nekdo o shopu v brne kde by meli neco podobneho? googlim dost dlouho a furt nic :-( asi bduu muset koupit ten stereo kabel a pouzit potom tu stereo redukci co mam...
meeee (1110)|13.4.2010 09:07
[quote=ben640;367701]asi bduu muset koupit ten stereo kabel a pouzit potom tu stereo redukci co mam...[/quote]

To bys dopadl stejně jako teď. Ten mikrofon přeci není stereo, je mono. A pak je jedno, jestli ho budeš cpát do stereo redukce na 3.5mm jack, nebo do stereo redukce s kabelem, co má na konci 6.3mm jack, výsledkem bude zase zvuk jenom z jednoho kanálu. Ty potřebuješ tu mono redukci nebo zvukovku s 6.3mm nebo XLR vstupem. Ty ale nejsou kolem tisícovky.
Marenek (239)|13.4.2010 09:51
[quote=ben640;367701]...nevite nekdo o shopu v brne kde by meli neco podobneho?[/quote]
já bych šel (jako vždycky) na moravák do GM přes elektro u jakuba, koupil bych konektory na kabel po pětikoruně a redukci si spájel.
ben640 (8)|13.4.2010 10:03
aha...tak to bych si spis spajel prsty nez redukci :-D nejsem z nejsikovnejsich ale snad sezenu nejakeho kamarada ktery mi to spaji..diky za radu :-)