Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Zdroj pro tenhle pekáč

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Hoj, tak už snad konečně dojde na to a já si koupim zdroj, už sem to tu lehce nakous v jiném tématu v grafikách, ale teď tady a konkrétně:

deska: Gigabyte GMA790X
    CPU: Phenom X2 550BE (možná odemknu+případný OC)
    ram: 2*DDR2 1GB 533Mhz (dostal jsem je darem,vim že to sou šmejdy,ale časem pořídim lepší )
    HDD: 3* sata disk
    DVD ROM, DVD RW
    GK: Asus Radeon 5770 512Mb (OC asi zatim nehrozí a když už tak velmi málo)

No a teď ten problém Chtěl bych klid v duši,třeba tak 5-7 let... Nejsem takovej že bych každej rok kupoval novou grafiku,procák atd. Takže upgrade třeba až zas tak po těch 5letech a to spoléhám na to, že se pude současným trendem snižování spotřeby komponent a tím pádem nebudu muset pak kupovat 700W zdroj
    Vybírám mezi:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...K508O0V41NKTM0 klasická levná varianta pro nenáročně,asi že? Ale budu mu moct na této sestavě veřit aspoň těch 5let?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...K508O0V41NKVPX ten bych hrozně chtěl,ale prachy jsou prachy Takžekdyž mi tu řeknete že to je zbytečnej luxus na tuhle sestavu, tak aspoň ušetřim Jo a otázka lehce OT...myslíte si, že to dochlazování toho enermaxu po vypnutí PC opravdu prodlužuje životnost?

Předem díkec
    Naposledy upraveno uživatelem Haaantr: 15-04-2010 v 18:57
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Hlavně kolik chceš investovat, když píšeš o penězích? Návrh

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

No, ak ide o Vaše budúce vyhliadky na upgrade(hoc aj o 5 rokov), Vami zvolený Enermax 425W je perfektnou voľbou. Enermax je dobrou ale aj z iných dôvodov

- Tichá prevádzka
    - V budúcnosti sa nezľakne ani 4-jadra a karty typu HD 5850
    - Spoľahlivosť
    - Enermax

Ak Vás prípadná dvojnásobná investícia nemrzí a peniaze chcete investovať naozaj do budúcnosti a kvalitného zdroja, odporúčam ho.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Právě že moc peněz zas tak nemam...mam 5000...a musim z toho koupit i tu GK...tu sem sehnal na Xcomputeru za 2850 s DPH,což mi přijde jako dobrá volba...časem sice asi bude potřebovat nějaké to accelero,ale snad až za nějaký ten pátek
    Tudíž moje finance jsou nic moc...navíc bych rád kdyby mi z těch 5000 něco zbylo
    Proto sem uvažoval o tom Seasonicovi...

Jinak to Athens: Proč bych měl brát 525W verzi? Mi přijde už dost předimenzovaný,ale klidně se nechám poučit...

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Haaantr Zobrazit příspěvek
    Právě že moc peněz zas tak nemam...mam 5000...a musim z toho koupit i tu GK...tu sem sehnal na Xcomputeru za 2850 s DPH,což mi přijde jako dobrá volba...časem sice asi bude potřebovat nějaké to accelero,ale snad až za nějaký ten pátek
    Tudíž moje finance jsou nic moc...navíc bych rád kdyby mi z těch 5000 něco zbylo
    Proto sem uvažoval o tom Seasonicovi...

Jinak to Athens: Proč bych měl brát 525W verzi? Mi přijde už dost předimenzovaný,ale klidně se nechám poučit...
    Dobré, že ste sa zmienli. GK je už kupena/objednaná ? Môžme spolu vybrať, poradiť. Spolu zo zdrojom

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    Dobré, že ste sa zmienli. GK je už kupena/objednaná ? Môžme spolu vybrať, poradiť. Spolu zo zdrojom
    Grafiku tam vidím HD5770 ....

A čo Corsair VX450 s 5-ročnou zárukou?

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Jojo, tu grafiku budu teprve kupovat ( ta stará odešla do křemíkového nebe ) a docela se mi zamlouvá ta Radeonka 5770 512MB, proti 1Gb verzi tam není takový rozdíl,v ceně ale docela dost.Navíc tyhle modely mají nízkou spotřebu,čímž člověk i něco za rok ušetří a hlavně mi přijde dobrý poměr cena/výkon.

