reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chlazeni CM 690

Aytech (475)|15.4.2010 10:52
Dobry den,
Nedavno jsem premistil domaci PC z rusnyho obyvaku do loznice a najednou jsem si vsiml ze docela huci. Skrin' je CM Dominator 690, celkem je tam 4x120mm vetraku, ti ale kraval nedelaji, spis slysim vibraci skrine, kdyz na ni polozim ruku tak tu vibraci dokonce citim.
Premyslel jsem jak se toho zbavit, nasel jsem tohle:

http://www.alza.cz/silikonove-anivibracni-podlozky-coolink-anti-vibration-bolts-d66649.htm

Nevim jestli to zabere, co na to myslite? Mel nekdo s tim zkusenost?

Diky
johny__g (6387)|15.4.2010 10:57
Já bych řekl, že by chtělo spíš zjistit co ty vibrace způsobuje. Může to být třeba disk, v tom případě ti ty silikonové špunty nepomůžou (leda si je narvat do uší, to pak jo).
Aytech (475)|15.4.2010 11:06
Aha, tak to me nenapadlo, ta skrin' ma protivibracni uchytki pro HDD misto sroubu, tak jsem si myslel ze tam by melo byt vse OK, takze jsem to nekontroloval. :mistake
Diky za tip :runaway
Schnecek (18)|15.4.2010 12:26
Ahoj, musíš prostě vysledovat kde je ten pes zakopaný. Nejlíp pusť nejaké kopírování nějakých pár GB a memtest, anebo nejake benchmark a lehnout si k tomu a poslouchat. Pokud to jde zevnitř, otevřít bočnici a zase poslouchat :)
athens (724)|15.4.2010 12:34
[quote=Schnecek;368291] Pokud to jde zevnitř, otevřít bočnici a zase poslouchat :)[/quote]

Počítač už jsem viděl a zvuk vždy vychází zevnitř :notsure Zvenku jsme snad nic co se týká PC snad neslyšel :notsure Kolik tam máš těch disků? Vibrace jsou stabilní nebo to je nárazové?
Schnecek (18)|15.4.2010 12:38
tak jako kdyby to nahodou delali vnejsi plechy co ? detailisto :)
Aytech (475)|15.4.2010 13:04
mam tam 3 HDD, vibrace jsou stabilni, jako by to delala cela skrin', proto jsem si prave myslel ze to bude timi vetraky. 2 HDD mam na data, zadny RAID, takze pokud jsem na internetu nebo se hrabu v primarnim disku (nesaham na data), pak sahnu na datovy disk, tak slysim jak se rostoci. Takze asi nejedou naplno porad, ta vibrace ale jo
Kdyz posloucham ve skrini mam pocit ze vibruje vsude :notsure:confused:
Jakub Danielka (3)|15.4.2010 13:12
Pokud chceš investovat, tak bych vzal kvalitní a tiché větráky, sám používám 120mm Noctua na minimálních otáčkách, které jsou slyšet jen s uchem u nich a nevibrují. Kromě toho tyhle pacičky mají v základním balení.

Vibrace bych každopádně ale taky přisuzoval spíš diskům...
johny__g (6387)|15.4.2010 13:17
Jednoduchá věc. Vypni na chvíli všechny větráky kromě zdroje (počítač to nějakou dobu vydrží i bez nich), nasaď zpět bočnice a poslouchej. Jestli vibrace zmizely, je to větrákama, jestli ne, tak diskem.
Aytech (475)|15.4.2010 13:26
[quote=Jakub Danielka;368299]Pokud chceš investovat, tak bych vzal kvalitní a tiché větráky, sám používám 120mm Noctua na minimálních otáčkách, které jsou slyšet jen s uchem u nich a nevibrují. Kromě toho tyhle pacičky mají v základním balení.

Vibrace bych každopádně ale taky přisuzoval spíš diskům...[/quote]

Velkemu investovani bych chtel vyhnout, Noktua ma sice hezky vetracky,
ale 500 Kc me prijde za jeden tak trochu moc. Pouzivam Acutake s PWM regulaci, take pokud jsou na min otackach tak nejsou slyset, a stoji jen 150 :p i kdyz pridam sadu tich protivibracnych sroubu tak je to levneji..
Disky dnes po praci zkontrojuji, doufam ze to nebudou oni, neni tam alternativa puvodnimu uchyceni...:hmm
Aytech (475)|16.4.2010 07:50
Tak to nakonec byl disk, a jen jeden. Byl blbe upevneny, vyndal jsem to, dal zpet, a uz je ticho;-) Takze nakonec byla to prkotina, za zbytecne tema se omlouvam :mistake :)
athens (724)|16.4.2010 07:53
[quote=Aytech;368482]Tak to nakonec byl disk, a jen jeden. Byl blbe upevneny, vyndal jsem to, dal zpet, a uz je ticho;-) Takze nakonec byla to prkotina, za zbytecne tema se omlouvam :mistake :)[/quote]

Vždyť se nic neděje od toho je přece tato sekce "Problémy s...." aspoň to budou rady pro další uživatelé:idea:thumb