reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

(ne)legální windows

Belbas (362)|14.4.2010 19:09
Zdravím
Při spuštění systému se mi objevila výzva k nainstalování nějakého programu windows genuine advantage myslím. Má to sloužit ke kontrole jestli mám originální windows. Jelikož vím že jsem si windows kupoval neřešil jsem to a nainstaloval si to. Po kontrole mi to k mému překvapení nahlásilo že product key mi nepřidělil microsoft... Takovou tu nálepku s vodoznakem nebo jak se tomu říká jsem měl nalepenou na počítači, jenže seshora a za ty roky co si tam dávám nohy se vyžmolila a nezbylo z ní nic. Nicméně mám originální CD a opsaný product key. Mám taky originální manuál všechno.... A teď mi všude vyskakují tabulky abych si koupil windows... Nevíte co s tím mám dělat ? Nový Windows si kupovat nehodlám... přitom jsem neudělal nic špatného a používám originální kopii.
mstejska (2912)|14.4.2010 19:48
Kontaktoval bych M$
jano555 (126)|14.4.2010 20:01
Ja ti poviem tú poslednú možnosť: preinštaluj widows a nenaištaluj windows genuine. Alebo skús, či sa tá aktualizácia nedá odinštalovať.
Aytech (475)|14.4.2010 20:19
Proste ten programek vypni. Prejmenuj 2 soubory:
WgaLogon.dll a WgaTray.exe na WgaLogon.old a WgaTray.old (oba jsou v C:\WINDOWS\system32), a prestanou hlasky.
Tato protipiratska opatreni opravdu irituje vic majitele legalniho SW
Belbas (362)|14.4.2010 21:21
Moc ti děkuju, už to funguje.
Dojigiri (1629)|15.4.2010 10:22
Ono to jde i odinstalovat (Windows Genuine Notification) a při příští aktualizaci zatrhnout aby se nikdy neinstaloval. Taky jsem s tím měl podobný problémy, proto mám vždy aktualizace na manuální a tohle vždycky vypínám.
dzandra (1368)|20.4.2010 17:00
Jinak prodejce pc (nebo OS) ti je povinen vyměnit tu nálepku. Pokud máš fakturu, tak ho prostě kontaktuj. Protože ty papírové nálepky vydrží prd a já je měnim co rok asi na 80 PC
durib (1141)|20.4.2010 18:24
Jenze po neinstalovani WGA to nedovoli aktualizovat jine zaplaty nezli ty kriticke. Tady by spise bylo na miste kontaktovat MS, nez si to takhle nechat "libit". Proste bych delal blbecka, ktery tomu nerozumi, ale nechce cerne pozadi :)
Dojigiri (1629)|20.4.2010 21:01
No ony jsou to 2 různý věci - jedna je Windows Genuine Advantage, ta se nainstalovat musí, jinak nejdou aktualizace.
A ta druhá je WGA Notification, ta právě dělá to hlášení, a ta se instalovat nemusí (ačkoliv je vedená jako "kritická" aktualizace, ale je tam jenom proto, aby otravovala občas i legálního uživatele, když se zrovna něco nepovede, jako už se mi osobně taky stalo, proto si dávám velkej pozor, abych jí nikdy nenainstaloval). WGA Notification lze i odinstalovat, pokud už se nainstalovala, a i bez ní půjdou všechny aktualizace pořád.
MartyMcFly (222)|21.4.2010 10:36
Zdravím,
Právě ochrana WGA by měla buzerovat víc nelegální uživatele systémů Windows než poctivě platící, ale bohužel někdy se to prostě stává. V každém případě mám pocit, že pokud zakážete nainstalovat WGA tak se budou aktualizace stahovat bez žádného omezení. Tedy aspoň osobně jsem nikde neviděl informaci, že pokud si nenainstalujete WGA půjdou stahovat jen aktualizace, které jsou důležité a ostatní to nenabídne.

Howk.
Aytech (475)|21.4.2010 13:09
[quote=MartyMcFly;369604]Tedy aspoň osobně jsem nikde neviděl informaci, že pokud si nenainstalujete WGA půjdou stahovat jen aktualizace, které jsou důležité a ostatní to nenabídne.
Howk.[/quote]

Taky jsem o tom neslysel. podle me aktualizace nebo jdou nebo nejdou, treti moznost neni.
Dojigiri (1629)|21.4.2010 14:32
No ono mám pocit že pokud si člověk nenainstaluje WGA, tak aktualizace přes automatický update (v liště v taskbaru) stále jdou, ovšem stahujou se přes něj jenom "doporučený". Volitelný aktualizace lze nainstalovat pouze ručně přes internet explorer (po otevření http://www.windowsupdate.com v IE), kde jsou pak v nabídce i volitelný aktualizace a aktualizace ovladačů. Ovšem tam se člověk nedostane, pokud nenainstaloval WGA.

Nicméně WGA Notification (což je jiná aktualizace než samotný WGA) stále instalovat netřeba.
Pitomec (251)|21.4.2010 16:13
Přesně tak, pokud to neprojde schválením (nainstalování WGA), tak nejdou vybírat volitelné aktualizace a ovladače ve Windows Update a uživateli se budou nabízet pouze aktualizace automatické.