Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Jaky chladič preferujete ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Dobrý den, mám dotaz ohledně chladičů CPU. Vím že tohle je asi dost rozporuplné téma, ale i tak bych si rád vyslechl vaše rady a zkušenosti.

1) jaký materiál ? Hliník , měd´ ? případně kombinace základny s chladičem...
    2) jaké je nej ložisko ventilátoru ? Keramicke, kluzne, hydrodynamicke, rifle bearing, long life
    3) méně dulezite .....jake značce věříte... Arctic cooling, cooler master, thermaltake, xigmatek
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od foxiq Zobrazit příspěvek
    Dobrý den, mám dotaz ohledně chladičů CPU. Vím že tohle je asi dost rozporuplné téma, ale i tak bych si rád vyslechl vaše rady a zkušenosti.

2) jaké je nej ložisko ventilátoru ? Keramicke, kluzne, hydrodynamicke, rifle bearing, long life
    3) méně dulezite .....jake značce věříte... Arctic cooling, cooler master, thermaltake, xigmatek
    1, je to jedno - dôležitý je návrh celého chladiča... proste viac medi, nieje automaticky voac adidas...
    2, ťažko vyberať... klzné je asi z časového hľadiska (životnosti) natom najhoršie ale zo začiatku najtichšie, potom keramické je o trochu lepšie a tie ostatné sú asi technológie, ktoré používaju renomovaný výrobcovia(ale to vlastne všetky menované typy ložísk) - ide o kvalitu, takže značku
    3, Veril som Arctic Cooling - v oblasti PC chladičov, mám Freezer 64Pro, ktorý mi na athlon x2 stačí, ale v prípade upgradu budem museť kúpiť nový. Gpu chladiče robia naopak skvelé a accelero je pojem, ktorý pozná každý... K Špičke patrí napr. zančka Noctua, Scythe, Coolermaster a ďalší

Na Vaše otázky existuje odpoveď aj na internete, stačí hľadať - je kopu recenzií... Nevieme, či máte záujem o konkr. chladič a chcete vybrať niečo kvalitné (a nevieme načo) alebo ste sa proste len chceli opýtať.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Jestli potřebuješ vybrat chladič, tak se ptáš úplně špatně. Začal bych asi takhle:

1) Jaký je procesor (TDP)?
    2) Jaká je bedna (bude rozdíl mezi HTPC a bigtowerem)
    3) Jaké jsou priority (výkon, ticho, obojí), počítá se s taktováním?
    4) Kolik seš ochotný za chladič dát?

A pak můžeš začít řešit konstrukci, materiál, větrák, výrobce atd.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

johny__g to zhodnotil spravne..
    primarne treba povedat co chces chladit a co uprednostnujes - ticho alebo vykon (da sa aj oboje ale to moze viac stat) a kolko si ochotny dat za chladic

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

no napsal jsem chladic CPU uz na zacatku, skrin je Midi tower a ochoten jsem dát do 1000 kč, CPU INTEL Core 2 Quad Q9400 (2.66GHz)

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

no napsal jsem chladic CPU uz na zacatku, skrin je Midi tower a ochoten jsem dát do 1000 kč

Nováček Avatar uživatele xIndian
    Registrace
    May 2006

Já bych to viděl takto. Pokud nehodláš taktovat, stačí ti v podstatě jakýkoliv chladič s Heatpipe technologií. Jenom si musíš dát pozor, aby ti nekolidoval s nějakými součástkami na desce (chladič chipsetu, kondenzátory ap.) Já bych osobně doporučil chladiš Scythe Katana 3, který se pohybuje cenově kolem 500 Kč a za tuto cenu poskytne perfektní chlazení při velmi nízké hlučnosti. Osobně tento chladič mám na přetaktovaném C2Duo a nemohu si vynachválit (oproti předchozímu Arctic Coolingu je to vcelku podstatný rozdíl, zejména co se hluku týká).

Podobná témata

1. Chlazení chipsetů: Jaký chladič?
    Od Benbow v sekci Chlazení
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 27-03-2011, 21:04
  2. Jaký mobilní operační systém preferujete?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 24-03-2011, 14:06
  3. Jaky layout biosu preferujete?
    Od cool.user v sekci PC - archiv
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 18-04-2009, 19:44
  4. Jaký preferujete emulátor OS?
    Od Petr S. v sekci OS Windows
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 07-05-2008, 10:06
  5. Jaký chladič na ATI HD 3870??