reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dálkové ovládání na PC

koren3 (255)|14.4.2010 20:59
Zdravím,
potřeboval bych poradit ohledně koupě dálkového ovládání k PC. Má s tím někdo zkušenosti? A co to vše umí? Popřípadě něco doporučte.
Děkuji
xmarek (1676)|14.4.2010 21:22
http://buger.czechian.net/dalk_ovl.htm
V podstatě to umí přesně to co umožňuje obslužný software. :D
koren3 (255)|14.4.2010 21:35
Toto vypadá dobře pro člověka co by si stím vyhrál, ale já to mám pro kamarádku jako dárek tak že potřebuji co nejsofistikovanější zařízení. Abychom si rozuměli :)
MiBa (195)|14.4.2010 23:13
S trochou irónie "je tým najlepším diaľkovým ovládačom pre PC kamarátky práve jej kamarát" :D

Sorry za OT, ale nedalo mi to.

V skratke je to na:
http://www.pcremotecontrol.com/

PS: Treba sa vrátiť do starých zlatých čias bastlenia.
faugusztin (453)|14.4.2010 23:17
Otazkou je co vsetko od toho ocakavas. Bezne ovladace ako Fractal Shape alebo Compro K100 ti ovladaju Windows Media Center, daju sa obcas usposobit aj pre ine programy, ale to je asi vsetko.

Potom mas Antec Veris, to uz umoznuje aj zapinanie PC, kedze mas na kabel od zdroja zasadeny medzikus zapojeny na prijimac dialkoveho ovladania.

Je potrebne presne specifikovat poziadavky a cenovu kategoriu, bez toho sa tazko radi, zaklad je ale uvedeny vyssie.
mstejska (2912)|14.4.2010 23:23
Dá se koupit i iMon. To je vlastně panel s lcd + D.O. pak můžeš zapínat PC ovládačem + samozřejmě ovládání programů, myši i klávesnice (virtuální).
Ale raději napiš co očekáváš od D.O.
faugusztin (453)|15.4.2010 00:02
mstejska, Antec Veris = Soundgraph iMon :). Ale maju aj verziu bez displeja.
Richmond (8084)|15.4.2010 02:16
Jj, stoji zhruba polovinu ;)

Antec Veris Basic



Antec Veris EZ



Ty drazsi panely dela i Silverstone ;) SST-MFP51B

mstejska (2912)|15.4.2010 07:31
i iMon existuje bez panelu a displaye. Jako D.O. + příjmač a soft.
Proto píšu, ať řekne, co vlastně chce. Možností je hromadu, jen si vybrat.
I ten silverstone bude přebrandovaný iMon. Lautr stejný ovládač i display.
koren3 (255)|15.4.2010 07:37
Tak ideální cena by byla tak do 1000,- aby to ovládalo zapínání/vypínání. Pak by se hodilo aby s tím šlo ovládat multimediální přehrávač. A má s tím někdo zkušenosti? Například dosah pohodlnost ovládání apod.
Dojigiri (1629)|15.4.2010 09:35
Já používám iMon VFD (s displejem) u HTPC (byl už přímo integrován v case). Ovládání je pro potřeby HTPC vcelku ok, lze přes to zapínat/vypínat počítač, ve výchozím to má nastavený pro nějaký výchozí programy (WMP, WinAmp - u těch i zobrazuje informace o právě přehrávaným na displeji atd.), lze přidat další programy (já používám s mediaportal) ale pak je nutno donastavit ručně (není to příliš složitý). Umí to i simulovat myš (takže lze ovládat kurzor myši, levý, pravý stisk atd. - je tam jedno tlačítko na přepnutí režimu klávesnice/myš). Nad tlačítky mám i písmena, což by ukazovalo že přes to lze i nějak přímo psát, ale to jsem zatím nikdy nezkoušel.

Trochu obtíž je s použitím univerzálních ovladačů (já používám Logitech Harmony One, abych měl jenom jeden ovladač na všechny zařízení). iMon používá nějaký ne úplně standardní signály a dalo mi celkem dost práce to ten logitech nějak obstojně naučit.

A ještě jsem narazil na problém že mi to nebralo čísla (např. na přepínání kanálů TV), nakonec jsem zjistil, že je potřeba mít zapnutou anglickou klávesnici (protože to posílá znaky podle toho, jakej je zrovna zvolenej jazyk klávesnice), takže ve startovním profilu pro HTPC jsem kvůli tomu změnil výchozí klávesnici na anglickou.
Veyron (88)|15.4.2010 10:18
Keby si chcel dačo také štýlovejšie a kvalitnejšie, tak ti odporúčam kúpiť Media LAB, no do tej tisícky sa ti to už asi nevojde.
Dojigiri (1629)|15.4.2010 13:33
Akorát je to taky přebrandovanej imon. Ale moc jiných variant (pokud si to člověk nechce bastlit sám) než imon (a jeho customized verze od různých jiných výrobců) stejně není.
koren3 (255)|16.4.2010 07:44
Škoda, že te IMON se už neprodává. A tady ten co jste mě na něho posílali odkaz (Antec Veris Basic) je jáký? Má sním někdo zkušenosti?
hoborg (3)|15.12.2012 20:57
[QUOTE=galvanizer;454598]Mám tady toto: A nemůžu si to vynachválit :)
http://www.zbozi.cz/p462358-premiumcord-dalkove-ovladani-pro-pc-pres-usb/?q=d%C3%A1lkov%C3%A9%20ovl%C3%A1dan%C3%AD%20PC&sId=5dwU_q4sw6PxqBJUNOH5&r=tab&productName=PremiumCord%20D%C3%A1lkov%C3%A9%20ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD%20pro%20PC%20p%C5%99es%20USB[/QUOTE]

Dobrý večer.
Pořídil jsem si stejné ovládání, ale nedaří se mi s jeho pomocí probudit HTPC z režimu spánku, což je u dálkového ovládání celkem kritický problém...
Nikde jsem se nedočetl, jestli to umí či nikoli.