Ten Corsair je asi o 100kč levnější a je to už starý model,tak nevím... i když kamarád má přesně ten VX 450 a je spokojený, ale zrovna ho prý bude reklamovat, prý začíná po roce pískatTa 5let záruka je fajn,ale zeptám se... Když během té doby zdroj odejde a vezme s sebou i jiné komponenty,vztahuje se ta záruka i na to?

Registrace
    Oct 2006

Výrobcovia dávajú záruku na zdroj, nie na komponenty naň pripojené (aj keď to by sa nám páčilo asi viac )

Podľa mňa by si sa mal riadiť tvojimi finančnými možnosťami. Seasonic 400W tvoju plánovanú zostavu utiahne úplne v pohode, pokiaľ máš pochybnosti zvoľ 500W verziu a aj tak to bude lacnejšie ako enermax ... enermax je ale vyššia kvalita a za tú sa platí ...

BTW tak ma napadlo :nič nie je stopercentné a myslím že ani ochrany v zdrojoch zaujímalo by ma, či sa niekde testovali aj ochrany používané v počítačových zdrojoch?

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

To sem si tak nějak myslel s tou zárukou Jen kdyby třeba explodoval (takový extrém), tak asi ani v tom případě nic? žádná garance?

Já mam docela rád kvalitu, i když na to vždy nejsou prachy, tak proto se tu taky tak ptám jako neznalec Jestli je opravdu takový kvalitativní rozdíl mezi tím enermaxem a seasonicem,když je tam tolik rozdíl v ceně

Registrace
    Oct 2006

Tak rozdiel tam bude - minimálne v kvalite použitých súčiastok, ventilátora a určite aj v samotnom návrhu zdroja ....záleží len na kupujúcom, či je ochotný si za to priplatiť ....

Mrkni do môjho podpisu, tento zdroj má už 3+ rokov a zatiaľ žiadny problém, len som musel zainvestovať do kvalitnejšieho ventilátora (nie že by bol vadný, ale mám rád ticho)

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Tak já doteď mám už pátým rokem 350W Fortrona a taky je bez problémů

Ale asi pudu do toho enermaxe, ať si říkám že mam bedně luxus...a dám si méně piv o víkendu

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tommula
    Registrace
    Apr 2007

pokud chces tichy pc tak toho enermaxa muzu taky doporucit. Prosel jsem si kde cim, fortron minimum, pak jsem poridil VX 450 ale i ta mi prisla celkem jeste hlucna (nj tichofil) a skoncil jsem u enermaxe 425W 80+ ktery si se mnou prosel od C2D E6550, pres C2D E8400, C2Q Q8300 az po i5-750 a bez nejmensich problemu se stalou tichosti

Takze se tim enermaxem chybu neudelas, pokud nejsou finance ten SS je taktez dobrou volbou!

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Tak už mam doma toho Enermaxe. Včera dorazil,tak sem ho tam hned vrazil. Byl sem docela mile překvapen 12cm větráčkem co k tomu dávají zadara, ještě aby ne, za ty prachy

No, ale mam možná problém. Četl jsem jakl je ten zdroj krásně tichej,ale nepříjde mi zas tak ulta je to poznat hlavně když už vypnu PC a on sedochlazuje, to ostantí věci v PC stojí,tak je krásně slyšet jen on,hlavně večer. A má takovej lehce rachtavej zvuk. Jako když běží ostatní větráky,tak zvuk toho proudu vzduchu je víc slyšet,ale i tak mě to docela zamrzelo

Nebo mám kliku na vadný kousek?

Registrace
    Jul 2009

ťažko povedať, či máte "šťastie" na vadný kúsok, alebo ste len očakávali až príliš Vadí Vám ten zvuk pri normálnej práci s PC ? Halvne v Idle ? Burn... to je vec iná....

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Hmm, tak je fakt že nevadí,ale asi sem čekal víc

Jo a ještě dotaz, jde nějak alespoň orientačně věřit měření napětí v programech typu SpeedFan? On mi totiž na větvi -12V hlásí napětí -16V, což mi nepříjde moc v toleranci

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední